20:03:56 - دوشنبه 27 مه 2019
پرونده بازسازی مدارس مناطق زلزله زده کرمانشاه بسته می‌شود
پرونده بازسازی مدارس مناطق زلزله زده کرمانشاه بسته می‌شود
به گفته مرزبان نظری مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان کرمانشاه، مهر ماه امسال پرونده بازسازی مدارس مناطق زلزله زده استان بسته می‌شود.

شعار سال:به گفته مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان کرمانشاه، مهر ماه امسال پرونده بازسازی مدارس مناطق زلزله زده استان بسته می‌شود.

مرزبان نظری به تشریح آخرین اقدامات صورت گرفته در مدارس مناطق زلزله زده استان کرمانشاه پرداخت و اظهار کرد: در جریان زلزله ۷.۳ ریشتری استان و پس از بررسی میزان خسارات وارد آمده به مدارس مناطق زلزله زده مشخص شد از ۷۵۷ فضای آموزشی با ۲۸۵۴ کلاس درس مناطق تحت تأثیر زلزله، ۷۸ مدرسه با ۴۱۵ کلاس درس در شهرستان‌های سرپل ذهاب، ثلاث‌باباجانی، دالاهو، گیلانغرب و قصرشیرین آسیب دیده‌اند، البته هیچکدام از این فضاهای آموزشی آوار نشده بود.

نظری با اشاره به حضور چشمگیر خیرین مدرسه ساز در جریان مرمت و بازسازی مدارس مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، افزود: بعد از وقوع زلزله حضور چشمگیر خیرین منجر به انعقاد تفاهم نامه احداث ۱۹۴ فضای آموزشی و پرورشی با مبلغ ۱,۱۲۰ میلیارد ریال شد.

خبر جدید  بیمارستان 540 تختخوابی با این اعتبارات قطره‌چکانی افتتاح نمی‌شود

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان کرمانشاه ادامه داد: از این تعداد عملیات اجرایی ۱۷۲ فضای آموزشی با ۷۵۸ کلاس درس و با زیربنای ۶۹ هزار و ۷۰۷ متر مربع شروع شده که تاکنون ۸۴ پروژه با ۲۵۲ کلاس درس به بهره برداری رسیده و ۵۸ پروژه با ۳۵۹ کلاس درس نیز همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در مهر ماه امسال به بهره برداری خواهد رسید. تحویل ۳۰ مدرسه باقیمانده نیز در صورت تأمین اعتبار از سوی خیرین تا پایان سال ۹۸ انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: از ۷۸ مدرسه آسیب دیده در جریان زلزله تاکنون ۵۳ مدرسه روستایی تکمیل و تحویل شده و کار بازسازی ۲۵ مدرسه دیگر نیز که همگی جزو مدارس شهری هستند، در دست ساخت است که احتمالاً همه این مدارس تا مهرماه امسال تحویل خواهد شد و بدین ترتیب پرونده بازسازی مدارس مناطق زلزله زده استان کرمانشاه بسته خواهد شد.

خبر جدید  ۱۰۰۰ تعاونی راکد کرمانشاه نیازمند ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار است

کار اصلاح سیستم‌های گرمایشی ۱۶۰۰ کلاس درس استان باقی مانده

وی در ادامه اشاره‌ای هم به اقدامات انجام شده در راستای اصلاح و بهینه سازی سیستم گرمایشی مدارس داشت و افزود: سال گذشته سیستم‌گرمایشی ۲۷۰ مدرسه با ۸۹۷ کلاس با اعتباری بالغ بر ۵۷ میلیارد ریال به وسیله سیستم حرارت مرکزی و بخاری تابشی استانداردسازی شد که اکثر این مدارس در مناطق محروم استان بودند.

خبر جدید  تعطیلی مدارس نوبت عصر امروز (یکشنبه ۲۹ بهمن) در سرپلذهاب

نظری با بیان اینکه هم اکنون کار اصلاح سیستم گرمایشی ۱۶۰۰ کلاس درس استان باقی مانده، گفت: عمده این مدارس روستایی زیر سه کلاسه هستند که در حال حاضر از بخاری کاربراتوری نفتی استفاده می‌کنند که غیراستاندارد هم نیست، اما تجهیز این کلاس‌های درس به سیستم‌های حرارت مرکزی در برنامه است.

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان کرمانشاه تاکید کرد: برای اتمام کار اصلاح و بهینه سازی سیستم‌های گرمایشی مدارس به نزدیک ۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا،تاریخ انتشار:۴خرداد۱۳۹۸،کدخبر:۹۸۰۳۰۴۰۱۲۲۹،www.isna.ir


منبع :: پرونده بازسازی مدارس مناطق زلزله زده کرمانشاه بسته می‌شود

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه