13:06:40 - چهارشنبه 26 دسامبر 2018
پروژه اطلاعات مکانی یا جی نف اجرامی شود
پروژه اطلاعات مکانی یا جی نف اجرامی شود
معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت:یکی از اهداف اجرای پروژه جی نف یا اطلاعات مکانی تسریع در روند خدمات رسانی دولتی به شهروندان است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکزکرمانشاه هدایت حاتمی معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه در نشست کارگروه پروژه جی نف گفت: پروژه جی نف یا اطلاعات مکانی سه لایه استاندارد سازی آدرس ها، نقشهها و سرویسدهی را در برمی گیرد وبا اجرای آن خیابانها، محلات و کوچهها در شهرها و روستاها همنامسازی میشود.
هدایت حاتمی افزود:طرح جی نف کمک بسیار زیادی به برنامه ریزی بهتر برای حوزههای مختلف اقتصادی و فرهنگی، میکند ودر بحرانهایی مانند زلزله با بهره گیری از این اطلاعات در کمترین زمان ممکن میتوان تعداد واحدهای مسکونی، خدماتی، امدادی و درمانی در هر شهر، محله و یا خیابان و کوچه را فهمید و به یک برنامه ریزی درست برای مدیریت بحران پرداخت.
وی افزود:شهروندان معمولا آدرسها را از طریق ابزارهایی مانند گوگل مپ پیدا میکنند، ولی این مجموعه متعلق به ما نیست و کشور باید نقشه اطلاعات مکانی خود را تشکیل بدهد.
حاتمی افزود: جی نف در سال ۹۵ جزو پروژههای اقتصاد مقاومتی لقب گرفت و در سال ۹۶ نیز جزو پروژههای اولویت دار کشور قرار داده شد.
وی ادامه داد:یکی از دغدغههای اصلی مدیریت ارشد استان بهبود فضای کسب و کار است و این اولویت در قالب شکل گیری دولت الکترونیک و اجرای طرح جی نف امکان پذیر است.
وی بیان کرد:این اطلاعات مکانی میتواند بسیاری موانع انسانی و اداری را از مسیر سرمایه گذاران و کارآفرینان بردارد و به کوتاهتر کردن فرایند استعلامها بسیار کمک کند.
معاون استاندار کرمانشاه گفت: این پروژه با شتاب مناسب در حال انجام است و در شهرها ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تاکنون در ۱۳۴۱ روستا به اتمام رسیده است.
وی گفت:عدم بهره برداری درست از اطلاعات یکی از پاشنههای آشیل ادارات است.
طی این سالها ادارات به شکل جزیرهای هزینههای زیادی را در حوزه پروژههای اطلاعات مکانی اجرا کرده اند، ولی این مجموعهها از بهره برداری مناسب از این دادهها عاجزبوده اند.
منبع :: http://kermanshah.iribnews.ir

خبر جدید  تأمین امنیت مسافران نوروزی با حضور ۳۸۷ گشت انتظامی
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه