12:00:23 - دوشنبه 13 مه 2019
کرمانشاه| دامنه گسترده خدمات بهزیستی نیازمند حمایت خیرین است
کرمانشاه| دامنه گسترده خدمات بهزیستی نیازمند حمایت خیرین است
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: دامنه فعالیت‌ها و خدمات سازمان بهزیستی در جامعه بسیار وسیع است و نیازمند حمایت و کمک‌های خیرین و مردم است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، بهنقل از روابطعمومی دفتر امامجمعه کرمانشاه، آیتالله مصطفی علمادر نشست شورای مشارکتهای مردمی بهزیستی استان کرمانشاه اظهار داشت: بسیاری از مردم و حتی مسئولان از وسعت فعالیتها و خدمات بهزیستی بیاطلاع هستند و باید این خدمات برای همه اطلاعرسانی شود.

وی گفت: باید همه تلاش کنند که با اطلاعرسانی میزان مشارکتهای مردمی و خیرین و همچنین دستگاههای اجرایی را بالا ببرند و این سازمان را که خدمات بسیار خوب و موثری را در جامعه ارائه میدهند را یاری کنند.همه باید چنین تفکری داشته باشند که همه مددجویان بهزیستی اعم از کودکان بیسرپرست یا معلولان را همانند فرزندان و خانواده خود ببینند و در کمک به آنها تمام تلاش خود را انجام دهند.

استاندار کرمانشاه نیز در این جلسه گفت: همه باید تلاش کنند که مشارکتهای مردمی را در این زمینه افزایش دهند.

خبر جدید  قیمت انواع میوه و تره‌بار و مواد پروتئینی در کرمانشاه؛ چهارشنبه ۱۹ تیرماه + جدول

هوشنگ بازوندافزود: علاوه بر مشارکت ادارات بهزیستی نیازمند مشارکتهای مردمی است که این شورا وظیفه دارد در باره این مهم بکوشد.

وی گفت: شهرداری یکی از نهادهایی محسوب میشود که در بحث مناسب سازی جهت معلولان بیشترین وظیفه را بر عهده دارد و باید توجه بیشتری در شهر به این موضوع داشته باشد.

خبر جدید  ۲۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت‌های مناطق زلزله‌زده کرمانشاه اختصاص یافت

وی افزود: بحث اشتغال پایدار مددجویان بهزیستی نیز یکی از مهمترین مسائلی است که همه نهادهای ذیربط با ارائه تسهیلات و تسهیل سازی امورآنها باید انجام دهند.

مدیرکل سازمان بهزیستی استان کرمانشاه گفت: سازمان بهزیستی در شاخههای مختلف اجتماعی مشغول به خدماترسانی است که میتوان به شیرخوارگاهها، مراکز سرپرستی کودکان، معلولان، سالمندان، بیماران خاص و صعبالعلاج و بیماران روانی، مشاورههای مختلف از جمله طلاق، اورژانس بهزیستی، پایگاههای سلامت، شنوایی و بینایی سنجی، مهدکودکها و غیره اشاره داشت.

فاطمه رضوان مدنیافزود: در استان کرمانشاه هماکنون ۴۳ نوزاد در شیرخوارگاه معتضدی، ۱۲۰ کودک زیر ۱۴ سال و ۳۶۰ مددجوی بالای ۱۴ سال سرپرستی میشوند و همچنین ۳۳۰ سالمند در ۱۲ مرکز و۳۷۰ مددجو در مراکز درمانی روانی مزمن تحت حمایت هستند.

خبر جدید  کرمانشاه میزبان بخش ادبی نخستین جشنواره ملی مهدوی صراط است

وی گفت: مراکز خدماتی بهزیستی نظیر خانه امن با ۱۲۲ مدد جو، خانه سلامت دختران ۱۰۹ مددجو، کمپهای ترک اعتیاد و مراکز درمانی و پیشگیری بیماریهای خطرناک معتادین، اورژانس اجتماعی بهزیستی و غیره بخشی از فعالیتهای بهزیستی است.

مدیرکل سازمان بهزیستی استان کرمانشاه بیان کرد: اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه برای ارائه خدمات مناسب برای همه کسانی که به این خدمات نیاز دارند نیازمند مشارکت بیشتری از سوی ادارات و مردم و خیرین است.

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه