11:25:19 - پنج‌شنبه 17 ژانویه 2019
کرمانشاه از نظر تورم جایگاه ششم را در کشور دارد
کرمانشاه از نظر تورم جایگاه ششم را در کشور دارد
کرمانشاه_معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمانشاه گفت: بر اساس آماری که آذرماه توسط بانک مرکزی منتشر شد، کرمانشاه از نظر تورم جایگاه ششم را در کشور دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، هدایت حاتمی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان ویژه شهرستان هرسین اظهار داشت: اشتغال، تورم و توزیع عادلانه درآمدها بین دهک های مختلف جامعه، سه دغدغه ی مهم مدیریت ارشد استان هستند که آثار آن ها در سایر مقوله های اجتماعی نیز به چشم می خورد.

وی افزود: اما اشتغال مهم ترین دغدغه همه نخبگان و مردم استان است که بر سایر مسائل سایه انداخته است وبا حل مشکل اشتغال، آسیب های دیگر حوزه ها نیز کاهش می‌یابند.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمانشاه بیان کرد: موضوع اشتغال را شهرستان به شهرستان و دستگاه به دستگاه و بانک به بانک رصد می کنیم و جلسات گارگروه اشتغال از جلمه مهمترین جلسات استان محسوب می شوند.

وی گفت: در تمامی شهرستان ها، بخش ها و حتی دهستان ها، دارای مزیت های ثروت ساز هستیم که می توانند به ایجاد اشتغال کمک کنند وفقط لازم است تدبیر، برنامه ریزی و اقدام جهادی و عالمانه انجام دهیم .

خبر جدید  کاهش نرخ بیکاری در استان کرمانشاه رؤیا نیست

حاتمی عنوان کرد: با تلاش های صورت گرفته روند افزایشی نرخ بیکاری در استان تا حدودی کنترل شده است ولی هنوز رتبه یک بیکاری کشور هستیم و باید تلاش های خود را در این زمینه افزایش دهیم.

وی افزود: نرخ تورم کرمانشاه طی دو سال گذشته بالاتر از متوسط کشوری بود و در رتبه های اول قرار داشت وبا تلاش های صورت گرفته در چند ماه اخیر علی رغم افزایش سطح عمومی قیمت ها در کل کشور و استان، رتبه استان شکل معکوس به خود گرفته و پله پله این جایگاه بهبود پیدا کرده است.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمانشاه اظهار داشت: بر اساس آماری که آذرماه توسط بانک مرکزی منتشر شده است، کرمانشاه در رتبه ششم تورم کشور قرار گرفته و کمتر از یک درصد با میانگین کشوری فاصله دارد.

خبر جدید  آغاز سرشماری پاییزه حیات‌وحش کرمانشاه از اوایل آذر ماه

وی گفت: بانک ها در زمینه ی ارائه تسهیلات به طرح هایی که سرمایه گذار آن دارای اهلیت، توانمندی و سرمایه کافی است؛ تسهیل گری کنند.

حاتمی تصریح کرد: پروژه ی پرورش بز ساننفرانسه یک طرح بسیار خوب برای منطقه است،این نژاد معروف اصلاح شده با چند قلوزایی و شیردهی مناسب می تواند ارزش افزوده ی مناسبی داشته باشد و با تکثیر آن در منطقه شاهد اصلاح نژاد و به صرفه شدن دامپروری در منطقه باشیم ودراین زمینه رییس جهاد کشاورزی و رییس بانک کشاورزی جلسه مشترکی را برای حل مشکلات موجود برگزار کنند تا سرمایه گذار هرچه زودتر کار خود را آغاز کند.

وی اظهار داشت: کرمانشاه رتبه اول بیکاری است و در این شرایط به هیچ وجه پذیرفتنی نیست عده ای در ادارات و دستگاه های دولتی مانع جذب سرمایه گذاری های جدید و بهبود فضای کسب و کار باشند،کمیته نظارت با بررسی های دقیق، این افراد را شناسایی و معرفی کنند تا با آن ها برخورد قانونی صورت گیرد.

خبر جدید  کرمانشاه در نوروز، میزبان مسافران نخواهد بود

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمانشاه افزود: فرمانداران موظفند در هر شهرستان با توجه به ظرفیت های موجود، حداقل یک زنجیره ی ارزش را برای کالاهای مزیت دارشان تعریف کنند تا به عنوان یک مدل بر مبنای آن برنامه های اشتغال را پیش ببریم ودر این میان شهرستان هرسین دارای پتانسیل های متنوعی همچون گلیم، پیاز و نخود است و می تواند چندین زنجیره ارزش افزوده را حول محور آن ها تعریف کرد.

کد خبر ۴۵۱۵۴۷۵


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه