2:28:44 - یکشنبه 7 آوریل 2019
واردات بی‌رویه ریشه تولیدات داخلی را خشکاند/دولت برنامه‌ای برای ‌خروج از رکود اقتصادی ندارد
واردات بی‌رویه ریشه تولیدات داخلی را خشکاند/دولت برنامه‌ای برای ‌خروج از رکود اقتصادی ندارد
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: واردات بی‌رویه ریشه تولیدات داخلی را خشکانده و کالاهای وارداتی فرصت ایجاد تولید را از تولیدکنندگان گرفته است.

عبدالرضا مصری در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه با تسلیت درگذشت تعدادی از هموطنان بر اثر سیلاظهار داشت: رهنمودهای مقام معظم رهبری همچون سنوات گذشته، خط حرکت را در نخستین سال «گام دوم انقلاب» برای ما روشن و شفاف کرد و مسیر حرکت را برای مسئولان نظام اعم از دولت و مجلس و قوه قضائیه مشخص کرد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: مقام معظم رهبری فرمودند این تنگنای شدید معیشتی و اقتصادی که مردم دارند و ارزش پول ملی ما را پایین آورده، ناشی از فشار تحریم دشمن نیست بلکه نتیجه سوءمدیریت و تدبیر مسئولان است.

وی افزود: مقام معظم رهبری امسال را سال «رونق تولید» قرار دادند و رونق تولید با رونق کار و اشتغال میسر است.

مصری با بیان اینکه امکانات کار باید به دست نیروهای کار داخلی سپرده شود بیان کرد: با تولید کار و اشتغال، رونق تولید فراهم میشود و مردم موظفند شرایط را فراهم کنند و جنس خارجی نخرند و کشور خود را میدان مصرف کالاهای وارداتی خارجی قرار ندهند.

خبر جدید  شور و شعور در هیئت‌های مذهبی کرمانشاه

وی با بیان اینکه مسئولان دولتی باید به شعار سال جامه عمل بپوشانند گفت: در چند سال گذشته تذکرات و تعیین شعارهای سال مقام معظم رهبری به طور عمده اقتصادی بوده اما متأسفانه بنده نسبت به عملکرد مجموعه حاکمیتی بهویژهقوه مجریه در عمل به شعارهای سال گذشته خیلی اعتقادی ندارم.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه به این دلیل که اگر درست عمل میکردند وضعیت کنونی معیشت کشور به این صورت نبود عنوان کرد: واردات بیرویه ریشه تولیدات داخلی را خشکانده و کالاهای وارداتی فرصت ایجاد تولید را از تولیدکنندگان گرفته است.

خبر جدید  امام جمعه کرمانشاه: مردم با حضور در مراسم تشییع شهید قاسم سلیمانی روح تازه‌ای در کالبد انقلاب دمیدند‌

وی با بیان اینکه رکن اساسی تمامی معادلات سرمایهگذاری، تولید، فروش و سود، رونق تولید است بیان کرد: این محور جدی از دو جهت یکی از جهت تسریع در امر کارآفرینان و تولیدکنندگان و یکی در جهت ممنوعیت ورود کالاهایی که امکان تولید آن در داخل کشور وجود دارد باید در نظر گرفته شود.

مصری با اشاره به اینکه رونق تولید نباید تنها محدود به شعار بماند، گفت: با توجه به چالشهای جدی اقتصاد در سال گذشته لازم است در جهت حمایت از تولید در گام اول برای کالای ایرانی بازار مصرفی مناسب ایجاد کرد.

خبر جدید  آیین گرامیداشت آیت‌الله هاشمی شاهرودی در کرمانشاه برگزار شد

وی افزود: براساس پیگیریها و انجام گفتوگوها با هیئت وزیران مشاهده میشود که برنامه مشخصی برای رونق تولید و خروج از رکود اقتصادی وجود ندارد.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه بیان کرد: اقدامات اجرایی در قبال مسائل کشور همچون بهبود وضعیت اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری بر عهده دولت قرار دارد و وظیفه نمایندگان مجلس تنها قانونگذاری و نظارت بر نحوه اجرای آنها است.

وی اتکا به نظام اقتصادی نفتی را سبب کاهش تولید و افزایش وارداتدانست و افزود: اقتصاد مقاومتی بهترین درمان برای اقتصاد دچار سرطان است و با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در چند سال گذشته مبنی بر اجرای اقتصاد مقاومتی، مسئولان و نمایندگان مجلس استان کرمانشاه در راستای اجرای این سیاست باید بیش از گذشته تلاش کنند.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه