11:16:50 - یکشنبه 27 ژانویه 2019
کرمانشاه| حمام‌های تاریخی شهرستان سنقروکلیایی مرمت شد
کرمانشاه| حمام‌های تاریخی شهرستان سنقروکلیایی مرمت شد
معاون میراث فرهنگی استان کرمانشاه گفت: تاکنون برای مرمت حمام‌های تاریخی شهرستان سنقروکلیایی ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

اکبر رضایی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، از مرمت پنج حمام تاریخی در شهرستان سنقروکلیایی خبرداد و اظهار داشت: در شرایط کنونی عملیات مرمت حمامهای سطر و چرمله علیا، خان جمال، ده رضوان و دهبند با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان در حال انجام است.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با بیان اینکه برای فاز تکمیلی این پنج حمام نیز تقاضای اعتبارات بیشتری کردیم گفت: عملیات آسیبشناسی، آواربرداری، مرمت و بازسازی اولیه این حمامهای تاریخی در حال تکمیل است.

خبر جدید  هیچ بذر تراریخته‌ای در استان کرمانشاه توزیع نمی‌شود

وی ادامه داد: اقدامهای مناسبی برای حمامهای تاریخی سنقر انجام شده و همچنان برای جلوگیری از تخریب، تغییر کاربری و جلوگیری از تصرف عدوانی آنها تلاش میشود.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه گفت: در استان کرمانشاه حمامهایی وجود دارد که دارای ارزش فرهنگی و تاریخی است و شهرستانهایی همانند کنگاور، صحنه، سنقر و کلیایی و کرمانشاه از این مزیت بهرهمند هستند.

خبر جدید  ۴۲ روستای استان کرمانشاه در برنامه روستای سالم قرار دارد

رضایی با بیان اینکه حمامهای تاریخی کرمانشاه نمادی از فرهنگ و شکوه تمدن این دیار است، افزود: اگر چه این حمامها امروز همانند گذشته کاربری ویژه خود را ندارد اما با اندکی تلاش برای مرمت و احیا میتوانند به یکی از جاذبههای گردشگری تبدیل شده و با تلالو نقش و نگارههای خود، هنر فاخر معماری ایران را به رخ جهانیان بکشند.

وی افزود: کاشیهای معرق و هفت رنگ به همراه دیواره نگارهای رنگین، از جاذبههای فیزیکی حمامهای تاریخی استان کرمانشاه است که این مکانها در گذشته پایگاهی برای انجام معاملهها و تحکیم در پیوندها و روابط اجتماعی بوده است.

خبر جدید  طرح استانی شدن انتخابات مجلس فصل جدیدی برای حضور افراد کارآمد است

معاون میراث فرهنگی کرمانشاه اظهار کرد: مرمت آثار تاریخی و میراث فرهنگی و باستانی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در حفظ و نگهداری از این آثار و معرفی تاریخ و تمدن منطقه به همگان بوده که در راستای دستیابی به این مهم تلاش می کنیم تا به صورت مستمر بناهای تاریخی از جمله حمامهای تاریخی در سطح استان را مرمت و بازسازی کنیم.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه