1:16:36 - سه‌شنبه 8 ژانویه 2019
کرمانشاه باید محور توسعه غرب باشد /ظرفیت مناسب ایجاد صنایع پایین‌دستی پتروشیمی
کرمانشاه باید محور توسعه غرب باشد /ظرفیت مناسب ایجاد صنایع پایین‌دستی پتروشیمی
کرمانشاه- وزیر نفت با اشاره به ظرفیت‌های مناسب استان کرمانشاه در احداث واحدهای پایین‌دستی پتروشیمی گفت: این استان باید محور توسعه غرب باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، بیژن نامدار زنگنه امشب در همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه در تهران اظهار داشت: کرمانشاه یک فرصت طلایی برای تجارت با عراق دارد که بسیار مهم است.

وی با اشاره به ظرفیت‌ها و استعدادهای استان کرمانشاه گفت: آب و خاک مناسب و توسعه حوزه کشاورزی و صنعتی فرصت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری در این استان فراهم کرده است و سرمایه‌گذاری‌های زیربنایی خوبی در استان صورت گرفته، اما کافی نیست.

خبر جدید  ۶۴۸ هزار نفر در کرمانشاه تحت پوشش تامین اجتماعی هستند

وزیر نفت تصریح کرد: با وجود اینکه کرمانشاه استان نفت‌خیزی نیست، ولی به هر حال یک پالایشگاه داریم، اما قرار بود یک پالایشگاه بزرگ دیگر هم احداث شود که گرفتار مشکلاتی شده است.

زنگنه ادامه داد: کرمانشاه سه پتروشیمی دارد و پتروشیمی چهارم هم اگر برخی مشکلات پیش‌ روی آن حل شود ظرفیت بزرگی برای استان است و برای صنایع پایین دستی نفت و گاز در استان ده‌ها واحد می‌توان احداث کرد.

وی معتقد است که در مورد توسعه کرمانشاه باید مرکزیت کرمانشاه در یک طرح آمایش به عنوان محور توسعه غرب در نظر گرفته شود

خبر جدید  کلاهبرداری تلفنی از زلزله‌زدگان در پوشش کار خیر

وزیر نفت بیان داشت: زمانی بحث استان پنجم شامل استان‌های کرمانشاه، لرستان، همدان، کردستان و ایلام مطرح بود و امروز هم معتقدم که توسعه و آینده آنها باید با هم باشد و قابلیت‌های‌شان همدیگر را تکمیل کند و کرمانشاه به طور طبیعی محور این پنج استان است.

زنگنه خاطرنشان کرد: امروزه برای توسعه مهمترین مسئله نیروی انسانی است و در استان کرمانشاه هم باید یک حرکت متمرکزی برای حرفه‌آموزی و کارآموزی در کرمانشاه انجام شود و حرفه‌های مختلفی برای استان وجود دارد اما نیروی حرفه‌ای نداریم.

خبر جدید  راه اندازی سامانه پذیرش شکایت بصورت الکترونیکی

وی تصریح کرد: مضایقه‌ای در کمک در حوزه نفت و پتروشیمی استان نخواهم داشت و هر کمکی در این زمینه نیاز باشد حاضر به کمک هستم.

کد خبر ۴۵۰۶۸۵۷


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه