به گزارش خبرگزاری برنا؛ خدمات بانک قرضالحسنه رسالت در بستری شرعی، آسان، ارزان و مدرن مورد توجه است و برای دریافت وام از بانک رسالت دیگر نیازی به وثیقه سنگین و گواهی کسر از حقوق نیست.

photo_2018-12-31_15-16-36

شهریار سعیدپور سرپرست شعب بانک رسالت استان کرمانشاه با بیان مطلب بالا، در خصوص اعطای وامهای بدون بهره افزود: بانک قرضالحسنه رسالت در راستای بانکداری احتماعی؛ تسهیلات قرضالحسنه، بدون ایجاد شروط با کارمزد ۲ درصد پرداخت میکند که از نظر شرعی مورد تایید علما و مراجع تقلید است.

او ادامه داد: توسعه مدل بانکداری اجتماعی را که از سال ۹۵ به طور عملیاتی در سراسر کشور اجرایی شده راهکاری برای ارائه خدمات غیرحضوری به مشتریان بوده و تکریم ارباب رجوع به نحو احسن انجام شده و سنت قرضالحسنه در جامعه فراگیر می شود.

سرپرست شعب بانک رسالت استان کرمانشاه گفت: بانک قرضالحسنه رسالت به دنبال این هدف است که کارکرد و کارایی خود را در ابعاد وسیع، با استفاده از بستر قانونی و فناوری نوین، توسعه داده و به توانمندسازی کارآفرینی اجتماعی و خِرد و حل مسائل اجتماعی کمک کند و در این راستا بانک قرضالحسنه رسالت اقدام به طراحی محصولی متناسب با مشتریان خود کرده و آن را "بانکداری اجتماعی" و یا "ارائه خدمات به مشتریان جمعی یا گروه های مشتریان" به صورت غیر حضوری و بدون شعبه نامیده است.

خبر جدید  یک فصل تا خانه‌دار شدن

سعیدپور در باره ویژگیهای بانک رسالت ادامه داد: در واقع بانکداری اجتماعی سازوکار نوآورانهی ارائه خدمات نوین بانکی به مشتریان جمعی در قالب کانون های کاروزندگی(کارآفرینی اجتماعی در شهرهای کوچک و روستاها)، همیاری اجتماعی (خانوادگی، محلهای، مساجد و دانشجویی)، سازمانی(سازمانها ادارات و شرکتها) وصنفی(اصناف، بازاریها) است. این مدل از بانکداری و ارائه خدمات بانک قرضالحسنه رسالت در بستری شرعی، آسان، ارزان و مدرن مورد توجه است.

او افزود: در بانکداری الکترونیک و افزایش سطح دسترسی مشتریان به خدمات نوین، امکان افتتاح حساب غیرحضوری در سامانه اینترنت بانک را میتوان عملیاتی کرد. بر این اساس مشتریان میتوانند علاوه بر عضویت در اینترنت بانک، از خدمات جدید سامانه افتتاح سپرده و درخواست تسهیلات غیرحضوری نیز بهرهمند شوند.

سرپرست شعب بانک رسالت استان کرمانشاه همچنین «سامانه آنلاین بازار اعضاء» که خدمتی دیگر از این بانک می باشد را عنوان کرده که مشتریان قادر هستند در قالب کانونهای همیاری اجتماعی و پس از تأیید «راهبر کانون» تسهیلات ارزان قیمت تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال جهت خرید کالا و لوازم خانگی، دوچرخه، موتور، تردمیل، ارائه انواع خدمات بیمه، تزیینات داخلی ساختمان ازجمله کابینت، کاشی، سرامیک، خرید تراکتور و کامیونت باری، سفر زیارتی مشهد مقدس با قیمت منصفانه و قیمت کارخانه بهرهمند شوند. این طرح در قالب ایجاد کانون و به اعضای کانون ارائه خواهد شد تا افرادی که قدرت خرید نقدی ندارند بتوانند با وام قرضالحسنه بدون کارمزد٬ همچنین گردش مالی حساب خود در این بانک، از این خدمات استفاده کنند و از کالای ملی و تولید ایرانی نیز حمایت کنند.

خبر جدید  می‎توان کرمانشاه را به یک برند در صنعت پوشاک تبدیل کرد/ مشکلات بیمه افراد شاغل در بخش تولید پوشاک رفع می شود

سرپرست شعب بانک رسالت استان کرمانشاه در مورد چگونگی ارائه خدمات فوق گفت: در مرحله اعتبارسنجی، اعتبارمشتری ملاک پرداخت تسهیلات شده و از مشکلات وثیقههای بانکی کاسته خواهد شد و از سال ۹۶ سامانه اعتبارسنجی«مرآت» برای بررسی سوابق عملکرد بانکی به منظور ضمانت پرداخت ماهیانه تسهیلات توسط مشتریان و با هدف تسهیل در پرداخت تسهیلات به کار گرفته شد، چرا که درصورت تأیید اعتبار وام گیرنده، برای دریافت تسهیلات قرضالحسنه دیگر نیازی به ضامن نیست.

خبر جدید  شب‌های‌بارانی و خواب‌های‌آسوده!

سعیدپور ادامه داد: کرامت اشخاص سرلوحه «سامانه اعتبار سنجی مرآت» است و اعتبارسنجی وظیفه دارد از جاهای مختلف اطلاعات را تجمیع، تحلیل و پردازش کند و بر اساس آن ظرفیت بدهی افراد مشخص شود.

او شغل وام گیرنده، درآمد (توانایی بازپرداخت)، عملکرد مالی و رفتاری مشتری را متغیرهای مبنایی در این سامانه اعلام کرد و صرفهجویی در وقت و هزینه از جمله مزایای استفاده از سامانه اعتبارسنجی مرآت میداند و افزاید: مشتریان جهت دریافت وام دیگر نیاز به وثایق سنگین و گواهی کسر از حقوق ندارند و با ارائه درآمدها و هزینهها در سامانه اعتبار سنجی مرآت به آنان نمره داده شده و براساس آن توانایی آنها برای بازپرداخت وامها مشخص میشود.

سرپرست شعب بانک رسالت استان کرمانشاه گفت: مشتریان محترم بانک میتوانند یکبار که اعتبار سنجی شوند جهت دریافت وامهای بعدی به صورت مجازی و انترنتی درخواست تسهیلات کرده و بدون حضور در شعبه وام بدون بهره با کارمزد ۲ درصد دریافت کنند.

خبرنگار: سوسن امیری

عکاس: بنفشه صالحی