3:54:08 - دوشنبه 29 آوریل 2019
چانه‌زنی برای واگذاری املاک آموزشی و انتخاب ۷۲ معلم برتر
چانه‌زنی برای واگذاری املاک آموزشی و انتخاب ۷۲ معلم برتر
کرمانشاه- چانه‌زنی برای واگذاری املاک آموزشی و انتخاب ۷۲ معلم برتر از مهمترین مسائل مطرح شده در شورای آموزش و پرورش استان بود.

به گزارش خبرنگار مهر، مطرح کردن برنامه‌های سی و پنجمین یادواره بزرگداشت مقام معلم محوری ترین بحث شورای آموزش و پرورش استان کرمانشاه بود که عصر امروز یکشنبه به ریاست استاندار برگزار شد.

در این جلسه ابتدا مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه به ارائه توضیحاتی در این مورد پرداخت؛ وی همچنین در آستانه روز معلم برای فرهنگیان کرمانشاهی خبرهای خوشی داشت که حکایت از پرداخت کامل مطالبات معوق آنها بود که تا پایان اردیبهشت‌ماه جاری تسویه می‌شود.

همچنین بررسی سازوکار انتخاب معلمان برتر استان هم از دیگر محورهای این جلسه بود؛ بنا بر اظهارات مسئولان اداره‌کل آموزش و پرورش امسال در روز معلم از ۳ هزار معلم در سطح مدارس، ۲۵۶ معلم در سطح مناطق و ۷۲ معلم برتر استان تجلیل می‌شود.

خبر جدید  مرحله دوم نهضت کمک مومنانه ویژه اصحاب رسانه برگزار شد

نکته جالب توجه در برنامه‌های مالی مطرح شده اینجا بود که مجموع ریالی هدایای در نظر گرفته شده برای معلمان برتر ۵۰۰ میلیون تومان بود و دقیقاً به همین میزان برای برگزاری مراسم تجلیل از معلمان برتر قرار است هزینه شود!

بحث واگذاری و تغییر کاربری املاک مازاد آموزش و پرورش برای رفع سایر نیازها هم در این جلسه مطرح شد که نماینده اولیا و مربیان استان حاضر در جلسه خطاب به استاندار کرمانشاه گفت که محض رضای خدا حتی یک وجب از املاک آموزش و پرورش را واگذار نکنید.

این موضوع با واکنش استاندار کرمانشاه روبرو بود و بازوند تصریح کرد که ما هم موافق واگذاری فضاهای آموزشی به ادارات دیگر نیستیم.

خبر جدید  کاهش آمار تصادفات در کرمانشاه حاصل همدلی مردم و پلیس است

چانه‌زنی برای واگذاری املاک بین دارایی، تعزیرات و راه و شهرسازی با آموزش و پرورش هم از دیگر مسائل مطرح شده بود که مسئولان مربوطه با ردیف کردن قوانین بودجه هر یک بر کار خود اصرار داشتند و در نهایت با پادرمیانی استاندار ختم به خیر شد.

استاندار کرمانشاه در ادامه ضمن تقدیر از مسئولان آموزش و پرورش در خدمت به مردم طی مدت بارش‌های نوروزی اظهار داشت: در ماجرای سیل در کرمانشاه ثابت شد که این بلای طبیعی قابل پیشگیری است که در رأس آن آموزش و پرورش بیشترین زحمت را متحمل شد.

خبر جدید  تقاطع امام حسین (ع) ایام نوروز بازگشایی می‌شود

وی ضمن تقدیر از معلمان و ارزشمند دانستن کار آنها گفت: جامعه به معلمان بدهکار است و آینده درخشان، توسعه و پیشرفت ما در گرو توجه به خانواده آموزش و پرورش است.

بازوند با اشاره به مشکلات مطرح شده در خصوص تأمین زمین مورد نیاز آموزش و پرورش برای احداث مدارس افزود: اداره‌کل بهسازی و نوسازی مدارس چرا نمی‌تواند اعتبار برای خرید زمین احداث فضاهای آموزشی را با چانه زنی جذب کند.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: به شرط تأمین اعتبار حاضر هستیم زمین مورد نیاز آموزش و پرورش را تهیه می‌کنیم.

کد خبر ۴۶۰۲۸۹۲


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه