11:44:00 - دوشنبه 20 مه 2019
همه دستگاه‌ها در اجرای سند پیشگیرانه بیماریهای غیرواگیر کمک کنند
همه دستگاه‌ها در اجرای سند پیشگیرانه بیماریهای غیرواگیر کمک کنند
استاندار کرمانشاه گفت: همه دستگاه‌ها باید در اجرای سند پیشگیرانه بیماریهای غیرواگیر در کنار دانشگاه علوم پزشکی باشند، امروز این موضوع به همه دستگاه‌های استان ابلاغ می شود، چرا که اجرای دقیق این طرح از اهمیت بالایی در ارتقا سلامت جامعه برخودار است.

شعارسال: استاندار کرمانشاه گفت: همه دستگاه‌ها باید در اجرای سند پیشگیرانه بیماریهای غیرواگیر در کنار دانشگاه علوم پزشکی باشند، امروز این موضوع به همه دستگاه‌های استان ابلاغ می شود، چرا که اجرای دقیق این طرح از اهمیت بالایی در ارتقا سلامت جامعه برخودار است.

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در نشست شورای سلامت استان گفت: ضمن از تقدیر از تدوین سند پیشگیرانه بیماریهای غیر واگیر با رویکرد کنترل فشار خون توسط وزارت بهداشت، اجرایی شدن این سند در کشور موجب ارتقاء محسوس سلامت جامعه خواهد شد. اجرایی شدن این سند می‌تواند نگرانی مردم در رابطه با عارضه فشار خون را کاهش داده و بواسطه آموزش‌های داده شده از بروز این عارضه در نسل آینده پیشگیری کرده و موجب ارتقا و سلامت جامعه شود.

بازوند گفت: مجری اجرای این سند در استان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه است، خوشبختانه با فعالیت خوب مسئولان این دانشگاه هم اکنون وضعیت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نسبت به بسیاری استان ها مطلوب تر است. عملکرد این دانشگاه عمدتا در زمان بحران ها بصورت محسوس نمایان می‌شود و در زلزله استان شاهد عملکرد مطلوب دانشگاه بودیم که از تهدید زلزله فرصتی برای توسعه بخش بهداشت و درمان استان ساخت.

بازوند ادامه داد: ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبارات غیردولتی توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بعد از بحران زلزله جذب شده است که این امر نشان از توانایی مسئولان دانشگاه دارد که توانستند با این اعتبارات ظرفیت سازی خوبی در حوزه تجهیزات پزشکی استان انجام دهند. در حال حاضر دانشگاه ساخت یک بیمارستان با سرمایه گذاری خارجی را دنبال می‌کند که ۱۲۰ میلیارد یورو موافقت اصولی آن را هم از وزارت اقتصاد گرفته‌اند.

استاندار کرمانشاه در پایان گفت: همه دستگاه‌ها باید در اجرای سند پیشگیرانه بیماریهای غیرواگیر در کنار دانشگاه علوم پزشکی باشند، امروز این موضوع به همه دستگاه‌های استان ابلاغ می شود، چرا که اجرای دقیق این طرح از اهمیت بالایی در ارتقا سلامت جامعه برخودار است.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری برنا ، تاریخ انتشار:۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ، کدخبر:۸۴۶۴۴۲ www.borna.news،


منبع :: همه دستگاه‌ها در اجرای سند پیشگیرانه بیماریهای غیرواگیر کمک کنند

خبر جدید  دستگیری متهمان انتشار تصاویر مردم در فضای مجازی
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه