12:42:34 - پنج‌شنبه 8 فوریه 2018
پرداخت‌ مطالبات برخی مراکز درمانی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه به‌روز شده است
پرداخت‌ مطالبات برخی مراکز درمانی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه به‌روز شده است
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه از به روز شدن پرداخت مطالبات مراکز درمانی سرپایی در مناطق زلزله زده خبر داد. کیومرث مظفری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با بیان این‌که یک میلیون و ۱۶۰هزار کرمانشاهی تحت پوشش بیمه سلامت هستند، گفت: از این تعداد ۳۷۰ هزار نفر که عموما از اقشار محروم جامعه هستند تحت

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه از به روز شدن پرداخت مطالبات مراکز درمانی سرپایی در مناطق زلزله زده خبر داد.

کیومرث مظفری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با بیان این‌که یک میلیون و ۱۶۰هزار کرمانشاهی تحت پوشش بیمه سلامت هستند، گفت: از این تعداد ۳۷۰ هزار نفر که عموما از اقشار محروم جامعه هستند تحت پوشش بیمه سلامت همگانی هستند.

وی افزود: این افراد هیچ حق بیمه‌ای بابت دفترچه بیمه سلامت همگانی پرداخت نکرده و مانند سایر بیمه‌شدگان از خدمات بیمه‌ای استفاده می‌کنند.

مظفری تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه سلامت از جمله داروخانه، رادیولوژی، بیمارستان و مطب پزشک را ۱۰۵۰ مرکز عنوان کرد و افزود: بیمه شده با دفترچه بیمه سلامت می‌تواند از خدمات درمانی سرپایی در این مراکز بهره مند شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه تصریح کرد: در حال حاضر ۳۲ دفتر پیشخوان خدمات دولت برای صدور دفترچه بیمه شدگان استان طرف قرارداد هستند و با مراجعه به این دفاتر کمتر از نیم ساعت دفترچه صادر شده و تحویل می‌شود.

خبر جدید  نگاه به اروپا و آمریکا غلط است /بیگانگان قابل اعتماد نیستند

مظفری خاطرنشان کرد: در کنار بیمه شدگان، بیمه سلامت به ۱۷۰۰ بیمار خاص شامل بیماران مبتلا به تالاسمی، هموفیلی، کلیوی و MS خدمات ارائه کرده و دفترچه این بیماران رایگان است.

وی افزود: خدمات درمانی برای این بیماران با بیمه سلامت تا بیش از ۹۵ درصد بصورت رایگان انجام می‌شود و بطور میانگین ماهانه دو میلیارد تومان هزینه درمان این بیماران می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه در ادامه به بودجه بیمه سلامت در لایحه بودجه امسال دولت اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در کمیسیون تلفیق به بودجه بیمه سلامت افزوده شد و رقم ۷۵۰۰ میلیارد تومان را برای بیمه سلامت لحاظ کردند که با این میزان اعتبار می‌توان خدماتی شایسته به بیمه‌شدگان ارائه دهیم.

خبر جدید  برای عبور از شرایط کنونی به وحدت و انسجام نیاز داریم

مظفری تصریح کرد: تقاضای ما از نمایندگان این است که در صحن علنی مجلس از بودجه بیمه سلامت حمایت کنند و این میزان بودجه را به تصویب برسانند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه با بیان این‌که دفترچه جدید بیمه سلامت صادر نمی‌شود، گفت: دفترچه‌های صادر شده قابل تمدید هستند، اما برای کسی دفترچه جدید صادر نمی‌شود و افرادی که بیمه نیستند از این پس تحت پوشش بیمه ایرانیان قرار می‌گیرند که باید ماهانه ۲۰ هزار تومان حق بیمه پرداخت کنند.

مظفری افزود: در حال حاضر سالانه حدود ۳۰۰ هزار دفترچه بیمه سلامت تعویض شده و دفترچه نو صادر می‌شود.

وی با اشاره به اعتبار دفترچه‌های بیمه سلامت گفت: این دفترچه‌ها اعتبار دارند و هر ۱۰۵۰ مرکز درمانی طرف قرارداد موظف به پذیرش این دفترچه‌ها هستند و باید خدمات سرپایی را با استفاده از دفترچه بیمه به بیمه شدگان ارائه کنند.

خبر جدید  زلزله امروز کرمانشاه بزرگترین پس‌لرزه زلزله 21 آبان بود/ 20 پس‌لرزه در یک ساعت

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه از صرف هزینه ۲۲۰ میلیارد تومانی برای بیمه شدگان در نیمه ابتدای امسال خبر داد.

مظفری در ادامه رقم بدهی بیمه سلامت به مراکز درمانی استان را تا مهرماه ۵۰ تا ۶۰ میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: خوشبختانه به طور ویژه مطالبات مراکز درمانی در مناطق زلزله تا پایان آذرماه پرداخت شده و در حال حاضر پرداخت‌ها در این مناطق به روز شده است.

وی افزود: مطالبات بیمارستان‌ها در مناطق زلزله‌زده نیز تا مردادماه، داروخانه سایر شهرستان‌ها تا مهرماه، مراکز سرپایی بخش خصوصی سایر شهرستان‌های استان تا مردادماه، بیمارستان‌های دانشگاهی مرکز استان و سایر شهرستان‌ها تا خردادماه و بیمارستان‌های غیردانشگاهی و خصوصی تا تیرماه پرداخت شده است.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه