13:08:52 - شنبه 12 مه 2018
پیش‌بینی برداشت۴۰۰تن کلزا ازمزارع گیلانغرب/رشد۵ برابری سطح زیرکشت
پیش‌بینی برداشت۴۰۰تن کلزا ازمزارع گیلانغرب/رشد۵ برابری سطح زیرکشت
مدیر جهادکشاورزی گیلانغرب، از پیش‌بینی برداشت ۴۰۰ تن کلزا از مزارع این شهرستان طی سال زراعی جاری خبر داد. شعار سال: مدیر جهادکشاورزی گیلانغرب، از پیش‌بینی برداشت ۴۰۰ تن کلزا از مزارع این شهرستان طی سال زراعی جاری خبر داد. پاشا مرادی ، از زیرکشت رفتن ۱۵۱ هکتار از اراضی شهرستان گیلانغرب، زیر کشت کلزا

مدیر جهادکشاورزی گیلانغرب، از پیش‌بینی برداشت ۴۰۰ تن کلزا از مزارع این شهرستان طی سال زراعی جاری خبر داد.

شعار سال: مدیر جهادکشاورزی گیلانغرب، از پیش‌بینی برداشت ۴۰۰ تن کلزا از مزارع این شهرستان طی سال زراعی جاری خبر داد.

پاشا مرادی ، از زیرکشت رفتن ۱۵۱ هکتار از اراضی شهرستان گیلانغرب، زیر کشت کلزا خبر داد و گفت: سطح زیر کشت این محصول نسبت به مدت مشابه سال ۵ برابر رشد داشته است.

خبر جدید  اجرای مرحله اول طرح ماپینگ آپ فلج اطفال کودکان زیر ۵ سال

وی  تصریح کرد: توسعه کشت کلزا یکی از برنامه های اصلی وزارت جهادکشاورزی به منظور تامین دانه های روغنی در کشور و به تبع آنها کاهش واردات روغن به کشور است.

مدیر جهادکشاورزی گیلانغرب اشاره ای به آغاز  برداشت کلزا در این شهرستان طی روزهای اخیر داشت و گفت: پیش بینی می شود که از ۱۵۱ هکتار اراضی این شهرستان ۴۰۰ تن محصول برداشت شود.

خبر جدید  آمادگی جایگاه های سوخت در مرز خسروی 

وی از اتخاذ تمهیدات لازم برای خرید کلزا در سال زراعی جاری خبر داد و تصریح کرد: به ازای هر کیلو گرم کلزا ۲۸ هزار و ۶۶۵ ریال به کلزاکاران پرداخت می شود.

مرادی اشاره ای به ویژگی های کشت این محصول داشت و گفت: کشت کلزا تاثیر زیادی در افزایش حاصلخیزی خاک وکنترل بیماریها وآفات وپایداری تولید گندم دارد و کنجاله حاصل از آن نیز یک خوراک مناسب برای تغذیه دام و طیور است.

خبر جدید  از شرکت دختران تاکرا کار در مسابقات زنجان تا قهرمانی نونهالان کرمانشاه

مدیر جهاد کشاورزی گیلانغرب پیش بینی کرد با توجه به مزیت های کلزا و استقبال خوب کشاورزان در سال های آنی سطح زیرکشت و میزان این محصول افزایش یابد.

شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷، کدخبر: ۴۲۹۳۸۸۷ ، www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)




بانک پاسارگاد
اخبار ویژه