21:30:14 - جمعه 2 فوریه 2018
پیروزی انقلاب اسلامی در حقیقت معجزه قرن بود
پیروزی انقلاب اسلامی در حقیقت معجزه قرن بود
امام جمعه هرسین در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: پیروزی انقلاب اسلامی در حقیقت معجزه قرن بود و امام خمینی(ره) فتح و جهاد الهی انجام داد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از هرسین، حجّت الاسلام اجرایی امام جمعه هرسین در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به مناسبت های پیش رو

امام جمعه هرسین در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: پیروزی انقلاب اسلامی در حقیقت معجزه قرن بود و امام خمینی(ره) فتح و جهاد الهی انجام داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از هرسین، حجّت الاسلام اجرایی امام جمعه هرسین در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به مناسبت های پیش رو و ایام شهادت حضرت فاطمه(س) اظهار داشت: حُرمت این ایّام را نگه داریم و تلاش کنیم که رنگ و بوی فاطمی و اهل بیتی در خانه و خانواده ما حاکم باشد.

 

وی در ادامه با اشاره به ایّام دهه فجر سالروز پیروزی انقلاب اسلامی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی در حقیقت معجزه قرن بود و امام خمینی(ره) فتح و جهاد الهی انجام داد و خداوند متعال قول داده است که کسانی که در راه ما تلاش کنند ما راه خود را به آنها نشان می دهیم.

خبر جدید  شهر بزرگ؛ مشکلات بزرگ دارد و مدیریت شهری با تفکر سیستمی می‌خواهد

 

خطیب جمعه هرسین با اشاره به موضوع تبعید امام و مشکلاتی که در این راستا متحمل شدند خاطر نشان کرد: امام خمینی(ره) در اوج مظلومیت بارها به تبعید فرستاده شد تا اینکه در ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ وارد کشور شد و مورد استقبال میلیونی مردم قرار گرفت.

 

حجّت الاسلام اجرایی در ادامه اظهار داشت: آن کسی که دل ها را متوجه امام (ره) کرد خداوند متعال بود که همه کارها در دست اوست.

 

وی در ادامه اظهار داشت: در این ۳۹ سال گذشته انقلاب اسلامی با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم کرده است و امروز ما در اوج قدرت قرار داریم، ما روزگاری در اوایل انقلاب ترورهای عجیب و غریب داشتیم و در یک روز نخست وزیر و رئیس جمهور را ترور کردند و ۷۲ نفر از مسئولین طراز اوّل کشور و ۴ امام جمعه مرکز استان را شهید کردند.

خبر جدید  جزئیات حمله به مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کرمانشاه/ جراحت مضروب از ناحیه پیشانی و گوش

 

امام جمعه هرسین با اشاره به علل ماندگاری انقلاب اسلامی و مقایسه آن با سایر انقلاب ها تصریح کرد: انقلاب های متعددی در دنیا مثل انقلاب اکتبر فرانسه، انقلاب روسیه و انقلاب الجزایر شکل گرفت که در نهایت منجر به شکست شدند.

 

حجّت الاسلام اجرایی در ادامه اظهار داشت: امّا انقلاب اسلامی ایران با وجود اینکه کشورهای مستکبر و قلدر همه جمع شده بودند و تلاش داشتند تا این انقلاب را از بین ببرند چرا که به قدرت آنها طعنه می زد ولی نتوانستند.

 

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران دنبال یاری کردن مستضعفین در هر کجای دنیا بود و هر کجا مظلومی باشد انقلاب ما نسبت به آنها تعهد دارد و طبیعی است که مستکبرین دنیا مخالفش باشند.

خبر جدید  جوانی که اختراعش تولید یک موجود زنده با استفاده طبی را تسهیل می کند

 

خطیب جمعه هرسین رمز موفقیت انقلاب اسلامی را جاری بودن انقلاب، هماهنگی و تناسب با فطرت الهی، جهانی بودن شعارهای انقلاب، حاکمیت ارزش های اخلاقی و دینی، مردمی بودن و همه جانبه بودن انقلاب اسلامی عنوان کرد.

 

حجّت الاسلام اجرایی در ادامه با اشاره به ۱۹ بهمن ماه سالروز بیعت همافران ارتش با امام خمینی(ره) اظهار داشت: در این روز ارتش یک کار انقلابی کرد و آن عمل به موقع و با بصیرت نیروی هوایی یعنی بیعت با امام خمینی(ره) در مدرسه علوی بود که سندی با افتخار را رقم زدند.

 

وی افزود: خدا را شاکریم که امروز نیروی های مسلح ما متدین و انقلابی هستند، در حادثه زلزله کرمانشاه تمام نیروهای نظامی اعم از ارتش، سپاه و بسیج و نیروی انتظامی در کنار مردم بودند.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه