به گزارش خبرگزاری برنا در کرمانشاه، امید قادری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه در رابطه با بازدید استاندار از پروژه مرکز گردشگری سلامت شهر کرمانشاه گفت: هدف از احداث این پروژه ارائه خدمات پزشکی در سطح بین المللی به گردشگران سلامت است. باید یک چهارچوب رسمی برای جذب و هدایت گردشگران سلامت در استان شکل بگیرد، با توجه به هم مرز بودن استان کرمانشاه با کشور عراق سالانه بیماران متعددی از این کشور برای درمان از طریق مرزهای استان وارد می شوند اما متاسفانه بنا به دلایل متعدد از جمله نبود امکانات خاص گردشگری سلامت به استان های دیگر مراجعه می نمایند.

خبر جدید  در محل سکونت دفتر چه تعویض می‌شود

قادری گفت: توسعه گردشگری سلامت از جمله برنامه های محوری این اداره کل است، با توجه به این ظرفیت تکمیل و تجهیز پروژه گردشگری سلامت شهر کرمانشاه ضروری و نیاز به حمایت همه مسئولان امر دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه گفت: اهمیت این پروژه به لحاظ ارز آوری، ایجاد اشتغال و تمرکز زدایی و ارائه خدمات درمانی در سطح بین المللی بسیار مهم است، امیدواریم برای اختصاص تسهیلات لازم به این پروژه همراهی و همکاری لازم در سطح استان و کشور صورت بگیرد. همچنین امید داریم با تامین منابع مالی این پروژه در سال ۹۹ به بهره برداری برسد.

خبر جدید  اداره ورزش و جوانان استان کرمانشاه از نقد منصفانه استقبال خواهد کرد

مرکز گردشگری سلامت شهر کرمانشاه در ابتدای بلوار تاق بستان با مشارکت ۳۷ تن از پزشکان استان با ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی در دست احداث است. این پروژه بیمارستانی با رویکرد گردشگری سلامت به عنوان یک مرکز با طراحی لوکس با امکاناتی از جمله هتل، گیم سنتر، صرافی، دفتر خدمات گردشگری، فروشگاه های عرضه صنایع دستی و… در راستای توسعه توریسم درمانی استان احداث می شود. سرمایه گذاران پروژه تا کنون نزدیک به ۲۲ میلیارد تومان هزینه کرده اند، که در صورت اختصاص تسهیلات تا پایان ۹۸ ساختمان تکمیل و آماده تجهیز می شود. این پروژه با ۲۷۰ نفر اشتغال مستقیم می تواند نقش بسزایی در ارزآوری، اشتغال زایی، تمرکز زدایی و توسعه توریسم درمانی استان ایفا نماید.