15:02:29 - سه‌شنبه 3 جولای 2018
چه کسی شهردار کرمانشاه می‌شود؟
چه کسی شهردار کرمانشاه می‌شود؟
برخی اخبار واصله از اعضای شورای اسلامی شهر حاکی از آن است که عده‌ای از آنان با شهردار شدن یک نفر از بین خودشان موافق و برخی نیز به‌دلیل تجربه دوران سرپرستی لعل‌بخش، خواستار مدیریت وی بر شهرداری کرمانشاه هستند. شعار سال: برخی اخبار واصله از اعضای شورای اسلامی شهر حاکی از آن است که

برخی اخبار واصله از اعضای شورای اسلامی شهر حاکی از آن است که عده‌ای از آنان با شهردار شدن یک نفر از بین خودشان موافق و برخی نیز به‌دلیل تجربه دوران سرپرستی لعل‌بخش، خواستار مدیریت وی بر شهرداری کرمانشاه هستند.

شعار سال: برخی اخبار واصله از اعضای شورای اسلامی شهر حاکی از آن است که عده‌ای از آنان با شهردار شدن یک نفر از بین خودشان موافق و برخی نیز به‌دلیل تجربه دوران سرپرستی لعل‌بخش، خواستار مدیریت وی بر شهرداری کرمانشاه هستند.
 شهر کرمانشاه همیشه دچار چالش مدیریتی بوده است و بعد از استیضاح شعبانی، شهردار سابق کرمانشاه و با انتخاب حامد لعل‌بخش به عنوان سرپرست شهرداری کرمانشاه؛ طی یک‌دوره سه ماهه این انتخاب برای شهرداری که دچار رکود و بحران یک ساله شده بود، موجب برقراری شرایط عادی شد.

خبر جدید  احتمال آبگرفتگی معابر در برخی نقاط کرمانشاه

اوضاع رفته‌رفته پس از چالش‌های فراوان برای انتخاب آرش رضایی به عنوان شهردار کرمانشاه مهیا شد که با این انتخاب بسیاری از کارشناسان و صاحب‌نظران معتقد هستند طی سال نخست مدیریت شهری خوب عمل کرد و  برخی نیز معتقد هستند روند نزولی اوضاع مدیریتی از سال دوم با انتخاب اعضای جدید شورای اسلامی شهر آغاز شد.

عواملی همچون دخالت تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر در نحوه مدیریت، سفارشی شدن بعضی انتصابات، اعمال فشار از سوی برخی مدیران استانداری، کاهش درآمد و مشکلات مالی و باج‌خواهی برخی افراد موجب شد مدیریت شهری با حاشیه‌هایی مواجه شود تا در نهایت شهردار کرمانشاه تصمیم به استعفا گرفت و با پافشاری بر تقاضای استعفای خویش، مدیریت شهری را به حاشیه‌سازان آن واگذار کرد.

خبر جدید  رمز ماندگاری انقلاب در وحدت و حضور یکپارچه مردم است

هر کسی که با فضای مدیریت شهری در کرمانشاه سر و کار داشته باشد، به‌یاد دارد در برهه‌هایی چالش‌هایی برای مدیریت شهری ایجاد شد که با برنامه‌ریزی مرتفع شد و هم‌اکنون نیز این موضوع بسیار مهم است که مدیر شهری توانمند برای نجات شهرداری از بحران باید دارای کارنامه‌ای موفق باشد.

برخی اخبار واصله از اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه حاکی از آن است که عده‌ای از آنان با شهردار شدن یک نفر از بین خودشان موافق هستند و برخی نیز به‌دلیل تجربه دوران سرپرستی لعل‌بخش، خواستار مدیریت وی بر شهرداری کرمانشاه هستند، البته در همین زمان کوتاه از پذیرفته شدن استعفای شهردار کرمانشاه، خبرهای دیگری مبنی بر خیز برداشتن افرادی دیگر برای شهردار شدن به‌گوش می‌رسد که این مباحث چندان نمی‌تواند بااهمیت باشد.

خبر جدید  اجرای طرح "ایران مهارت" در مدارس کرمانشاه

به هر حال آن‌چه مهم است انتخاب فردی توانمند، باتجربه و کارآزموده برای به‌دست گرفتن سکان مدیریت شهر کرمانشاه است و بی‌شک از هم‌اکنون نهادهای نظارتی و مراجع قانونی ذی‌ربط باید با دقت اوضاع را پیگیری کنند تا مبادا تجربه‌های تلخ گذشته و نابسامانی در وضعیت مدیریت شهری تکرار شود، چراکه در این‌صورت شهروندان از فرصت‌سوزی‌ها متضرر می‌شوند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۷، کدخبر: ۱۳۹۷۰۴۱۲۰۰۰۱۸۶ ، www.kermanshah.farsnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه