0:59:48 - چهارشنبه 30 ژانویه 2019
کرمانشاه جز پنج استان اول کشور در تولید مواد اولیه دارویی است
کرمانشاه جز پنج استان اول کشور در تولید مواد اولیه دارویی است
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاگفت: کرمانشاه جز پنج استان اول کشور در تولید مواد اولیه دارویی است.

قباد محمدی در گفت‎وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، صادرات دارویی ایران به ۱۰ کشور جهان را نشان از توانمندی شرکتهای تولید دارویی داخلی دانست و اظهار داشت: شرکتهای تولیدی ایرانی با بهرهگیری از فناوری روز دنیا به تولید دارو میپردازند.

معاوندانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با بیان اینکه داروی تولید شده در این استان مستقیم به داروخانهها منتقل میشود،بیان کرد: دو کارخانه در کرمانشاه مواد اولیه دارو را تولید میکنند تا این استان جز پنج استان اول کشور در تولید مواد اولیه دارویی باشد.

خبر جدید  نمازگزاران در کرمانشاه در مخالفت با خودتحریمی تجمع کردند

وی با بیان اینکه قبل از انقلاب فناوری تولید دارو در کرمانشاه وجود نداشته است، بیان کرد: قبل از انقلاب صنعت دارویی در کشور ضعیف بود، اما پس از انقلاب اسلامی بسیاری از داروها در کشور و بهویژه استان کرمانشاهتولید می‎شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه تحقیقات گسترده ای در زمینه دارویی در استان کرمانشاه انجام می‎شود، عنوان کرد: تحقیقات دارویی قبل از انقلاب در کرمانشاه وجود نداشت، اما بعد از انقلاب فقط ۱۵۰ مقاله از این استان در مجلههای بینالمللی به چاپ رسیده است.

خبر جدید  نبرد کشاورزان کرمانشاه با آفت «سنک» کلزا؛ آفت سنک کلزا بومی ایران است

محمدی از دسترسی راحت مردم به خدمات دارویی خبداد و گفت: قبل از انقلاب ۱۰ داروخانه در سطح استان کرمانشاه وجود داشت و بیشتر شهرها داروخانه نداشتند، اما به برکت انقلاب اسلامی امروز ۴۰۰ داروخانه در این استان وجود دارد و حتی در مراکز بهداشتی روستاها داروخانه وجود دارد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به اینکه ۱۰۰ درصد مردم استان کرمانشاه دسترسی عادلانه به خدمات دارویی دارند، بیان کرد: ۴۰ شرکت پخش دارویی در استان کرمانشاه تامین داروی بیماران را با کمترین مشکل انجام میدهند ولیپیش از انقلاب تنها دو شرکت پخش دارو در این استان فعالیت می‎کرد.

خبر جدید  عراقچی: تصورات ناخوشایند مردم درباره مناطق زلزله‌زده کرمانشاه با واقعیت همخوانی ندارد

محمدی با بیان اینکه ۱۰ کارخانه تجهیزات پزشکی در استان کرمانشاه وجود دارد، عنوان کرد: ۱۵۰ پروانه صنفی برای عرضه تجهیزات پزشکی دراستان کرمانشاهصادر شده است و علاوه بر این در زمینه نوآوری تجهیزات پزشکی استان کرمانشاه کار نوآوری تولید علمی و تولید مقاله علمی را انجام میدهد.

انتهای پیام/ ع


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه