1:47:59 - سه‌شنبه 1 ژانویه 2019
کارگاه ملی صنایع دستی درکرمانشاه برگزار می‌شود
کارگاه ملی صنایع دستی درکرمانشاه برگزار می‌شود
کرمانشاه_ معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از برگزاری کارگاه ملی صنایع دستی با حضور صنعتگران سراسر کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، پروانه حیدری صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه از برگزاری کارگاه ۴ روزه ملی صنایع دستی در کرمانشاه خبر داد و اظهار داشت: این کارگاه از ۱۸ تا ۲۱ دی ماه امسال در هتل پارسیان کرمانشاه برگزار خواهد شد.

وی افزود: این کارگاه با همکاری بخش خصوصی به آموزش نحوه کاربردی کردن و طراحی ۴ محصول صنایع دستی اعم از نمد، کار روی لباس، گلیم سوزنی و لعاب روی سفال می پردازد.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه بیان کرد: هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی توانمند کردن افراد جامعه و پشتیبانی از فرهنگ و هنر ایرانی و همچنین استفاده و حمایت از تولیدات داخلی است.

خبر جدید  بیمارستان قصرشیرین سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

وی ادامه داد: این برنامه در سطح ملی برگزار خواهد شد و از صنعتگران سراسر کشور ثبت‌نام بعمل آمده است و پیش‌بینی می کنیم حدود ۶۰۰ نفر در این دوره شرکت کنند.

حیدری معرفی جذابیتهای گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه به سراسر کشور را از دیگر اهداف برگزازی این دوره برشمرد و یادآور شد: این کارگاه طی روزهای اعلام شده از ساعت ۸ صبح تا ۱۵ ظهر برگزار می شود و عصرها برنامه های جانبی از جمله اجرای موسیقی خواهیم داشت.

خبر جدید  فعالیت ۲۳۰ دستگاه اتوبوس در کرمانشاه

وی در ادامه به تشریح رشته های آموزشی دوره پرداخت و گفت: رشته گلیم در استان کرمانشاه دارای قدمت دیرینه به ویژه در شهرستان هرسین است و می توانیم با تلفیق این رشته با گلیم سوزنی محصول جدیدی را به وجود آوریم.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه بیان کرد: در استان کرمانشاه ۶۰ رشته صنایع دستی داریم که ۱۵ هزار صنعتگر در سامانه ثبت شده داریم.

خبر جدید  10 میلیارد ریال برای مرمت آثار تاریخی زلزله زده اختصاص یافت

وی تعداد صنعتگران فعال را ۱۱ هزار نفر عنوان کرد و افزود: امسال در زمینه تسهیلات روستایی ۱۶ میلیارد تومان برای صنایع دستی جذب کردیم که در این راستا در کشور بیشترین آمار جذب تسهیلات را به خود اختصاص دادیم.

کد خبر ۴۵۰۰۳۱۷


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه