14:21:14 - دوشنبه 25 ژوئن 2018
پیشگیری از اعتیاد نیازمند مشارکت اجتماعی است
پیشگیری از اعتیاد نیازمند مشارکت اجتماعی است
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: با توجه به اهمیت و نقش آموزش و پرورش در فرهنگ‌سازی و پیشگیری از اعتیاد، نوعی بسیج اجتماعی برای فعالیت موثر در این بخش نیاز است. شعار سال: مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: با توجه به اهمیت و نقش آموزش و پرورش در فرهنگ‌سازی و پیشگیری

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: با توجه به اهمیت و نقش آموزش و پرورش در فرهنگ‌سازی و پیشگیری از اعتیاد، نوعی بسیج اجتماعی برای فعالیت موثر در این بخش نیاز است.

شعار سال: مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: با توجه به اهمیت و نقش آموزش و پرورش در فرهنگ‌سازی و پیشگیری از اعتیاد، نوعی بسیج اجتماعی برای فعالیت موثر در این بخش نیاز است.

 پنجم تیرماه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر است، پدیده شوم که پیشگیری از آن بسیار آسان‌تر و بهتر از درمان است.

«اول گوش کن»، این شعار مبارزه با مواد مخدر در جهان است که بر ارتباط بیشتر خانواده‌ها با فرزندان تاکید دارد.

خبر جدید  جشنواره شعر آئینی به زبان کردی

به گفته کارشناسان، طی ۱۵ سال گذشته تنوع مواد مخدر از ۲۰ نوع به ۶۰۰ نوع افزایش یافته و طی این مدت ۲۷ میلیون نفر دیگر هم به جمعیت ۲۴۶ میلیونی معتادان جهان پیوسته‌اند.

این آمارها، طراحی برنامه منسجم و مداوم برای پیشگیری از اعتیاد را دو چندان می‌کند.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، پدیده شوم اعتیاد را زنگ خطری دانست که در همه دنیا به صدا در آمده است.

علی شمشیری اظهار داشت: اعتیاد به مواد مخدر اولویت‌دارترین آسیب اجتماعی هر جامعه است.

وی با بیان اینکه با تلاش‌های صورت گرفته کرمانشاه از رده استان‌های با شیوع بالای مصرف مواد مخدر خارج شده است، گفت:  هم‌اندیشی‌های مسؤولان استانی در این زمینه، به کاهش آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از این پدیده شوم کمک می‌کند.

خبر جدید  ممنوعیت حفاری جدید در روانسر

شمشیری به قرار گرفتن مدارس در خط مبارزه با این پدیده شوم اشاره و بیان کرد: تحصیل بدون در نظر گرفتن سلامتی دانش‌آموزان عواقب خوشی ندارد، لذا خانواده باید بیش از آنچه که دغدغه‌مند تحصیل فرزندان هستند به بحث سلامتی آن‌ها اهمیت بدهند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، گفت: یک دست صدا ندارد، حفظ جمعیت ۳۲۲ هزار نفری دانش‌آموزی استان نسبت به این پدیده شوم، نیازمند پای کار آمدن تمامی دستگاه‌ها و مردم است.

مجید یزدان‌پناه افزود: با توجه به اهمیت و نقش آموزش و پرورش در فرهنگ‌سازی و پیشگیری از اعتیاد، نوعی بسیج اجتماعی برای فعالیت موثر در این بخش نیاز است.

خبر جدید  واژگونی وانت نیسان 2 کشته و مصدوم برجای گذاشت+تصویر

وی اضافه کرد: آموزش پرورش به تنهایی نمی‌تواند بار تمامی مشکلات جامعه را به دوش بگیرد باید سایر دستگاه‌ها از نظر فکری، فرهنگی، ریالی و مالی به کمک آموزش و پرورش بیایند.

یزدان‌پناه ادامه داد: مشارکت مردم و مسؤولان است که می‌تواند در پیشگیری از اعتیاد موثر باشد،  عملکرد جزیره‌ای و ناهماهنگ دستگاه‌ها جزو اتلاف هزینه و موازی‌کارهای بی‌نتیجه سودی نخواهد داشت.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۷، کدخبر: ۱۳۹۷۰۴۰۴۰۰۰۰۹۰ ، www.kermanshah.farsnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه