به گزارش خبرگزاری برنا؛ دکتر امید قادری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: نوروز امسال کاهش ۹ درصدی ورود گردشگر به استان کرمانشاه را داشتهایم.

او با بیان اینکه از ۲۹ اسفند تا پایان شانزدهمین روز از نوروز امسال جمعاً یکمیلیون و ۷۰۰ هزار مسافر و گردشگر نوروزی به استان کرمانشاه وارد شدند، افزود: این آمار به نسبت نوروز پارسال ۹ درصد کاهش نشان میدهد.

خبر جدید  استان کرمانشاه بعد از کرمان پایلوت بیشترین نسخه الکترونیک است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: در پنج روز ابتدایی تعطیلات نوروز به واسطه شرایط آب و هوایی مناسب استان کرمانشاه حدود ۱۲۴ درصد رشد گردشگر داشتیم، اما پس از آن به دلیل ورود چند سامانه بارشی قوی که منجر به بارندگیهای شدید و وقوع سیل در برخی از نقاط استان کرمانشاه شد، ورود گردشگران به کرمانشاه کاهش یافت.

خبر جدید  تنوع قومی و قبیله‌ای و بناهای تاریخی زیادی در استان کرمانشاه وجود دارد

قادری ادامه داد: این شرایط تنها مختص استان کرمانشاه نبود، بلکه حتی در سایر استانها همچون فارس که از دیرباز به عنوان مقصد سنتی گردشگری شناخته شدهاند نیز شاهد چنین شرایطی بودیم.

او رتبه کرمانشاه را در جذب گردشگر نوروزی در کشور پنجم اعلام کرد و افزود: نوروز امسال بعد از استانهای فارس، مازندران، اصفهان و خراسان رضوی رتبه پنجم کشور را در جذب گردشگر داشتیم.

خبر جدید  بازدید وزیر بهداشت و استاندار کرمانشاه از پروژه مرکز سوانح و سوختگی گلستان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: در بحث اسکان مسافرین و گردشگران نوروزی نیز ۷۰۰ هزار نفر شب اقامت در هتلها، هتل آپارتمانها، میهمانسراها، خانه مسافرها، اقامتگاههای بومگردی و … داشتیم که از این حیث نسبت به پارسال کاهشی نداشتهایم.