15:29:18 - جمعه 11 دسامبر 2020
چه گیاهانی تصفیه کننده هوای خانه شما هستند
چه گیاهانی تصفیه کننده هوای خانه شما هستند
بر اساس بررسی آخرین داده‌های هواشناسی، هوای استان تا روز سه شنبه (۲۵ آذر) در شرایطی پایدار قرار داردو سامانه بارشی از اواخر سه شنبه وارد استان میشود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، این روز‌ها کمتر کسی است که با آلودگی هوا و تغییرات محیط زیست درگیر نباشد. بیرون از منزل و در خیابان‌های شهر شاید کار زیادی نتوان برای آلودگی انجام داد، ولی حداقل در داخل محیط خانه اگر بتوانیم شرایطی فراهم کنیم که هوای سالمی داشته باشیم می‌تواند به سلامت ما کمک کند.

آلوئه ورا: 
ژل موجود در آلوئه ورا یکی از بهترین مواد بهداشتی و سلامتی می‌باشد. علاوه بر اینکه در سلامت پوست می‌تواند مفید باشد، این گیاه می‌تواند میزان کیفیت هوا را نیز تشخیص دهد. این گیاه می‌تواند مواد شیمیایی هوا را فیلتر کند و همچنین زمانی که هوا داخل اتاق آلوده شده است می‌تواند با دانه‌های خاکستری روی برگ‌های گیاه این موضوع را نشان دهد.          
گل فیکوس:
      انواع مختلف گیاه فیکوس خیلی برای تمیز کردن هوا مناسب است و همچنین رشد و نگهداری آسانی دارد. برتری این گیاه نگهداری آسان و فیلتر کردن از سموم هوا است.

خبر جدید  شکوه چهلم / آغاز راهپيمايي يوم الله 22 بهمن در استان کرمانشاه

              اسپاتی فیلوم:
گیاه فوق‌العاده زیبای اسپاتی فیلوم بسیار نگهداری راحتی دارد و می‌تواند هوا را تمیز کند، این گیاه در هوای سرد و سایه نیز مقاوم است و می‌تواند سطح سموم هوا را کاهش دهد.

                        گیاه سانسوریا:
این گیاه نور و آب زیادی احتیاج ندارد و به راحتی می‌توان در گوشه‌ای از خانه آن را نگه داشت. این گیاه کربن دی‌اکسید را جذب کرده و اکسیژن تولید می‌کند، ولی بر خلاف بقیه گیاهان این کار را در شب انجام می‌دهد. به همین دلیل این گیاه برای اتاق خواب نیز بسیار مناسب است.

خبر جدید  افتتاح دو مدرسه خیرساز در روستا‌های زلزله زده دالاهو

  گیاه بامبو:
قدرت پاک کنندگی هوای بامبو نیز در لیست بهترین گیاهان پاک کننده هوای ناسا وجود دارد. این گیاه به صورت خاص می‌تواند بنزن را از هوا پاک کند. این گیاه به آبیاری خوب نیاز دارد.

            گل فیلودندرون:
فیلودندرون به شکل قلب یکی از محبوب‌ترین گیاهان خانگی است، به دلیل رشد و نگهداری آسان این گیاه. این گیاه هم در تمیز کردن هوا بسیار خوب عمل کرده و نگه داری آسانی دارد.

خبر جدید  نشاط لازمه رشد یک جامعه است

            کاکتوس:
مقالات زیادی در مورد جذب امواج مخرب در محیط توسط کاکتوس‌ها وجود دارد که هنوز به طور علمی به اثبات نرسیده، ولی درهرصورت وجود کاکتوس‌ها در اطراف می‌تواند باعث کاهش آلودگی و ایجاد نشاط در اطراف ما بشود.  
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه