1:26:06 - سه‌شنبه 1 ژانویه 2019
کرمانشاه| بیش از ۳۰۰ هزار تن کالا از بازارچه‌های شیخ صله و شوشمی صادر شد
کرمانشاه| بیش از ۳۰۰ هزار تن کالا از بازارچه‌های شیخ صله و شوشمی صادر شد
مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه گفت: بیش از ۳۰۰ هزار تن کالای مشمول استاندارد طی ۹ ماه امسال از بازارچه‌های مرزی شیخ صله و شوشمی استان کرمانشاه صادر شد.

محمودرضا نیازی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: طی ۹ ماه امسال نزدیک به ۳۰۰ هزار تن کالای مشمول مقررات استاندارد اجباری در بخشهای مختلف صنایع غذایی و کشاورزی، صنایع ساختمانی و معدنی ، صنایع شیمیایی و مکانیک و فلزشناسی با نظارت و صدور مجوزهای لازم از سوی اداره استاندارد شهرستان پاوه در مبادی خروجی بازارچههای شوشمی و شیخ صله به بخش کرد نشین کشور عراق صادر شده است.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه عنوان کرد: اداره استاندارد شهرستان پاوه با هدف کنترل و نظارت مستقیم بر کالاهای صادراتی و وارداتی منطقه، ارائه خدمت به فعالان اقتصادی و تجار منطقه فعالیت دارد.

خبر جدید  محور کرمانشاه به کردستان عصر امروز بازگشایی می‌شود

نیازی گفت: با توجه به فعالیت فعالیت دو بازارچه مرزی شیخ صله و شوشمی، طی امسال ۲۳۷ مورد کنترل اسنادی و بازرسی از محموله صادراتی، ۱۱۷ مورد استعلام اعتبار پروانه استاندارد کالاهای صادراتی و همچنین ۱۰ مورد نمونهبرداری تصادفی و آزمون از کالاهای صادراتی و وارداتی این دو بازارچه انجام شده است.

وی افزود: به منظور نظارت بیشتر و سهولت دسترسی به واحدهای تولیدی تحت پوشش استاندارد، نظارت بر بیش از ۴۰ واحد تولیدی و خدماتی در شهرستانهای پاوه، روانسر، جوانرود و ثلاث باباجانی به اداره استاندارد شهرستان پاوه تفویض اختیار شده است که از ابتدای امسال بیش از ۱۰۲ بازرسی و تعداد ۲۱ مورد نمونه برداری و آزمون از واحدهای تولیدی چهار شهرستان مذکور انجام شده است.

خبر جدید  مدیرکل ارشاد استان کرمانشاه معارفه شد

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه گفت: به منظور حصول اطمینان از رعایت الزامات استاندارد و صیانت از حقوق مصرف کننده در ۹ ماه امسال ۱۳۰۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی عرضه و فروش کالا در شهرستانهای تحت پوشش اداره استاندارد شهرستان پاوه انجام شده است.

وی افزود: در این بازرسیها بیش از ۶۰۰ کالای فاقد علامت استاندارد که مشمول مقررات استاندارد اجباری بودند، شناسایی شدند که در این راستا لیست کالاهای فاقد علامت استاندارد شناسایی شده به اتاق اصناف استان اعلام شد تا نسبت به توقیف و جمع آوری این کالاها اقدام کنند.

خبر جدید  عملکرد سیستم مالیاتی استان کرمانشاه خلاف جهت رونق تولید است

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه