11:23:42 - شنبه 11 مه 2019
کرمانشاه| تلاش می‌شود خاموشی برق برای تابستان امسال اعمال نشود‌
کرمانشاه| تلاش می‌شود خاموشی برق برای تابستان امسال اعمال نشود‌
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با اشاره به تلاش برای جلوگیری از خاموشی برق در تابستان امسال گفت: در صورت بروز خاموشی برق از طریق سامانه‌ای به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود.

امیدعلی مرآتی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه تلاش میشود در سال ۹۸ خاموشی برق در استان وجود نداشته باشد اظهار داشت: از چند ماه گذشته برنامه جامعی با عنوان ۰۹۸ برای تمام شرکتهای توزیع و برق منطقهای ارسال و جلسات کارگروهها آغاز شده است و به صورت هفتگی در شرکت توزیع نیروی برق استان برگزار میشود.

وی با بیان اینکه بخشی از خاموشیها در سال گذشته مربوط به پایین بودن آب سدها بود عنوان کرد: امسال سدها پر شدهاند و بخشی از خاموشی که مربوط به این دلیل بود جبران شد.

مرآتی از ورود چند نیروگاه به مدار طی امسال خبرداد و گفت: چنانچه این نیروگاهها وارد مدار شوند و آب سدها جوابگو باشد خاموشی رخ نمیدهد اما وزارت نیرو برای این اقدام سهمیهای برای هر استان در نظر گرفته که برای استان کرمانشاه ۷۳ مگاوات تعیین شده است.

خبر جدید  نه به معامله قرن| قدرت گرفتن گروه‌های مقاومت دلیل ایجاد باب مذاکره و معامله قرن است

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با اشاره به اینکه برای تأمین این سهمیه همکاریهایی برای مشترکان بخشهای مختلف تعریف شده است افزود: کشاورزانی که از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور در چهار ساعت پیک یعنی از ۱۲ تا ۱۶ بعدازظهر مصرف برق نداشته باشند مصرف ۲۰ ساعت بعد برای آنها رایگان است و این طرح در سال گذشته نیز مورد استقبال قرار گرفت.

وی با بیان اینکه براساس دستور معاون اول رئیس جمهور دستگاههای دولتی موظف به استفاده از سیستم خود تأمین هستند که در خاموشی از آن استفاده کنند گفت: هر دستگاه دولتی که دیزل ژنراتور را در ساعت پیک وارد مدار کند به ازای هر کیلووات ساعت ۴۵۰ تومان به آن پرداخت و حواله نفت و گاز دولتی نیز به آنها اعطا میشود.

مرآتی درباره همکاری مشتریان صنعتی گفت: چنانچه این مشترکان در چهار ساعت پیک از دیزل استفاده کنند یا تعطیلی روزهای پنجشنبه و جمعه را به شنبه و یکشنبه موکول کند مشوقهای مناسبی برای آنها در نظر گرفته میشود و در زمان خاموشی برق آنها قطع نمیشود.

خبر جدید  آمریکا از ایستادگی ملت ایران در ۸ سال دفاع مقدس درس بگیرد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با بیان اینکه برای مشترکان تجاری و جایگاههای CNG نیز همکاریها و مشوقهایی در نظر گرفته شده است بیان کرد: امید داریم امسال خاموشی رخ ندهد اما در صورت بروز خاموشی نرمافزاری برای اطلاعرسانی به مشترکان طراحی شده است.

وی درباره استفاده از سامانه ۱۰۰۰۱۲۱۱۲۱ در هنگام بروز خاموشی گفت: چنانچه مشترکان با این سامانه تماس بگیرند و شماره همراه خود را ثبت کنند در صورت بروز خاموشی از طریق سامانه به آنها اطلاعرسانی میشود.

مرآتی با اشاره به اینکه تلاش میشود مدت زمانخاموشی در امسال به ۲۷۰ دقیقه در سال کاهش یابد عنوان کرد: مدت زمان خاموشی در سالهای ۸۷ تا ۹۷ از ۹۱۳ دقیقه در سال آغاز شده و اکنون به ۳۲۱ دقیقه رسیده است و تلاش میشود این مدت زمان کاهش یابد.

خبر جدید  قیمت انواع میوه و تره‌بار و مواد پروتئینی در کرمانشاه؛ سه‌شنبه ۴ دی‌ماه + جدول

وی با بیان اینکه چنانچه مشترکان اصلاح الگوی مصرف را رعایت کنند خاموشی رخ نمیدهد گفت: ۷۵۰ هزار مشترک برق در استان وجود دارد و چنانچه هر مشترک در زمان پیک مصرف ۱۰۰ وات صرفهجویی کند معادل قرار گرفتن یک نیروگاه۷۵۰ مگاواتی در مدار است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه بیان کرد: تا سال گذشته که خاموشی برق اعمال نشده بود مردم و مسئولان مشکلات موجود در حوزه برق را احساس نمیکردند اما از سال گذشته و بعد از اعمال خاموشیها تمام مسئولان متوجه شدند که باید اعتبارات عمرانی ویژهای باید برای حوزه برق تخصیص دهند که خاموشی آنچنانی وجود نداشته باشد.

انتهای پیام / ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه