1:06:23 - سه‌شنبه 22 ژانویه 2019
پیشنهاد افزایش تعرفه مخابرات برای سال آینده ارائه شده است
پیشنهاد افزایش تعرفه مخابرات برای سال آینده ارائه شده است
مدیرعامل مخابرات ایران گفت: برای افزایش تعرفه مخابرات در حوزه تلفن ثابت و دیتا برای سال آینده پیشنهاداتی ارائه شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، مجید صدری در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس در مخابرات استان کرمانشاهبرگزار شد، با بیان اینکه برای افزایش در تعرفههای مخابرات برای سال آینده پیشنهاداتی ارائه شده است اظهار داشت: برای افزایش تعرفه در حوزه تلفن ثابت و دیتا در سال آینده پیشنهاداتی به رگولاتوری ارائه شده که امید داریم به منظور ادامه روند توسعه در شبکه با این پیشنهاد موافقت شود.

وی با بیان اینکه تعرفههای مخابرات در زمینه دیتا و تلفن ثابت باید تغییری در جهت افزایش داشته باشد عنوان کرد: هرچند ما تابع قانون هستیم اما کاهش تعرفه بیش از این به صلاح شرکت نخواهد بود.

مدیرعامل مخابرات ایران با اشاره به اینکه تعرفههای مخابرات به اندازه کافی پایین است و از این پایینتر مقرون به صرفه نیست عنوان کرد: تلاش میشود به خاطر این قیمتها، درآمدها به سمت سرویسهای ارزش افزوده سوق داده شود تابه اهداف درآمدزایی خود دست یابیم.

صدری با اشاره به اینکه به مشترکانی که خطوط آنها بیشتر از سه تا چهار سال کارکرد نداشته باشداخطار داده میشود گفت: تاکنون یک میلیون شماره که چهار سال بدون کارکرد بودهاند تخلیه شده و با این اقدام یک میلیون شماره به شبکه توسعه بازگشته است و ودیعه و بدهی مشتریانی که خطوط آنها تخلیه شده است تهاتر میشود.

حذف آبونمان اجحاف در حق مخابرات است

وی با اشاره به رأی دیوان درباره حذف آبونمان گفت: در این زمینه در حق مخابرات اجحاف شد و با دید منطقی این اقدام به طور کامل به ضرر شرکت مخابرات است زیرا هزینههای مخابراتی در سراسر کشور بالا است و توسعه شبکه نیز نیازمند اعتبار است.

خبر جدید  فوت پدر و پسر شیرازی در یکی از پارک‌های کرمانشاه

صدری افزود: با این وجود سیستمها در حال طراحی است که این قانون عملیاتی شود اما در کنار آن و به کمک سهامداران عمده تلاش میشود در دیوان عالی این رأی برگردانده شود.

وی با بیان اینکه شرکت مخابرات به دنبال فریب دادن و تغییر عنوان در زمینه رأی دیوان عالی برای حذف آبونمان نیست گفت: با حذف آبونمان درآمد سالانه ۷۰۰ میلیارد تومانی شرکت حذف میشود که این درآمد با توجه به خانواده بزرگ مخابرات کمک قابل توجهی برای توسعه و نگهداری شبکه است.

خبر جدید  شناسایی یک کانون بیماری نیوکاسل در استان کرمانشاه؛ ۲۰ هزار قطعه مرغ معدوم شد

افزایش ۶۱ درصدی مصرف روزانه اینترنت

مدیرعامل مخابرات ایران با بیان اینکه هیچ محدودیتی در سرویسدهی و مشکلی با عنوان نبود پورت خالی وجود ندارد عنوان کرد: ترافیک داخلی اینترنت چهار برابر شده و مصرف روزانه اینترنت مشتریان نسبت به سال گذشته ۶۱ درصد و مصرف اینترنت بینالملل نیز ۵۵ درصد رشد داشته است.

صدری با اشاره به اینکه ۱۰ درصد سهام شرکت مخابرات در بورس قرار دارد گفت: هرچند درآمد کل هشت درصد، درآمد عملیاتی ۶ درصد، هزینه کل هشت درصد، هزینه عملیاتی چهار درصد، سود عملیاتی ۴۸ درصد و سود خالص نیز بیش از ۱۰ درصد رشد داشته است اما جایگاه مخابرات در بورس میتواند بالاتر باشد.

وی با اشاره به پیشبینی و تعهد درآمد ۶۳۰۰ میلیارد تومانی در بورس افزود: این میزان درآمد نسبت به سالهای گذشته قابل توجه است زیرا درآمد سال گذشته ۵۶۰۰ میلیارد تومان بوده است.

خبر جدید  دبیر حزب مؤتلفه ‌کرمانشاه‌: شاهد حضور گسترده‌تر مردم در انتخابات خواهیم بود

صدری با بیان اینکه بیش از ۹۹ درصد از پرداختها به صورت غیرحضوری انجام میشود بیان کرد: با وجود اینکه ۳۰ میلیون مشترک تلفن ثابت در کشور وجود دارد اما تنها ۱۵ میلیون قبض صادر میشود و تلاش میشود این تعداد نیز به صورت مرحلهای حذف شود.

مدیرعامل مخابرات ایران از راهاندازی تلفن ۱۱۸ انگلیسی و عربی به صورت پایلوت خبرداد و گفت: مدت زمان انتظار برای سامانه ۲۰۲۰ اکنون به دو تا سه دقیقه رسیده است که تلاش میشود به کمتر از یک دقیقه برسد.

وی با بیان اینکه برای کابلکشی فیبر نوری هیچ هزینهای دریافت نمیشود عنوان کرد: اکنون ۳۰۰ نقطه در کشور به وایفای عمومی شرکت مخابرات ایران وصل است و براساس برنامهریزیها این تعداد در کمتر از یکسال به ۱۰۰۰ نقطه افزایش مییابد.

انتهای پیام /


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه