9:25:04 - چهارشنبه 26 ژوئن 2019
پیشگیری از اعتیاد وظیفه همگانی است
پیشگیری از اعتیاد وظیفه همگانی است
فرماندار کرمانشاه در همایش پیشگیری از اعتیاد به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر گفت: پیشگیری از اعتیاد فقط وظیفه…

به گزارش خبرگزاری برنا در کرمانشاه، فضل الله رنجبر فرماندار کرمانشاه گفت: اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر بهترین راهکار  برای پیشگیری از اعتیاد است. باید آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد را در سطح دانشگاه‌ها، مدارس و حتی در مقطع دبستان و مهدکودک داشته باشیم، به نحوی که همه به طور صریح در جریان پیامدهای ناشی از اعتیاد قرار گیرند.
  او اضافه کرد: پیشگیری از اعتیاد فقط وظیفه دولت نیست، بلکه وظیفه همگانی است و تحقق این امر نیاز به بسیج همگانی دارد.
  فرماندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به ضرورت آموزش خانواده ها در حوزه مقابله با اعتیاد تاکید کرد: اگر بتوانیم خانواده ها را با پیامدهای اعتیاد آشنا کنیم می توانیم گام مهمی در جهت مقابله با اعتیاد برداریم.
  او تاکید کرد: باید آموزش‌ها بگونه‌ای باشد که خانواده‌ها به فرزندانشان قدرت نه گفتن در برابر تعارفات گروه های همسالان برای مصرف مواد مخدر را بیاموزند.
  رنجبر در ادامه با اشاره به ضرورت تقویت کمپ های ترک اعتیاد  بخش خصوصی، افزود: باید مجوز راه اندازی کمپ های ترک اعتیاد بخش خصوصی به افراد توانمند داده شود.
  اوبا بیان اینکه اخبار نگران کننده ای از فعالیت کمپ‌های غیرمجاز داریم، افزود: در برخی از موارد دیده شده که در این کمپ ها افراد معتاد را شکنجه می دهند که نیاز به برخورد دارد.
  او به خانواده ها توصیه کرد: از سپردن افراد معتاد به کمپ‌های غیرمجاز و بدون شناسنامه صرف نظر کنند.
  فرماندار کرمانشاه  همچنین از خیرین و نیکوکاران برای هزینه کردن در حوزه مبارزه با اعتیاد به عنوان یک بلای خانمان سوز دعوت کرد.
  رنجبر با بیان اینکه شهرستان کرمانشاه نسبت به گذشته در حوزه اعتیاد در وضعیت بهتری قرار دارد، افزود: این به معنی حل مشکل اعتیاد نیست، چرا که در این حوزه خیلی کار داریم.  
منبع :: پیشگیری از اعتیاد وظیفه همگانی است

خبر جدید  خروج گندم از کرمانشاه بدون بارنامه معتبر ممنوع است
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه