1:13:57 - چهارشنبه 2 ژانویه 2019
وضعیت کرمانشاه در شان شهروندان نیست/ اعتقادی به انحلال شورا ندارم
وضعیت کرمانشاه در شان شهروندان نیست/ اعتقادی به انحلال شورا ندارم
کرمانشاه_استاندار کرمانشاه گفت: وضعیت شهر کرمانشاه در شان شهروندان نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ بازوند عصر امروز در مراسم تکریم و معارفه شهردار کرمانشاه که در سالن شهرداری برگزار شد، اظهار داشت: قانون ما یک قانون پیشرفته است و اگر امروز می بینید که ایران یک جزیره امن در خاورمیانه محسوب شده و همه به آن افتخار می کنیم به خاطر فونداسیونی است که توسط قانون اساسی شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه دولت باید اختیارات را به مردم واگذار کند تا در اداره کشور مشارکت کنند، افزود: مردم از شوراها انتظار عمران و آبادانی دارند و به همین منظور طی انتخابات آنها را انتخاب می کنند.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه مردم از کسانی که انتخاب کرده اند انتظار دارند فرصت سوزی نکنند و با تلاش و کوشش به عمران و آبادانی برسند، بیان کرد: بیش از ۹۰ درصد رای مردم به شوراها رای به عمران و آبادانی است و شورا نیز باید به دنبال مطالبه جدی مردم باشند و ما هم باید به عنوان دولت به جایگاه شورا اهمیت داده و آنان را حمایت کنیم.

خبر جدید  سال ۹۸ برای کرمانشاه، سال گردشگری و اشتغال است

بازوند با انتقاد از وضعیت شهر کرمانشاه گفت: وضعیت این شهر در شان مردم شهر نیست و باید شهردار و شوراها با تمام توان در جهت خدمت به مردم تلاش کنند و البته در این راستا همه مدیران باید به شهرداری کمک کنند تا شهری خوب با شهروندان خوب تشکیل دهیم.

بازوند گفت: در قضایایی که به وجود آمد عده ای به ما انتقاد کردند که چرا شورا را منحل نمی کنید البته با توجه به شرایط کشور بنده اعتقادی به منحل کردن شورا ندارم چرا که اگر این کار صورت بگیرد پس احترام به رای مردم چه می شود.

وی افزود: هیچگاه این کار را انجام نخواهم داد چرا که این کار هزینه ای اجتماعی برای کشور در پی دارد و اولین موردی که استان را تهدید می کند فرار سرمایه‌گذار خواهد بود.

خبر جدید  شتاب در امداد رسانی به زلزله زدگان «باباجانی» کرمانشاه

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه نیاز است با مسائل به صورت کارشناسانه برخورد کنیم، اظهار داشت: اگر تخلفی از شورا برای ما ثابت شود به راحتی از کنار آن نخواهیم گذشت و برخورد قانونی با آنها صورت خواهد گرفت.

وی در ادامه از مصوبه ۵۵۰۰ میلیاردتومانی مجلس برای قطار شهری خبر داد و اظهار داشت: با پیگیری های به عمل آمده سهم استان ما از این میزان ۲۸۰ میلیارد تومان برای قطار شهری عنوان شد.

بازوند ادامه داد: قانونگذار می گوید شهرهای کلان شهر که این اعتبار را بتوانند دریافت کنند ۵۰ درصد اصل و سود آن به عهده دولت است یعنی ۱۴۰ میلیارد را دولت تقبل می کند.

خبر جدید  قصرشیرین لرزید

وی با انتقاد از شوراها گفت: در حالی که وزیر کشور و بسیاری از مسئولین این مصوبه را تایید کردند اما شورای شهر کرمانشاه اعلام کردبه دلیل اینکه پروژه ما قطار شهری است با آن موافق نیستیم.

استاندار کرمانشاه این مبلغ را حق مردم کرمانشاه دانست و بیان داشت: نباید به راحتی بگوییم پروژه قطار شهری توجیه اقتصادی ندارد و آنرا نمی خواهیم اگر این پروژه توجیه نداشت باید ۱۰ سال پیش با آن مخالفت می کردید نه هم اکنونکه بخش اعظمی از پروژه پیشرفت داشته است.

بازوند گفت: نباید اجازه دهیم این فرصت ایجاد شده از بین برود و ما هم کمک می کنیم که این مصوبه را بگیریم و پروژه را تکمیل کنیم.

کد خبر ۴۵۰۱۷۶۴


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه