10:06:44 - جمعه 11 دسامبر 2020
وقتی شاد هم با دانش‌آموزان کرمانشاهی سر همراهی ندارد
وقتی شاد هم با دانش‌آموزان کرمانشاهی سر همراهی ندارد
شبکه شاد که با هدف آموزش مجازی طراحی شده برای برخی دانش‌آموزان محروم و روستایی کرمانشاه به دلیل نداشتن تلفن همراه و نبود اینترنت به دغدغه‌ای جدی تبدیل شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، نرم‌افزار آموزشی شاد که قرار بود در دوران شیوع کرونا جایگزین آموزش حضوری دانش‌آموزان در مدارس باشد همچنان برای برخی دانش‌آموزان محروم یا روستایی معضل و دغدغه‌ای جدی است.

به گفته مسئولان ۳۰۰ روستای استان امکان برخورداری از اینترنت را ندارند و به طور قطع دانش‌آموزان بسیاری در این مناطق زندگی می‌کنند که آموزش آن‌ها بلاتکلیف مانده است و از طرف دیگر هر روز اخباری از دانش‌آموزانی به گوش می‌رسد که هر روز مسافت طولانی با شرایط آب و هوایی نامناسب را طی می‌کنند که به قله‌ای برای دسترسی به اینترنت برسند.

در دسترس نبودن تلفن همراه یا تبلت برای همه دانش‌آموزان، شاغل بودن والدین و آنلاین نشدن دانش‌آموزان در ساعات کلاسی شبکه شاد، هزینه بالای اینترنت، کند بودن شبکه شاد و حتی متصل نبودن برخی مناطق به شبکه اینترنت از جمله مواردی است که به طور معمول دانش‌آموزان و خانواده‌ها با آن درگیر هستند.

مهمترین نقد به زیرساخت‌های فنی این اپلیکشین به ویژه سرعت پایین آن است که عملاً جریان آموزش مجازی را با مشکل مواجه کرده است به‌طوری که ارسال هر فایل زمانی طولانی نیاز دارد.

خبر جدید  ایجاد اشتغال برای ۱۳ خانواده محروم در کرمانشاه

پایین بودن سرعت اینترنت در شبکه شاد کار را به جایی رسانده که برخی معلمان به ویژه مدارس غیرانتفاعی آموزش مجازی را به شبکه‌های اجتماعی خارجی انتقال داده‌اند که این کار علاوه بر مصرف بالای اینترنت سبب بروز مشکلاتی برای دانش‌آموزان و والدین می‌شود.

این سرعت پایین در زمان آزمون برای برخی دانش‌آموزان مشکل‌ساز شده به‌طوری که با این شرایط دانش‌آموزان نمی‌توانند پاسخ آزمون را در مدت زمان تعیین شده از سوی معلم ارسال کنند و به‌طور نمونه ۲۰ دقیقه زمان برای آزمون برای آن‌ها بسیار کم است.

از طرف دیگر برخی معلمان برای آموزش مجازی تسلط کافی ندارند و تنها پاورپوینت‌ها یا فیلم‌هایی را که از کانال‌های آموزشی برداشته‌اند برای دانش‌آموزان ارسال می‌کنند و به‌طور طبیعی با این کار کیفیت آموزشی کاهش می‌یابد.
زمان آزمون‌های داخلی شبکه شاد افزایش می‌یابد

مجید یزدان‌پناه مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه اظهار داشت: شاد در ابتدا شبکه‌ای نوپا بود و مشکلاتی داشت که به تدریج بخشی از آن‌ها رفع شده است؛ هرچند ایراداتی همچنان وجود دارد.

خبر جدید  دستورالعمل فعالیت بیمارستان‌ها و مطب‌های بخش خصوصی در طرح فاصله‌گذاری

او با بیان اینکه لیست مدارس روستایی که اینترنت ندارند تهیه و اعلام شده است عنوان کرد: با حضور وزیر صحبت شده تا قبل از پایان امسال ۱۰۰ درصد روستا‌های بالای ۲۰ خانوار به شبکه متصل شوند.

یزدان‌پناه با اشاره به اینکه ما علاقه‌مند هستیم تمام زیرساخت‌ها برای آموزش فراهم شود گفت: طی نامه‌ای رسمی به تمام ادارات و مدیران مدارس اعلام می‌شود زمان آزمون‌های داخلی را به ۶۰ دقیقه برسانند و مانعی برای این اقدام وجود ندارد.

وعده مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه برای برخورداری تمام روستا‌های بالای ۲۰ خانوار تا پایان امسال در حالی است که مدیرعامل مخابرات استان اعلام می‌کند امیدواریم تا قبل از پایان دولت این اقدام انجام شود.
۳۰۰ روستای استان کرمانشاه امکان استفاده از اینترنت را ندارند

مسیب قبادیان مدیرعامل مخابرات استان کرمانشاه اظهار داشت: در حوزه روستایی ایجاد سایت‌های جدید و ارتقای سایت‌های قبلی به نسل‌های بالاتر در بیش از ۷۰ سایت مدنظر قرار دارد که طی یکی دو ماه آینده انجام شود.

خبر جدید  صدور تغییر کاربری واحد‌های صنفی فروش پوشاک دسته دوم خارجی به نوفروشی

او با اشاره به اینکه با این اقدامات بخش زیادی از روستا‌های فاقد اینترنت تلفن همراه بهره‌مند می‌شوند عنوان کرد: در ۲۲ روستایی که نیازمند توسعه اینترنت خانگی هستند طی این ماه توسعه می‌یابد و امکان واگذاری ADSL به بسیاری از روستا‌ها فراهم می‌شود.

قبادیان گفت: از مجموع ۲۶۰۰ روستای استان کمتر از ۳۰۰ روستا امکان استفاده از اینترنت را ندارند هرچند بخشی از آن‌ها تحت پوشش موبایل هستند.

او افزود: امید داریم با برگزاری نشستی با وزیر ارتباطات ۱۰۶ سایت روستایی باقی مانده و ۳۲ روستایی که تحت پوشش موبایل هستند، اما امکان استفاده از اینترنت را ندارند تا پایان دولت توسعه یابند که مجموع روستا‌های بالای ۲۰ خانوار استان از اینترنت روستایی برخوردار شوند.

قبادیان عنوان کرد: از ابتدای سال تاکنون اینترنت ۱۰۹۷ مدرسه از طریق ADSL و اینترنت ۱۸۱ مدرسه نیز از طریق شبکه همراه اول فراهم شده است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/ب

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه