11:33:59 - سه‌شنبه 6 فوریه 2018
پروژه تولید هگزان بدون بنزن در پالایشگاه کرمانشاه آغاز شد
پروژه تولید هگزان بدون بنزن در پالایشگاه کرمانشاه آغاز شد
پروژه تولید هگزان بدون بنزن در پالایشگاه کرمانشاه آغاز شد. به گزارش خبرنگار ایسنا، سهراب براندیشه رئیس هیات مدیره پالایشگاه کرمانشاه، امروز(۱۷ بهمن) در این مراسم اظهار کرد: این پروژه با ظرفیت تولید ۱۲ هزار تن هگزان بدون بنزن یا هگزان پلیمری و با سرمایه‌گذاری ۲۵ میلیارد تومانی اجرا می شود. وی با بیان اینکه

پروژه تولید هگزان بدون بنزن در پالایشگاه کرمانشاه آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، سهراب براندیشه رئیس هیات مدیره پالایشگاه کرمانشاه، امروز(۱۷ بهمن) در این مراسم اظهار کرد: این پروژه با ظرفیت تولید ۱۲ هزار تن هگزان بدون بنزن یا هگزان پلیمری و با سرمایه‌گذاری ۲۵ میلیارد تومانی اجرا می شود.

وی با بیان اینکه پروژه تولید هگزان بدون بنزن در چند فاز است، خاطرنشان کرد: فاز اول پروژه که بخش مطالعاتی است از امروز آغاز شده و طی چند ماه آینده عملیات اجرایی پروژه نیز آغاز می شود.

خبر جدید  امحاء بلوک‌های غیراستاندارد در کرمانشاه

براندیشه تصریح کرد: با اجرای این پروژه میزان بنزن موجود در هگزان به کمتر از یک درصد خواهد رسید.

رئیس هیات مدیره پالایشگاه کرمانشاه میزان نیاز سالانه هگزان بدون بنزن در کشور را ۲۰ هزار تن اعلام کرد که هفت تا ۱۰ هزار تن آن از خارج کشور از جمله رومانی، چین و کشورهای آسیای میانه تامین می شود.

وی گفت: مابقی هگزان بدون بنزنی که در کشور تولید می شود نیز با روش هایی است که برای محیط زیست ضرر دارد.

خبر جدید  عملیات "مرصاد" طومار منافقین را درهم پیچید

براندیشه گفت: این پروژه گامی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و کاهش نیاز به واردات از خارج کشور است که بر اساس توان پالایشگاه کرمانشاه و به همت بخش خصوصی اجرا می شود.

رییس هیات مدیره پالایشگاه کرمانشاه درخصوص بازار مصرف محصولات این پروژه نیز اظهار کرد: هگزان بدون بنزن در صنایع پتروشیمی کاربرد دارد و کرمانشاه هم از قطب های پتروشیمی کشور است. به علاوه اگر خط تولید اتیلن غرب کشور راه اندازی شود به ۳۵ هزار تن هگزان بدون بنزن در سال نیاز دارد.

خبر جدید  تجلیل مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه از انجمن ورزشی‌نویسان کرمانشاه

براندیشه یادآور شد: با اجرای این پروژه میزان تولید «نرمال پنتان» در پالایشگاه از ۵۵۰۰ تن به ۱۴ هزار تن در سال افزایش می یابد.

وی در پایان از آغاز عملیات اجرایی پروژه بزرگ «برج تقطیر در خلا» پالایشگاه کرمانشاه در اسفندماه امسال هم خبر داد.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه