1:53:16 - پنج‌شنبه 3 ژانویه 2019
پرونده واحدهای مسکونی زلزله زده ۱۵ روز دیگر بسته خواهد شد
پرونده واحدهای مسکونی زلزله زده ۱۵ روز دیگر بسته خواهد شد
کرمانشاه – ایرنا – معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه از بنیاد مسکن و فرمانداران خواست ظرف ۱۵ روز آمار نهایی واحدهای مسکونی که متقاضیان آنها مدعی اند در زلزله آسیب دیده اند بررسی، ارزیابی و اعلام کنند زیرا بعد از این مهلت پرونده واحدهای مسکونی بسته خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مهرداد سالاری روز چهارشنبه در جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان که در سرسرای تدبیر استانداری کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به اینکه ستادهای معین بنیاد مسکن نمی توانند برای همیشه در مناطق زلزله زده باشند ، افزود: برخی از مردم مناطق زلزله زده مدعی هستند که واحد مسکونی آنها در زلزله ۷٫۳ ریشتری پارسال آسیب دیده ولی واحد آنها ارزیابی نشده است.
وی ادامه داد، ظرف ۲ هفته آینده باید تکلیف همه ادعاها و اعتراض های مردم روشن و از طرف بنیاد مسکن و فرمانداران به آنها جواب داده شود زیرا پس از این تاریخ پرونده بازسازی و احداث واحدهای زلزله زده برای همیشه بسته خواهد شد.
وی در ادامه اظهار داشت: تاکنون از ۵۱۹ مورد اعتراض مردم شهرستان گیلانغرب تنها ۱۴ مورد آنها به حق بوده است ولی مدیریت ارشد استان نمی خواهد حق هیچ کسی ضایع ، باید تمام مورد بررسی و ارزیابی شود.

** بیش از ۶ هزار چادر و کانکس اضافی در شهرهای مناطق زلزله وجود دارد
سالاری در ادامه گفت: طبق آمار از ۶ هزار و ۵۸۹ کانکس در سطح شهرهای مناطق زلزله زده سه هزار و ۹۱۱ مورد آن اضافی است.
وی همچنین افزود: ۲ هزار و ۳۳ چادر بلااستفاده و خالی از سکنه و ۶۰۷ کانکس کارگری نیز وجود دارد که چهره شهرها را زشت و نامطلوب کرده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه همچنین اظهار داشت: هزار و ۳۷۹ کانکس متعلق به مالکان واحدهای تخریبی، هزار و ۲۹۹ کانکس متعلق به مستاجران واحدهای تخریبی، هزار و ۳۸۰ کانکس نیز متعلق به مستاجران تعمیری در سطح شهر وجود دارد.
سالاری همچنین از بنیاد مسکن خواست هرچه زودتر نسبت به جمع آوری کانکس های اضافی اقدام کنند زیرا وجود این کانکس ها چهره شهر را زشت و نامطلوب کرده است.
او در ادامه تعداد واحدهای تعمیری تکمیل شده را ۵۸ هزار ۵۰۸ واحد اعلام کرد و گفت: از ۶۸ هزار و ۶۴۷ موردی که تاکنون به بانک ها معرفی شده ۶۳ هزار و ۷۱۶ مورد انعقاد قرارداد شده است.
وی همچنین اظهار داشت: چهار هزار و ۹۳۱ مورد برای عقد قرارداد به بانک ها مراجعه نکرده اند و اگر ظرف مدت معین اقدام نکنند به منزله انصراف آنها تلقی می شود و پرونده اشان بسته خواهد شد.
سالاری در ادامه افزود: از تعداد ۶۳ هزار و ۷۱۶ موردی که عقد قرارداد شده ۶۲ هزار و چهار مورد پرداخت شده و هزار و ۷۱۳ مورد برای دریافت تسهیلات اقدام نکرده اند که باید زودتر علت یابی و تکلیف این پرونده ها نیز روشن شود.
سالاری در ادامه آمار پی کنی شهری را ۱۱ هزار و ۴۶۶ مورد و پی کنی روستایی را ۲۵ هزار و ۷۲۱ مورد اعلام کرد و گفت: پی کنی تمام واحدهای مسکونی روستایی و شهری تمام نشده هم اکنون در مجموع ۳۷ هزار و ۱۸۷ واحد پی کنی شده در دست اقدام داریم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه همچنین آمار واحدهایی که گچ کاری شده و نصب در و پنجره آنها در حال انجام است را ۲۲ هزار و ۵۰۴ مورد عنوان کرد و افزود: رسیدن به این مرحله به منزله تکمیل واحدها است.
سالاری همچنین تعداد واحدهای اسکلت شده را ۳۲ هزار و ۱۷۷ مورد برشمرد و گفت: در یک ماه گذشته اسکلت ۷۰۰ واحد شهری و ۶۰۰ واحد روستایی انجام شده که باید این کار سرعت بیشتری بگیرد.

خبر جدید  سرمای شبانه در استان کرمانشاه تداوم می یابد

** ساخت واحدهای روستایی تا آخر سال باید پایان یابد
سالاری در ادامه با اشاره به هزار و ۷۰۴ واحد روستایی که هنوز پی کنی نشده است ، گفت: طبق برنامه تا پایان نوروز ۹۸ کار ساخت واحدهای مسکونی روستایی باید پایان یابد.
وی در ادامه اظهار داشت: بیشتر این واحدهای پی کنی نشده از جمله پرونده هایی است که متقاضیان آنها پس از تشکیل پرونده برای ادامه کار به بنیاد مسکن و یا بعد از عقد قرارداد به بانک مراجعه نکرده اند لذا باید هرچه زودتر تکلیف آنها روشن شود تا به برنامه پیش بینی شده برسیم.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان سال گذشته در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
البته در زلزله ۶٫۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.
مسئولان ارشد استان گفته اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی را تا پایان امسال و واحدهای شهری را تا نیمه اول سال ۹۸ تکمیل می کنند.
۳۲۰۹/۸۰۶۶

خبر جدید  بسترهای لازم برای تحقق انتظارات مردم باید فراهم شود


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه