14:10:20 - شنبه 18 آگوست 2018
واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی به رونق اقتصادی کمک می کند
واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی به رونق اقتصادی کمک می کند
استاندار کرمانشاه با اعلام اینکه یکی از مصوبات راهگشای سران سه قوه موضوع واگذاری طرح های راکد و نیمه کاره به بخش خصوصی است، گفت: واگذاری پروژه های راکد به بخش خصوصی به رونق اقتصادی کمک می کند. شعار سال: استاندار کرمانشاه با اعلام اینکه یکی از مصوبات راهگشای سران سه قوه موضوع واگذاری طرح

استاندار کرمانشاه با اعلام اینکه یکی از مصوبات راهگشای سران سه قوه موضوع واگذاری طرح های راکد و نیمه کاره به بخش خصوصی است، گفت: واگذاری پروژه های راکد به بخش خصوصی به رونق اقتصادی کمک می کند.

شعار سال: استاندار کرمانشاه با اعلام اینکه یکی از مصوبات راهگشای سران سه قوه موضوع واگذاری طرح های راکد و نیمه کاره به بخش خصوصی است، گفت: واگذاری پروژه های راکد به بخش خصوصی به رونق اقتصادی کمک می کند.

هوشنگ بازوند در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی گفت: قیمت گذاری پروژه های قابل واگذاری باید به گونه‌ای انجام شود که برای بخش خصوصی دارای صرفه اقتصادی باشد‌. همچنین این پروژه ها در صورت واگذاری از ۱۰ سال معافیت مالیاتی برخوردار خواهند بود که یک مشوق بسیار خوب محسوب می شود.

وی اظهار داشت : دولت تاجر و بازرگان نیست و در همین راستا می خواهیم با واگذاری بخش های خدماتی، بخش خصوصی را فعال کنیم.

خبر جدید  خرید کادوی 90 میلیونی مربوط به استاندار سابق کرمانشاه است

استاندار کرمانشاه اضافه کرد: برخی از مجموعه های دولتی مراکزی مانند رستوان و فروشگاه در اختیار دارند که باید زمینه واگذاری قطعی آن ها به بخش خصوصی را فراهم کنیم تا هم شاهد پویایی بیشتری در بازدهی اقتصادی این مجموعه ها باشیم.

بازوند گفت: یکی از ویژگی های اقتصاد مقاومتی، درونزا بودن آن است. در این اقتصاد دولت حامی تولید کالای داخلی است و توانمندسازی مردم یکی از اهداف اصلی آن است. ویژگی دیگر اقتصاد مقاومتی برونزا بودن آن است. یعنی بسترها به گونه ای فراهم می شوند که امکان صادر کردن کالاها و خدمات تولیدی به بازارهای کشورهای همسایه میسر باشد.

این مقام مسئول افزود: با توجه به تحریم های اقتصادی، با پول دولتی و فاینانس خارجی نمی توان پروژه های مهم و در دست اجرا را به اتمام رساند و استفاده از فاینانس خارجی نیز دشوار است. در این شرایط باید به سمت استفاده از فاینانس داخلی و تشکیل کنسرسیوم با مشارکت بانک ها گام برداریم.

خبر جدید  کشف ۲۵ تن ذرت خارجی در کرمانشاه

بازوند در ادامه اظهار داشت: کرمانشاه مرکز غرب کشور است و به استان هایی مانند ایلام، کردستان و لرستان خدمات ارائه می دهد. وجود چنین پتانسیلی، ایجاد بیمارستان ها و کلینیک ها توسط بخش خصوصی را توجیه پذیر کرده است.

استاندار کرمانشاه افزود: پزشکان کرمانشاهی بسیاری در تهران مشغول فعالیت هستند که مایل به سرمایه گذاری در زمینه طرح ها و پروژه های حوزه درمانی هستند. علوم پزشکی باید زمینه مشارکت این سرمایه گذاران را فراهم کند.

وی عنوان کرد: طرح تولید پوشاک توسط روستاییان و شهرهای کمتر از ۲۰ هزار نفر از پیشرفت خوبی برخوردار است و به زودی اجرایی می شود.

خبر جدید  ۴ عملیات آبخیزداری در کرمانشاه راه اندازی می‌شود

بازوند همچنین گفت: در حوزه گردشگری در راستای توانمندسازی تعداد یک هزار و ۱۶۶ نفر از متقاضیان آموزش دیده اند و از میان ۱۶ واحد هدف گذاری شده برای بهره برداری در سال جاری، تعداد قابل توجهی از مرحله انعقاد قرارداد با بانک های عامل گذر کرده اند.

استاندار کرمانشاه افزود: با تلاش های صورت گرفته یک موسسه حمل و نقل توریستی در استان شکل گرفته که با امکانات مناسب به زودی وارد چرخه صنعت گردشگری می شود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری برنا، تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۷، کدخبر: ۷۴۲۲۳۱ ، www.borna.news

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه