15:23:59 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
کتابخانه های قصرشیرین با ۴۳۰ میلیون تومان مقاوم سازی می شوند
کتابخانه های قصرشیرین با ۴۳۰ میلیون تومان مقاوم سازی می شوند
قصرشیرین – ایرنا – معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری قصرشیرین ، از اختصاص ۴۳۰ میلیون تومان اعتبار برای مقاوم سازی کتابخانه های عمومی این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حشمت الله رضایی روز یکشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی قصرشیرین افزود: این میزان اعتبار از محل ماده ۱۲ برای ۲ باب کتابخانه دهخدا و کتابخانه روستای کرکهرک که در اثر زلزله ۷٫۳ ریشتری پارسال غرب کرمانشاه ، آسیب دیده اختصاص یافت.
وی گفت: هم اکنون ۲ هزار و ۲۴ تن از شهروندان شهرستان قصرشیرین عضو فعال کتابخانه های عمومی هستند که این میزان ۱۰ درصد از جمعیت را شامل می شود.
معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری قصرشیرین اظهار داشت: این شهرستان چهار باب کتابخانه عمومی دارد که شامل یک باب کتابخانه شهری ، ۲ باب کتابخانه روستایی و یک کتابخانه سیار روستایی است.
رضایی ، شمار کتاب های موجود در کتابخانه های عمومی این شهرستان مرزی را ۵۰ هزار جلد عنوان کرد و اظهار داشت: به ازای هر تن ، ۲ جلد کتاب در کتابخانه های قصرشیرین موجود است.
وی برگزاری نمایشگاه کتاب، برگزاری نشست های کتابخوان ، جلسات نقد کتاب و تجلیل از نویسندگان شهرستان مهم ترین فعالیتهای شهرستان قصرشیرین در هفته کتاب و کتابخوانی بوده بیان کرد.
این مسئول با اشاره اهمیت فرهنگ کتاب و مطالعه در رشد فردی و اجتماعی انسان ها ، گفت: جوامعی که در مسیر پیشرفت و توسعه قرار گرفته اند به اهمیت کتاب و مطالعه توجه داشته اند اما امروز توجه به فضای مجازی متاسفانه باعث کاهش گرایش مردم به کتاب و کتابخوانی شده است.
وی نهادینه کردن فرهنگ مطالعه را از دوران کودکی در فرزندان از سوی خانواده ها عاملی برای ترویج فرهنگ مطالعه و توجه افراد به این مهم دانست.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان سال گذشته در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
البته در زلزله ۶٫۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.
مسئولان ارشد استان گفته اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی را تا پایان امسال و واحدهای شهری را تا نیمه اول سال ۹۸ تکمیل می کنند.
۳۰۱۲/۸۰۶۶

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  2 طرح کشاورزی و عمرانی در روانسر به بهره برداری رسید
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه