۱:۱۶:۳۸ - سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷
کرمانشاه بهشت سرمایه‌گذاری است
کرمانشاه بهشت سرمایه‌گذاری است
کرمانشاه- استاندار کرمانشاه با بیان فرصت‌ها و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استان گفت: کرمانشاه بهشت سرمایه‌گذاری است.

به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ بازوند امشب در همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه در تهران با قدردانی از افرادی کهدر زلزله استان کرمانشاه کمک کردند،اظهار داشت: حال زمان آن فرارسیده با معرفی مناسب فرصتها و ظرفیتها به سرمایه‌گذاران، کام این مردم را با شهد رونق اقتصادی و اشتغال شیرین کنیم.

وی با بیان اینکهمقام معظم رهبری چه زیبا فرمود کرمانشاه سینه ستبر و جهره زیبای ایران اسلامی است، افزود:کرمانشاه بهشت سرمایه گذاری است و امروز سعی میکنم گوش‌های از این ظرفیت‌هارا به سرمایهگذاران معرفی کنیم.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکهنعمت آب یکی از داشته های استان است، بیان کرد:حدود ۷.۸ درصد آب سطحی کشور مربوط به این استان است و با توجه بهمنابع آبی مناسب به عنوان سرمایه این استان فرصت خوبی برای کشاورزان فراهم کرده است.

وی تصریح کرد:این استان دارای ۲۳۰۰کیلومتر رودخانه، ۱۶ سد که ۹ سد آن به بهره برداری رسیده و ظرفیت خوبی برای اشتغالزایی در زمینه پرورش ماهی است.

بازوند از طرح گرمسیری به عنوان بزرگترین پروژه بعد از انقلاب در استان اشاره کرد و افزود: این پروژه با اعتبار ۸ هزار میلیارد تومان به زودی به بهره برداری خواهد رسید ودر این راستا ۱۵ هزار هکتار زمین حدفاصل سرپلذهاب و قصرشیرین و سومار قابل سرمایه گذاری است.

وی با بیان اینکه حدود ۳۷۰ کیلومتر مرزهای این استان با کشور عراق و اقلیم فرصت بی سابقه ای است، اظهار داشت:همچنین وجود سه مرز رسمی و پنج بازارچه ظرفیت بزرگی است که ماهیانه ۲۸ هزار کامیون دراین مرزها تردد می کنند.

استاندار کرمانشاهبه رشد ۵۸ درصد صادرات طی امسال اشاره کرد و بیان داشت: در تحریم هایی که با آن مواجه هستیم این مرزها می تواند یک فرصت خوب برای داد و ستد باشد.

وی منطقه آزاد قصر شیرین را یکی دیگر از فرصت های به وجود آمده در استان دانست و گفت:استان کرمانشاه دارای ۱۰۳۶ واحد صنعتی وسه پتروشیمی است و پروژه های زیادی در شهرک های صنعتی با ۱۰۰۰ هکتار زمین و قیمت مناسب آماده واگذاری به سرمایهگذاران است.

بازوند با بیان اینکه حمل و نقل هوایی، ریلی، زمینی، خطوط لوله نفت، خط راه آهن خسروی، فرودگاه فعال و … از دیگر ظرفیت‌های ارزشمند استان است، تصریح کرد:یکی از محورهای استان حوزه خدمات و گردشگری است که با کمتر از ۲ ساعت می تواند به استان‌های ایلام و کردستان خدمات ارائه دهد.

وی توریسم سلامت را از دیگر ظرفیت های این استان اعلام کرد و بیان داشت: منطقه گردشگری اورامانات به منزله چاه‌های نفتی است.

کد خبر ۴۵۰۶۷۹۵


منبع :: https://www.mehrnews.com
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه