20:45:37 - یکشنبه 26 مه 2019
کرمانشاه|بیش از ۸۵۰۰  نفر ساعت آموزش علمی و مهارتی به دانشجویان دانشگاه رازی ارائه شد
کرمانشاه|بیش از ۸۵۰۰  نفر ساعت آموزش علمی و مهارتی به دانشجویان دانشگاه رازی ارائه شد
معاون دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: از سال گذشته تاکنون ۸۵۰۰ نفر ساعت آموزش مهارتی و علمی در کارگاه‌های علمی و کارآفرینی دانشگاهی به دانشجویان دانشگاه رازی ارائه شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، علیاکبر محسنی ظهر امروز در نشست خبری معاونفرهنگی دانشگاه رازی با اصحاب رسانه که در سازمان مرکزی دانشگاه رازی برگزار شد، اظهار داشت:۱۵۳ کارگاه آموزشی دوره مهارت کارآفرینی، بررسی درخواست تشکلهای دانشجویی، مذهبی و انقلابی از دیگر اولویتهای معاونت فرهنگی دانشگاه رازی است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: توسعه و ایجاد بستر مناسب برای انجام فعالیتهای فرهنگی، مذهبی، سیاسی و اجتماعی، ترویج و تعمیق دین پژوهی و فعالیتهای قرآنی، اجرای برنامههای فوقالعاده برای دانشجویان از مهمترین برنامههای محوری حوزه معاونت فرهنگی دانشگاه است.

وی حمایت مادی و معنوی از فعالیتهای فرهنگی، سیاسی، دینی و اجتماعی دانشجویان و اجرایی کردن مصوبات شورای فرهنگی و نظارتی دانشگاهها را از دیگر اهداف این معاونت دانست و افزود:در راستای حمایت از فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی دانشجویان۳۵۴ برنامه از سوی انجمنهای علمی و کانونهای فرهنگی برگزار شده است.

خبر جدید  برنامه راه‌آهن کشور برای اربعین؛ افزایش قطارهای ویژه‌‌ در مسیر تهران ـ کرمانشاه

محسنی با اشاره به اینکه در طول دوازده سال گذشته چهار تشکل سیاسی در دانشگاه رازیفعال بود، عنوان کرد: تا دو سال پیش هیچتشکلسیاسی اصلاحطلب در دانشگاه رازی کرمانشاه فعالیت نداشتولی اکنون انجمن فرهنگ و سیاست به عنوان تنها تشکل قانونی و رسمی اصلاحطلب در دانشگاه فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه در سال ۹۵ تنها ۳۹ انجمن علمی در دانشگاه رازی وجود داشت، بیان کرد: اکنون این انجمنها به تعداد ۷۴ انجمن توسعه و تحول پیدا کرده است و ۵۱ نشریه علمی در قالب ماهنامه، ویژهنامه و فصلنامه از سوی این انجمنها منتشر شده است.

محسنی از برگزاری ۷۹۵ برنامه توسط انجمن علمی فرهنگی دانشگاه رازی از سال ۹۶ به بعد خبرداد و اظهار کرد: تاکنون جشنواره و همایشهای متعددی از جمله جشنواره قرآن و عترت، جشنواره بینالمللی حرکت، جشنواره بینالمللی امام رضا(ع)، همایش بینالمللی محمد زکریای رازی برگزار شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه رازی کرمانشاه با اشاره به فعالیت کانونهای فرهنگی در دانشگاه رازی عنوان کرد: تعداد این کانونها در دو سال گذشته از چهار کانون به ۹ کانون فرهنگی با عناوین آفتاب، امید اجتماعی، فیلم و عکس، هلالاحمر، مطالعات فرهنگی، تئاتر و هنرهای تجسمی افزایش پیدا کرده است.

خبر جدید  کرمانشاه| ۱۱ بیمارستان امسال در کل کشور افتتاح می‌شود‌

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه رازی کرمانشاه با اشاره به صدور مجوز برای ۱۵۳ نشریه دانشجویی دانشگاه رازی گفت: در سال ۹۵ تعداد این نشریات تنها ۲۳ عدد، در سال ۹۶ به ۵۴ نشریه و در سال ۹۷ به تعداد ۷۰ عدد رسیده است.

وی از برگزاری تریبون آزاد و کرسیهای آزاداندیشی در دو سطح دانشجویی و اساتید خبرداد و اظهار کرد: تاکنون کرسیهای آزاداندیشی با محوریت موضاعاتی از جمله حوادث طبیعی زلزله و سیل، برجام، عفاف و حجاب، امید اجتماعی، تحلیل حوادث اجتماعی و برقراری عدالت اجتماعی با دو رویکرد و هدف تحلیل و بررسی و نقد اتفاقات اخیر در فضای عمومی کشور برگزار شده است.

خبر جدید  کرمانشاه رسما کلانشهر شد

انتهای پیام/ز


منبع :: کرمانشاه|بیش از ۸۵۰۰  نفر ساعت آموزش علمی و مهارتی به دانشجویان دانشگاه رازی ارائه شد

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه