11:37:52 - چهارشنبه 24 آوریل 2019
کرمانشاه| افزایش حقوق بازنشستگان مناطق جنگی همراه با اما و اگر است
کرمانشاه| افزایش حقوق بازنشستگان مناطق جنگی همراه با اما و اگر است
با وجود اینکه براساس قانون حقوق بازنشستگان مناطق عملیاتی از جمله کرمانشاه همچون کارکنان باید ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش یابد اما این قانون تاکنون برای بازنشستگان عملیاتی نشده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه،براساس ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه به منظور جبران عقبماندگیهای استانهای مناطق عملیاتی دفاع مقدس، مزایایی برای این مناطق در نظر گرفته شده که مهمترین آنها رشد سالانه ۱۰ درصدی شاخصهای توسعه و افزایش حقوق ۲۰ تا ۲۵ درصدی کارکناناست.

با وجود اینکه براساس قانون تمام افراد شاغل کنونی و بازنشستههایی که در دوران جنگ در مناطق عملیاتی شاغل بودهاند باید مشمول مزایای ماده ۱۱۲ باشند اما اکنون بازنشستهها از پرداختی فوقالعاده محروم هستند در حالی که این افراد در دوران دفاع مقدس در این مناطق خدمت کردهاند ولی از مزایا بهرهمند نیستند.

خبر قرار گرفتن نام کرمانشاه در لیست مناطق عملیاتی در روزهای پایانی سال گذشته ابلاغ شد و کارکنان کرمانشاه بههمراه تعدادی از شهرستانهای این استان از افزایش حقوق برخوردار شدند اما افزایش حقوق شامل بازنشستگان این مناطق نشده است که مجمع نمایندگان استان کرمانشاه خواستار اجرای کامل قانون هستند.

تاکنون یک ریال به حقوق بازنشستگان مناطق عملیاتی افزوده نشده است

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس با اشاره به اینکه بازنشستههای کنونی در شرایط دوران دفاع مقدس خدمت کردهاند اظهار داشت: براساس قانون برنامه ششم باید فوقالعادهای به بازنشستگان مناطق عملیاتی به دلیل خدمت در این مناطق تعلق بگیرد.

خبر جدید  عملیات اجرایی پتروشیمی سنقر و کلیایی آغاز شد

عبدالرضا مصری در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با بیان اینکه اکنون تنها به حقوق شاغلان فعلی مناطق عملیاتی افزوده شده است عنوان کرد: سازمان مدیریت افرادی که هشت سال در دوران جنگ خدمت کردهاند و اکنون بازنشسته شدهاند را نادیده گرفته است.

وی با اشاره به اینکه یک ریال به حقوق بازنشستگان اضافه نشده استگفت: در ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری به صراحت اعلام شده که این فوقالعاده برای کارمندان و بازنشستگان شاغل در دوران جنگ در مناطق عملیاتی لحاظ شود و امیدواریم سازمان مدیریت این موضوع را در نظر بگیرد.

مصری با اشاره به افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق برای امسال بیان کرد: رزمندگان معسر با ۶۰۰ هزار تومان حقوق مورد ظلم واقع شدهاند و در حالی که در سال گذشته افزایش حقوق نداشتهاند امسال نیز در حقوق فروردین ماه یک ریال افزایش برای آنها اعمال نشده است.

بازنشستهها مشمول قانون افزایش حقوق کارکنان مناطق جنگی قرار گیرند

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز در این رابطه گفت: بازنشستههایی که در زمان جنگ در مناطق جنگی خدمت کردهاند نیز باید مشمول قانون افزایش حقوق کارکنان مناطق عملیاتی قرار گیرند.

خبر جدید  پیکر شهید مدافع حرم «ابوالفضل سرابیان» در کرمانشاه تشییع شد

حشمتالله فلاحتپیشه در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به مزیتهای قرار گرفتن کرمانشاه در لیست مناطق جنگی و ضرورت اجرای کامل و صحیح آن افزود: بند «ج» ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه مربوط به حقوق بازنشستگان و کارکنانی است که در زمان جنگ تحمیلی در مناطق جنگی خدمت کردهاند.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه باابراز خرسندی از اینکه دولت کارکنان امروز را مشمول این قانون قرار داده است عنوان کرد: در این زمینه نامهای خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی ارسال شده و وی بر همین اساس نامهای را خطاب به رئیس جمهور تنظیم کرده است.

وی افزود: مضمون این نامه به این شرح است که بازنشستگان و در واقع کارکنانی که در زمان جنگ تحمیلی در مناطق جنگی از جمله کرمانشاه خدمت کردهاند و اکنون بازنشسته هستند باید مشمول قانون افزایش حقوق باشند و اشتباهی در این زمینه رخ داده که به طور قطع باید این قانون اعمال شود.

فلاحتپیشه با اشاره به اینکه بخشی از مناطق استان همچون ماهیدشت هنوز به عنوان مناطق جنگی معرفی نشده که دستور پیگیری آن در ستاد مشترک نیروهای مسلح ابلاغ شده است، گفت: برخی از ادارات استان قانون افزایش حقوق کارکنان مناطق جنگی را به طور کامل اجرا نکردهاند که باید اجرا شود زیرا این قانون شامل تمام ادارات و کارکنان میشود.

خبر جدید  بهار ۹۸|بیش از ۹۰ گشت پلیس در تفرجگاه‌ها و مراکز اقامتی کرمانشاه فعال است

وی با بیان اینکه تمام نیروها از جمله شرکتی و قراردادی باید شامل این قانون باشند عنوان کرد: معافیت یکی از فرزندان این کارکنان و بازنشستهها از خدمت سربازی یکی دیگر از مزیتهای شهرهای معرفی شده به عنوان مناطق جنگی است. تمام نمایندگان استان و استاندار کرمانشاه پیگیر این موضوع هستند و امید داریم به زودی نهایی شود.

قانون برای حمایت از کارکنان دوران جنگ تصویب شد

نماینده مردم سرپلذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب درمجلس با اشاره به اینکه اعمال حق مناطق جنگی برای بازنشستههای این مناطق از ضروریات است اظهار داشت:فلسفه تصویب این قانون در واقع استفاده کارکنان دوران جنگ یا بازنشستههای کنونی بود که متأسفانه اعمال نشده است.

فرهاد تجریدر گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با بیان اینکه رسیدگی به بسیجیان معسر یکی از خواستههای مردم است و لازم است رئیس جمهور در زمینه پرداخت حقوق کافی و مداوم این افراد اقدام کنند.

با توجه به اینکه بازنشستههای کنونی همان ایثارگران هشت سال دفاع مقدس هستند که در سختترین موقعیت به ارائه خدمت پرداختند از مسئولان و قانونگذاران توقع میرود این افراد را در اولویت افزایش حقوق ناشی از ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه قرار دهند.

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه