13:13:35 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
کالاهای غیراستاندارد از نمایشگاه شب یلدا کرمانشاه جمع آوری شد
کالاهای غیراستاندارد از نمایشگاه شب یلدا کرمانشاه جمع آوری شد
کرمانشاه – ایرنا – مدیرکل استاندارد کرمانشاه ، از جمع آوری تعداد زیادی کالاهای غیراستاندارد از نمایشگاه ویژه شب یلدا که شب گذشته در بوستان شاهد به پایان رسید، خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمودرضا نیازی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کارشناسان اداره استاندارد استان در راستای صیانت از حقوق مصرف کنندگان و جلوگیری از عرضه کالاهای غیراستاندارد و فاقد کیفیت، از ابتدای برگزاری این نمایشگاه به صورت تمام وقت کالاهای عرضه شده در غرفه های نمایشگاه را مورد بازرسی قرار دادند.
وی ادامه داد: در این بازرسی ها یک هزار و ۶۶۸ قوطی رب گوجه فرنگی با نام تجارتی گونل (استان خراسان رضوی) به علت ابطال شدن پروانه کاربرد علامت استاندارد و ۸۴ بسته دستمال کاغذی به علت نداشتن کد ۱۰ رقمی زیر نشان استاندارد جمع آوری شدند.
نیازی خاطرنشان کرد: جمع اوری ۸۹ حلب ۱۲ کیلوگرمی پنیر فاقد مشخصات ( در مجموع ۱۰۶۸ کیلوگرم) ، ۲۰ قوطی ۱٫۵ کیلوگرمی روغن کره با نام تجاری احمد و ۱۵ قوطی روغن زیتون به علت نداشتن علامت استاندارد از دیگر اقدام های صورت گرفته بود.
مدیرکل استاندارد کرمانشاه افزود: رعایت قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد و خدمت صادقانه در ارائه کالا با کیفیت مطلوب از جمله الزاماتی است که تولیدکنندگان و توزیع کنندگان باید به کار گرفته و از هرگونه سهل ‌انگاری و بی‌توجهی به کیفیت کالا خودداری کنند در غیر این صورت برابر قوانین با آنها برخورد قانونی خواهد شد.
وی تاکید کرد: استفاده از کالاهای باکیفیت تولید داخل حق هر شهروند ایرانی است و امنیت و سلامت شهروندان همواره از اولویت های سازمان ملی استاندارد بوده است.
نیازی در پایان گفت: کارشناسان اداره استاندارد، کیفیت کالاهای عرضه شده در فروشگاه ها و اصناف استان را رصد کرده و چنانچه کالاهای موجود در واحدهای عرضه استان مغایر با شاخص‌های استاندارد باشد، اقدام های حقوقی لازم با تولید کنندگان و عرضه کنندگان این نوع کالاها به عمل خواهد آمد.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  جلسه ای برای بررسی وضعیت معادن اما بدون حضور فعالان این بخش
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه