11:37:44 - چهارشنبه 24 آوریل 2019
کارت بلیت الکترونیک ناوگان اتوبوسرانی کرمانشاه سوخت
کارت بلیت الکترونیک ناوگان اتوبوسرانی کرمانشاه سوخت
تجهیز اتوبوس‎های شهری کرمانشاه به عنوان یک کلانشهر، به کارت بلیت الکترونیک با هدف سهولت دسترسی شهروندان به خدمات حمل و نقل تاکنون انجام نشده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه،براساس آمارهای نیمی از مردم کلانشهرکرمانشاه برای رفت و آمدهای درونشهری از وسایل حمل و نقل عمومی همچون اتوبوس استفاده میکنند کهحضور پرتعداد مسافران و پرداخت پول نقد در سامانههای حملونقل عمومی مشکلات بسیاری ایجاد کرده است.

از یک سو تهیه کرایه نقدیاتوبوس در دورانی که استفاده از کارت بانکی رواج دارد سخت شده و در مواردی تهیه پول خرد برای کرایه اتوبوس غیرممکن است وزمان صرف شده برای پرداخت و دریافت کرایهبه مجموعه مدیریت شهری و شهروندان تحمیل شده است.

بسیاری از کلانشهرها برای حذف این مشکلات به استفاده از کارت بلیت الکترونیک با استفاده از فناوریهایموجود روی آوردهاند که سهولت پرداخت، استفاده از تخفیفهای گوناگون، کمک به استقرار دولت الکترونیک و خروج پول نقد از چرخه سامانه حمل و نقل عمومی از مزایای آن است.

انصراف پیمانکار فناوریکارت بلیت الکترونیک

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی کرمانشاه، با اشاره به اینکه از سال ۹۵ تا ۹۷ به دنبال ارائهکارت بلیت الکترونیک در ناوگان اتوبوسرانی کرمانشاه بودیم، گفت: پیمانکار اجرای این طرح به دلیل تحریم‎ها امکان وارداتتجهیزات استقرار این سامانه را نداشت و به این دلیل از همکاری برای ایجاد این سامانه درناوگان اتوبوسرانی انصراف داد.

خبر جدید  مرز سومار بازگشایی شد

افشین لرزنگنه در گفت‎وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با بیان اینکه ایجاد کارت بلیت الکترونیک در ناوگان اتوبوسرانی کرمانشاه اجرا نشد، اظهار داشت: به دنبال راهکار و کارهایی برای عملیاتیشدن کارت بلیت الکترونیک در ناوگان اتوبوسرانی کرمانشاه هستیم.

وی با اشاره به اینکه کارت بلیت الکترونیک در بعضی استان‎ها وجود دارد، عنوان کرد: هدف از کارت بلیت الکترونیک گسترش شبکه یکپارچه حمل و نقل عمومی و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان است و البتهضرورت کارت بلیت الکترونیک حمل و نقل عمومی ترکیبی است.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی کرمانشاه با اشاره به اینکه ۲۳۰ اتوبوس روزانه ۱۵۰ هزار مسافر را در شهر کرمانشاه جابهجا میکنند، بیان کرد: ۴۳ خط اتوبوسرانی داخل شهر کرمانشاه در سه ترمینال توزیع میشوند و به طور میانگین حدود ۲۳۰ اتوبوس فعال روزانه کار خدماتدهی به شهروندان را انجام میدهند.

خبر جدید  کرمانشاه| آب شهر کنگاور فردا قطع می‌شود

لرزنگنه عنوان کرد: فاصله زمانی حرکت اتوبوسهای درون شهری در کرمانشاه حدوداً ۲۰ دقیقه و در برخی از ایستگاهها براساس تراکم جمعیت بیشتر است که با توجه به تقاضای مسافران این موضوع تنظیم میشود و در حد قابل قبول است.

وی با اشاره به اینکه براساس برنامهریزیها بهسازی و ارتقای سطح کیفی ترمینالهاجز برنامههای امسال است گفت: اتوبوسهای درون شهری در کرمانشاه کار جابهجایی مسافران را در ۸۵۰ ایستگاه انجام و روزانه ۱۵۰ هزار نفر مسافر را جابهجا میکنند.

در زمان تحریمها کاری انجام نمیگیرد

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه با بیان اینکه برخی کلانشهرهای ایران دارای کارت بلیت الکترونیک هستند، اظهار داشت: آنها قبل از تحریمها و گرانی تجهیزات به فناوری کارت بلیت الکترونیکدست پیدا کردند.

خبر جدید  برخی برای انحلال شورای شهر کرمانشاه تلاش زیادی انجام دادند

سید حجت‎الله موسوی اجاق در گفت‎وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، خاطرنشان کرد: تا زمان تحریم‎ها کاری در مورد کارت بلیت الکترونیک ناوگان اتوبوسرانی کرمانشاه انجام نخواهد شد.

پیگیری از شرکتهای دانش بنیان استانی برای دستیابی به فناوریکارت بلیت الکترونیک اتوبوسرانی به نتیجهای نرسید اما مطمئناً در سطح ملی شرکتهایی که دانش و فناوری ارائهکارت بلیت الکترونیک را داشته باشند وجود دارد که شهرداری و شورای شهر کرمانشاه از کمک این شرکتها استفاده کنند.

از سوی دیگر ارتباط موثر شهرداری و شورای شهر کرمانشاه با مجموعهای همچون پارک علم و فناوری کرمانشاه در مسیر دستیابی به بسیاری از فناوریها از جملهکارت بلیت الکترونیک برای مردم کرمانشاه سودمند خواهد بود که در این میان انتظار کشیدن برای لغو تحریمها کاری از پیش نخواهد بود.

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه