به گزارش خبرگزاری برنا در کرمانشاه، هدایت حاتمیمعاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه در جلسه ایجاد شغلهای حمایتی برای مددجویان بهزیستی با حضور سرمایهگذاران و مسئولین بهزیستی و امور زندانها در اداره کل بهزیستی استان گفت: ایجاد شغل در قالب بنگاههای کوچک یک ضرورت است و به واقع این یکی از تجربههای موفق برای بهرهمند کردن اقشار ضعیف جامعه و افراد نیازمند حمایت است.

حاتمی گفت: فقر اجتماعی مهمتر از فقر در دیگر حوزههاست چون فقر در این حوزه، اندیشه و اراده را از بین میبرد و یا ضعیف میکند و اگر این ۲ مقوله فقیر باشند افراد غیرماهر و ضعیف در جامعه زیاد میشوند که خود مسبب معضلات دیگر است.

خبر جدید  گردهمایی دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه رازی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه در ادامه افزود: پروسه خروج از فقر را می توان در احیای امید، ابتکار عمل، عاملیت فردی و آموزش ایجاد کرد. بر همین اساس ۳۵ زنجیره ارزش در استان تعریف شده که بهزیستی می تواند یک یا چند زنجیره را در دست بگیرد و برای مددجویان خود اشتغال پایدار ایجاد کند.

خبر جدید  دانشگاه‌های کرمانشاه فردا، ۲۳ بهمن‌ماه تعطیل هستند

او گفت: در برنامههای اولویت دار استان، بعد از مقوله مهار تورم که موفقیتهایی در تحقق آن داشیم، مقوله حمایت از اقشار آسیب پذیر از دیگر اولویتهای مدیریت استان است که برای موفقیت در آن از هر طرح و برنامهای که به توانمند ساختن افراد آسیبپذیر کمک کند حمایت قاطع میکنیم.

معاون استاندار با اشاره به مشکلات مددجویان در خصوص اخذ تسهیلات و تهیه ضمانت برای بانک بیان داشت: طرح پشتیبان راهبر برای تحت پوشش گرفتن افراد ماهر کم بضاعت مناسب است و بهزیستی میتواند با جذب سرمایهگذاران به اجرای طرحهای اشتغالزا بپردازد و مددجویان در قالب این طرح بعنوان نیروی کار به فعالیت مشغول شوند.

خبر جدید  چاره ای جز استفاده از بخش خصوصی برای پیشبرد پروژه‌ها نداریم