1:09:11 - یکشنبه 27 ژانویه 2019
هوای استان کرمانشاه در حال هشدار قرار گرفت
هوای استان کرمانشاه در حال هشدار قرار گرفت
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه با بیان اینکه هوای استان همچنان در حال هشدار قرار دارد، گفت: غلظت ذرات معلق هوای کرمانشاه تا ظهر امروز به ۱۸۱ میکروگرم بر مترمکعب رسیده است.

آذر ولیزاده در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به آخرین وضعیت هوای کلانشهر کرمانشاه اظهار داشت: روز گذشته میانگین مقدار غلظت ذرات معلق هوای کرمانشاه ۳۱۳ میکروگرم بر مترمکعب بود که بیانگر وضعیت هوای ناسالم است اما از ساعت۱۲ شب تا شش صبح امروز غلظت ذرات معلق هوا به ۳۳۱ میکروگرم بر مترمکعب هوا رسیده که وضعیت هشدار را نشان میدهد.

معاون حفاظت از محیط زیست استان کرمانشاه با بیان اینکه تمام شهرهای استان به جز اسلامآباد غرب در وضعیت هشدار قرار دارند، بیان کرد: مقدار غلظت ذرات معلق هوادر کرمانشاه تاصبح امروز ۳۳۱،قصرشیرین ۳۳۲، پاوه ۲۳۸و کنگاور۱۹۷ میکروگرم بر مترمکعب بود و این مناطق همچنان در حالت هشدار قرار دارند که با موجبارندگی از فردا این غلظت ذرات از بین خواهد رفت.

وی با بیان اینکه غلظت ذرات معلق هوای کرمانشاه تا ظهر امروز به۱۸۱ میکروگرم بر مترمکعب رسید، افزود: صبح امروز شاخص کیفیت هوای کرمانشاه براساس گزارش مرکز پایش آلاینده‎های هوای کرمانشاه به ۳۳۱میکروگرم بر متر مکعب رسیده بود که نشانگر کیفیت هوای ناسالم برای گروههای سنی حساس بود.

خبر جدید  فصل جدید سریال «نون.خ» در کرمانشاه ساخته می‌شود

ولیزاده خاطرنشان کرد: با توجه به اینکهحد استاندارد میزان غلظت ذرات معلق بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است، بنابراین وضعیت هوای ناسالم برای گروههای سنی حساس در شهر کرمانشاه اعلام میشود، اما به نظر میرسد که با نزدیک شدن شروع بارندگی در استان کرمانشاه از میزان آلودگی کاسته شود.

خبر جدید  نخستین مرکز تشخیص و درمان سکته حاد مغزی غرب کشور راه‌‌اندازی می‌شود

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت از محیط زیست استان کرمانشاه عنوان کرد: در روزهای ناسالم به تمام گروههای سنی حساس از جمله کودکان، زنان باردار، بیماران قلبی و ریوی و سالمندان توصیه میشود که از تردد در فضاهای باز خودداری کنند.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه