به گزارش خبرگزاری برنا؛ فرهمند سالافزون معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه در پاسخ به انتقادات مطرح شده مبنی بر کاهش بودجه راهاندازی خانه شمشیربازی کرمانشاه، این انتقادات را غیرکارشناسی خواند.

او در رابطه با علت تأخیر در راهاندازی خانه شمشیربازی افزود: قطعاً برای ساخت هر پروژهای باید مراحلی طی شود تا موافقتنامه آن امضاء و تخصیص اعتبار داشته باشد.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: برای پروژه خانه شمشیربازی کرمانشاه نیز مجموعه این اقدامات از ابتدای امسال انجام گرفت که کمی زمانبر بود، اما در نهایت منجربه این شد که پس از ۳۰ سال توانستیم برای تعمیر سالن شمشیربازی کرمانشاه و تبدیل آن به خانه شمشیربازی اعتبار بگیریم.

خبر جدید  توجه به حرکات اصلاحی برای ورزشکار یک ضرورت است

سالافزون با تاکید بر اینکه پیگیریها برای راهاندازی خانه شمشیربازی کرمانشاه اختصاص ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار به این پروژه را بدنبال داشت، گفت: در انتقاداتی که اخیراً عنوان شده بود، میزان اعتبار اختصاص یافته را ۳۰۰ میلیون تومان اعلام کردند که صحیح نیست. البته اداره کل ورزش و جوانان استان این اختیار را دارد که ۲۵ درصد از اعتبار مصوب در قرارداد را کاهش و یا به آن اضافه کند.

او افزود: اظهارات عنوان شده در رابطه با بودجه مورد نیاز برای راهاندازی خانه شمشیربازی کاملاً غیرکارشناسی است.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: قطعاً احداث و ساخت سالنی استاندارد و ایدهآل برای این رشته نیازمند اعتبار بالایی است و فقط ۳۰۰ میلیون تومان کفاف نمیدهد، لذا ما تمام توان خود را بکار گرفتیم تا با تعمیرات اساسی در سالن فعلی این رشته از ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار مصوب شده نهایت استفاده را برای راهاندازی خانه شمشیربازی کرمانشاه ببریم. البته اگر نیاز به اعتبار بیشتر داشته باشد کمک خواهیم کرد.

خبر جدید  تمامی آسانسورها مشمول مقررات استاندارد سازی اجباری اند

سالافزون در مورد تغییر در نقشه تهیه شده از سوی هیأت برای راهاندازی خانه شمشیربازی گفت: آنچه را که هیأت به عنوان نقشه به ما تحویل دادند، تنها یک طرح خام بود و نه یک نقشه کامل، لذا همین طرح تکمیل و اکنون نیز درحال اجرایی شدن است.

او افزود: همچنین برای اینکه بتوانیم سالنی استاندارد برای ورزشکاران شمشیربازی استان راهاندازی کنیم، حتی مجبور شدیم بخشی از فضای سالنهای هیأت قایقرانی و هیأت نجات غریق که در مجاورت سالن در حال تعمیر شمشیربازی است را تصرف کنیم.

خبر جدید  شهید حسین ادبیان در عملیات ها نقش کلیدی و حساس داشت

معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه در رابطه با محل تمرین ورزشکاران شمشیربازی کرمانشاه تا زمان راهاندازی سالن اختصاصی برای آنها گفت: زمانی که کار تعمیرات سالن شمشیربازی را آغاز کردیم، فضایی را در مجموعه ورزشی ۱۵خرداد در اختیار ورزشکاران این رشته قرار دادیم تا در آن تمرین داشته باشند، اما باتوجه به مشکلاتی که در رفتوآمد و کمبود امکانات در این مجموعه ورزشی برای شمشیربازان وجود داشت، فضایی را در خود اداره کل ورزش و جوانان تدارک دیدیم که در حال حاضر در این محل تمرین میکنند.