4:07:56 - دوشنبه 29 آوریل 2019
هویت فرهنگی در استان کرمانشاه تقویت شود
هویت فرهنگی در استان کرمانشاه تقویت شود
استاندار کرمانشاه گفت: هم‌اکنون نرخ مشارکت اقتصادی استان کرمانشاه از میانگین کشوری بالاتر رفته که این بیانگر تمایل مردم برای نقش‌آفرینی بیشتر در اقتصاد استان است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، محمد ابراهیم الهی تبار با حضور در قرارگاه فرهنگی کربلا در جمع فعالان این مرکز هویت فرهنگی در استان کرمانشاه تقویت شودگفت: شکل گیری کانونها و تشکلهای مداخله گر در آسیبهای اجتماعی اتفاق مبارکی است که باید استمرار پیدا کند.
وی افزود: روز نخستی که در استان کرمانشاه مسئولیت گرفتم بر تهیه منشور فرهنگی تاکید کردم چرا که تهیه این منشور مانع موازی کاری دستگاههاو نهادهای فرهنگی میشود و هم افزایی و انسجام در تحقق برنامهها را پدید میآورد.
معاون سیاسی امنیتی استانداری گفت: مداخلات اجتماعی هر اندازه با محوریت خانوادهها باشد موفقتر خواهد بود و به یک معرفت عمومی تبدیل خواهد شد و ضروروی است که تشکلهای فرهنگی و اجتماعی در استان فراگیر شده و در شهرستانها ورود پیدا کنند.
الهی تبار خاطرنشان کرد: دستاورد این مداخلات کاهش ۸.۵ درصدی نرخ طلاق و افزایش حدود ۲ درصدی ازدواج در استان بوده است و این در حالی است که آمار ازدواج و طلاق در سالهای گذشته روندی عکس این را داشت.
وی با بیان اینکه موضوع هویت فرهنگی در کرمانشاه جدیت دارد، گفت: مردم از اینکه کرمانشاهی هستند باید احساس افتخار کنند و این احساس باید تقویت شود. این نیاز به تقویت برخی باورها و کنار گذاشته شدن برخی رفتارها دارد که یکی از آنها بیان زیباییهای استان و انعکاس آن به خارج از استان است.
معاون استاندار اظهار داشت: کرمانشاه رتبه نخستین استان اخلاقی کشور را دارد و در رشد جرائم خرد نیز علیرغم شرایط اقتصادی وضعیتی بسیار بهتر از استانهای دیگر داشته است. میطلبد که از کرمانشاه جلوهای مثبت به افکار عمومی ارائه شود و القائات منفی تغییر پیدا کند.
الهی تبار افزود: مدارس، مساجد، رسانهها و سازمانهای مردم نهاد میتوانند در تحقق منشور عملیات فرهنگی استان کرمانشاه نقش آفرین باشند که باید از این ظرفیتها بخوبی استفاده شود.


منبع :: http://kermanshah.iribnews.ir

خبر جدید  آتش‌سوزی خانه تاریخی «ساری اصلانی» عمدی بوده است
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه