12:00:19 - دوشنبه 13 مه 2019
کالاهای اساسی عادلانه به دست مردم نمی‌رسد/ ۷۰ درصد اقلام توزیعی دولت نصیب دلالان شد
کالاهای اساسی عادلانه به دست مردم نمی‌رسد/ ۷۰ درصد اقلام توزیعی دولت نصیب دلالان شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در رابطه با اقلامی که دولت توزیع کرد مثل گوشت باید بگوییم که بیش از ۷۰ درصد این اقلام نصیب دلالان، واسطه‌ها و رستورانها شد.

عبدالرضا مصری در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاهاظهار داشت:نمایندگان مجلس سال گذشته به دو طرحرأی دادند که دولت با آن مخالفت کرد و نخست اینکه دولت میخواستکارتهای سوخت و سامانه آن را جمع کندکه مجلس در طرحی دولت را ملزم کرد که این سیستم جمعآوری نشود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس افزود:موضوع دوم که در مجلس مطرح شد که دولت مخالفت کرد و متاسفانه رأی نیاورد این بود که قرار شد۱۴ میلیارد دلاری که به کالاهای اساسی اختصاص میدهیم عادلانه به دست همه مردم برسد زیراوقتی این کالاها عادلانه به دست مردم برسد جلوی رانتها گرفته میشود.

مصری با بیان اینکه در این توزیع عادلانه یک سیستمیمانند یارانه نیاز است که عدالت در آن رعایت شود، گفت: وقتی ما یک کالای یارانهای را بخواهیم بدهیم این کالاها باید مانند خود یارانهها سیستم داشته باشد؛ یعنیهر شخصی سهمش از اقلام اساسی باید مشخص باشد مانند یارانه که به حساب هر شخص واریز میشود.

خبر جدید  محدودیت‌های ترافیکی پنجشنبه آخر سال در کرمانشاه اعمال می‌شود

وی افزود: اما در سیستم توزیع امروز دولت اگر یک نفر هر روز در صف بایستاد بیشترین کالا را میگیرد و اگر آدم آبرومندی این امر را نپسندد حقش ناحق میشود این موضوع یک خطای بزرگ است زیرا در رابطه با توزیعگوشت و اقلامی که دولت توزیع کرد باید بگوییم که بیش از ۷۰ درصد این اقلام نصیب دلالان، واسطه گرها و رستورانها شد و به مردم نیازمند نرسید.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: اگر قرار است کالاهای اساسی در بین مردم جامعه توزیع شود باید بر اساس عدالت،خانوار و یک نظام هوشمند الکترونیکی انجام شود.

مصری سیستم توزیع عادلانهکالاهای اساسی راطرح کوپن الکترونیک دانست وافزود: این طرحدر قالب کارت یارانهها با توجه به بستر اطلاعاتی موجود اجرا خواهد شد و در صورت عملیانی شدن به صورت سالم قادر است تا به وسیله عرضه کالاهای اساسی توسط دولت تقاضای مردم برای کالاهای اساسی را کاهش و در نتیجه رشد لحظهای قیمت در بازار را متوقف کند.

خبر جدید  بازارچه‌های دائمی صنایع‌دستی در استان کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود؛ برخورد قاطع با عرضه صنایع‌دستی چینی در بازارچه‌ها

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با اشاره به اینکه طرح کوپن الکترونیک باید هر چه سریعتر توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری بانک مرکزی عملیاتی شود، گفت: کالاهای اساسی با هدف تضمین تغذیه مردم با قیمت ارز دولتی و در قالب کوپن الکترونیک در اختیار مردم قرار گیرد.

خبر جدید  دروازه عتبات عالیات زیر سایه خورشید؛ پرچم ثامن الحجج در استان کرمانشاه به اهتزاز درآمد+تصاویر

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس با بیان اینکه مردم باید بتوانند با کارت کوپن الکترونیککالاهای اساسی را در چارچوب و تعداد مشخصی خریداری کنند، بیان کرد: اجرای طرح به اینگونه باعث میشود تا مردم به جای دریافت پولیارانه، کالا دریافت کنند که در نهایت باعث میشود فرآیند عرضه و تقاضا دچار تعادل شود.

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه