11:46:48 - چهارشنبه 22 مه 2019
کرمانشاه| اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام شهری اولویت وزارت راه و شهرسازی است
کرمانشاه| اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام شهری اولویت وزارت راه و شهرسازی است
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام شهری نسبت به ایجاد طرح‌های شهری برای وزارت راه و شهرسازی در اولویت قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، سیدمحمد پژمان در ستاد بازآفرینی شهری استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: به افرادی که در کلانشهرها و مراکز استانها قصد نوسازی واحدهای مسکونی خود در بافت فرسوده را دارند ۵۰۰ میلیون ریال و به سایر شهرها ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات با سود ۹ درصد پرداخت میشود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه انبوهسازان در اولویت دریافت تسهیلات هستند افزود: هزینه صدور پروانه برای این واحدها رایگان است و شرکت بازآفرینی در سریعترین زمان مطالبات مربوط به شهرداریها را پرداخت میکند.

وی گفت: متولی پرداخت تسهیلات نوسازی واحدهای مسکونی بانک مسکن است و این امکان فراهم شده تا این بانک در صورت تمایل فرد وام گیرنده تا سقف یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال نیز با سود ۱۸ درصد به متقاضیان پرداخت کند.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران بیان کرد: اکنون ۲۰ میلیون نفر در کشور در بافت فرسوده زندگی میکنند بنابراین نوسازی این واحدها ضرورت دارد.

خبر جدید  آمادگی هتل‌های قصرشیرین ‌برای ارائه خدمات اقامتی به زائران اربعین‌

پژمان گفت: برای موفقیت در بازآفرینی شهری لازم است که مردم همکاری لازم را با متولیان امر داشته باشند و از این فرصت در راستای نوسازی واحدهای مسکونی خود استفاده کنند.

وی اظهار کرد: مقرر شده که تا پایان تیر ماه اطلاعات تمام طرحهای نیمه تمام سطح کشور جمعآوری و به تناسب اعتبار لازم برای اجرای آنها تأمین شود زیرا اولویت وزارت راه و شهرسازی اتمام این طرحها است و نسبت به طرح های جدید در اولویت هستند.

پژمان با بیان اینکه استان کرمانشاه استانی ثروتمند و با قابلیتهای بالا در حوزه شهری است گفت: استفاده صحیح از منابع موجود سبب ثروتآفرینی و در نتیجه رونق گرفتن پروژههای در دست اجرا میشود.

خبر جدید  کرمانشاه رتبه نخست را در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در حوزه ارتباطات دارد

۳۷۰ هزار نفر در مناطق حاشیهنشین کرمانشاه زندگی میکنند

استاندار کرمانشاه گفت: ۳۷۰ هزار نفر معادل جمعیت مرکز یکی از استانهای همجوار در مناطق حاشیهنشین کرمانشاه زندگی میکنند.

هوشنگ بازوند در این جلسه با اشاره به اینکه مسکن از جمله حوزههای اشتغال آفرین است و با رونق این بخش بسیاری از مشکلات رفع میشود اظهار داشت: کرمانشاه۳۷۰ هزار نفر حاشیهنشین دارد که جمعیتی برابر با جمعیت برخی مراکز استانهای همجوار است.

وی با اشاره به اینکه این حجم از جمعیت حاشیهنشین یکی از چالشهای جدی مدیریت شهری کرمانشاه محسوب میشود عنوان کرد: بخشی از شهر از بافتهای فرسوده تشکیل شده که مشکلاتی را به وجود آورده است.

بازوند با بیان اینکه واحدهای مسکن مهر در صورت مدیریت صحیح مزایای بسیاری برای مردم دارند گفت: چنانچه بر این مجموعهها نظارت کافی نباشد میتواند حوادثی تلخ همچون تخریب مسکن مهر اسلامآبادغرب در زلزله ۹۶ را رقم بزنند که طی آن یک طبقه از مجموعه محو شده بود زیرا آن را روی قنات ساخته بودند.

خبر جدید  زمین‌لرزه ‌۴.۷ ریشتری حوالی قصر شیرین را لرزاند

استاندار کرمانشاه بیان کرد: جابهجایی محله غم تسلی کنگاور یکی از شیرینترین اتفاقات در حوزه بافتهای فرسوده و ناکارآمد بوده است.

وی گفت: در ایام زلزله حدود ۲۹ هزار خانه بازسازی و ۶۶ هزار خانه نیز تعمیر شد که حجم بسیار بالایی در عرصه ساخت و ساز محسوب میشود. بازوند افزود: در ایام زلزله ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر روزانه در بازسازی خانهها مشارکت داشتند و بیش از ۱۰۰۰ نفر هم کار نظارت بر پروژهها را عهدهدار بودند که در مجموع یک اشتغال چشمگیر پدید آمده بود.

انتهای پیام / ز


منبع :: کرمانشاه| اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام شهری اولویت وزارت راه و شهرسازی است

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه