2:50:43 - پنج‌شنبه 25 آوریل 2019
پلمب مجدد شهربازی کرمانشاه؛ بازگشایی غیرقانونی بود
پلمب مجدد شهربازی کرمانشاه؛ بازگشایی غیرقانونی بود
مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه از پلمب شهربازی کرمانشاه خبرداد و گفت: این اقدام به دنبال بازگشایی غیرقانونی و فک‌پلمب خودسرانه برای بار چندم از طرف بهره‌بردار انجام شده است.

محمودرضا نیازی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاهاظهار داشت: براساس مصوبه شورای عالی استاندارد، تجهیزات بازی مشمول مقررات استاندارد اجباری است و فعالیت تمامی تجهیزات مکانهای تفریحی بدون تأییدیه ایمنی استاندارد ممنوع است.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه افزود: در همین راستا هر ساله با فرارسیدن تعطیلات نوروز و با توجه به استفاده بیشتر از تجهیزات تفریحی، نظارت و بازرسی بر استاندارد این تجهیزات به منظور تأمین ایمنی و سلامت مردم با جدیت بیشتری انجام میشود.

نیازی بیان کرد: امسال نیز همچون سالهای گذشته بازرسی از تجهیزات بازی شهربازی، بوستانها، مهدکودکها، پارکهای بازی، تجهیزات بازی استخر و رستورانها در سراسر استان در دستور کار قرار گرفت.

خبر جدید  آئین غبارروبی آستان مقدس حضرت سیده فاطمه(س) کرمانشاه برگزار شد

وی گفت: این الزام قانونی مبنی بر استانداردسازی تجهیزات تفریحی، توسط بهرهبردار شهربازی جنب پل ولایت (لبآب) نادیده گرفته شده و اقدامی در این راستا انجام نشده است که این رفتار منتج به پلمب تجهیزات غیراستاندارد آن مجموعه در نهم تیر ماه سال گذشته شد.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه افزود: به دنبال این موضوع بهرهبردار به صورت خودسرانه و غیرقانونی اقدام به فک پلمب کرده بودکه پروندهای در دستگاه قضایی در این زمینه مفتوح است.

خبر جدید  قیمت انواع میوه و تره‌بار و مواد پروتئینی در کرمانشاه؛ چهارشنبه ۱۹ تیرماه + جدول

نیازی با اشاره به اینکه تجهیزات این مجموعه به طور مجدد در یکم مرداد ماه ۹۷ به همراه نماینده دادستانی پلمب شد گفت: با توجه به شروع فصل فعالیت شهربازیها در فروردین ماه امسال با احتمال اینکه بهرهبردار آن شهربازی، فعالیت غیرایمن خود را از سر گیرد طی مکاتبات دیگری با شهرداری و دادستانی در خصوص فعالیت غیرقانونی شهربازی مذکور هشدارهای لازم داده شد.

وی افزود: پس از مشاهده فعالیت غیرقانونی تجهیزات غیراستاندارد این شهربازی توسط کارشناسان این اداره کل در ۳۰ فروردین ماه امسال بازرسان اداره کل استاندارد کرمانشاه با حضور در محل شهربازی لبآب در زمینه پلمب و اخد تعهد کتبی از بهرهبرداران این شهربازی نسبت به عدم استفاده از تجهیزات مذکور تا زمان دریافت تأییدیه ایمنی استاندارد اقدام کردند.

خبر جدید  ۱۰ هزار پرونده تخلف صنفی در استان کرمانشاه تشکیل شده است

نیازی گفت: براساس نامه معاون وزیر کشور و ریاست سازمان شهرداری و دهیاریهای کشور، چناچه مالکیت مکان تفریحی چه به صورت مستقیم و چه به صورت استیجاری با شهرداری باشد، مسئولیت حوادث احتمالی و تبعات حقوقی و جزایی عدم رعایت استانداردهای اجباری تجهیزات تفریحی در شهربازیها و پارکهای بازی آن متوجه شهرداریها است.

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه