11:28:44 - پنج‌شنبه 17 ژانویه 2019
کاهش ۹ درصدی سزارین در بیمارستان‌های کرمانشاه
کاهش ۹ درصدی سزارین در بیمارستان‌های کرمانشاه
فرمانده انتظامی استان از کشف محموله لوازم خانگی قاچاق در کرمانشاه به ارزش ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، شیوا کاظمی با بیان اینکه براساس ابلاغیه وزارت بهداشت برروی ترغیب مادران به کاهش ۹ درصدی سزارین در بیمارستانهای کرمانشاهزایمان طبیعی تمرکز داریم، گفت: در ۹ ماه امسال موارد زایمان سزارین از ۵۴ درصد به ۴۵ درصد میان مادران شکم اولی در تمام بیمارستانهای دولتی و خصوصی کاهش پیدا کرده است.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۳۳ هزار و ۳۹ زایمان در بیمارستانهای استان انجام شده است، افزود: تعداد موالید طی۹ ماهه امسال ۲۰ هزار و ۹۱ موردبوده که اغلب مادران درسنین ۱۸ تا ۳۵ سال زایمان کرده اند.
مسئول دفتر مامایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از انجام اقدامات متعددی برای ترغیب مادران باردار به زایمان طبیعی خبر داد و تصریح کرد: کلاسهای آمادگی برای زایمان هم در بیمارستانها و هم درمانگاهها راه اندازی شده است و در بخش خصوصی نیز مادران در دوران بارداری در کلاسهای آمادگی زایمان شرکت و با فرآیند زایمان آشنا میشوند.

خبر جدید  کشف ۲۶ میلیارد ریال کالای قاچاق در استان کرمانشاه

کاظمی خاطرنشان کرد: به منظورخوشایند سازی زایمان طبیعی ساختار زایشگاهها تغییر کرده است به گونهای که در تمام بیمارستانهای دولتی واحدها و اتاقهای تک نفره ایجاد و اجازه آوردن همراه بارعایت حریم خصوصی داده میشود.

وی با تاکید بر اینکه به همه بیمارستانها برنامه تکریم مادر و رعایت اخلاق حرفهای در قبال مادران باردار ابلاغ شده است، تصریح کرد: به طورجدی درصدد توسعه روشهای بی دردی زایمان هستیم که در این میان از متخصصان بی هوشی برای ترویج زایمان بی درد بهره خواهیم بردزیرا یکی از موانع روی آوردن مادران به زایمان طبیعی ترس از درد زایمان است.

خبر جدید  امتحانات را مجازی برگزار کنید


منبع :: http://kermanshah.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه