13:08:29 - شنبه 29 دسامبر 2018
کرمانشاه در هفته ای که گذشت (اول تا هفتم دی)
کرمانشاه در هفته ای که گذشت (اول تا هفتم دی)
کرمانشاه – ایرنا – سفرهیات تجاری سلیمانیه عراق، امضای تفاهم نامه برگزاری مسابقات کشتی جام تختی، تقدیر از علی دایی، سفر اعضای کمیسیون امنیت ملی به کرمانشاه و حضور وزیر بهداشت در مناطق زلزله، مهمترین رویدادهای خبری اولین هفته زمستان در استان کرمانشاه را تشکیل می دهد.

به گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کرمانشاه گفت: ۳۷ واحد صنعتی راکد شهرک‌های صنعتی استان از ابتدای امسال تاکنون فعال شده است.
بیژن کردستانی در جمع خبرنگاران، میزان سرمایه‌گذاری این واحدها براساس پروانه بهره‌ برداری را بیش از ۷۳۶ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: با فعالسازی این واحدها زمینه اشتغال برای بیش از ۴۰۰ نفر فراهم شده است.
وی از هدفگذاری فعالسازی ۴۰ واحد راکد موجود در شهرک‌های صنعتی استان تا پایان امسال خبر داد و عنوان کرد: امیدواریم در صورتی که شرایط فراهم شود به این هدفگذاری دست پیدا کنیم.

** ورزشکاران معلول سرمایه های بزرگ استان هستند
استاندار کرمانشاه از ورزشکاران جانباز و معلول به عنوان سرمایه های بزرگ استان یاد کرد و گفت: این افراد الگوهای بسیار خوبی برای آحاد مختلف جامعه هستند.
هوشنگ بازوند در مراسم تجلیل از ورزشکاران جانباز و معلول استان که در هتل پارسیان برگزار شد، افزود: باید صمیمانه از تلاش ها و زحمات طاقت فرسای ورزشکاران جانباز و معلول که با وجود کاستی های فراوان موفق به کسب افتخارات بزرگ شده اند قدردانی کنم.
بازوند خطاب به ورزشکاران معلول استان گفت: شما با همت بالای خود توانستید کرمانشاه را در کانون توجهات قرار داده و همت بالای مردم این دیار را بار دیگر ثابت کنید.

** ایران یکی از مهمترین شرکای تجاری عراق است
نایب رئیس اتاق بازرگانی سلیمانیه عراق از جمهوری اسلامی به عنوان یکی از مهمترین شرکای تجاری کشورش نام برد و خواستار تقویت روابط موجود شد.
«یاسین رحیم فرج» در دیدار با استاندار کرمانشاه اظهار داشت: در سفر ۲ روزه ای که به استان کرمانشاه داشتیم به توافق های خوبی در زمینه همکاری های اقتصادی با همکاران ایرانی خود دست یافتیم.
وی افزود: افزایش هم افزایی تجار و بازرگانان سلیمانیه عراق با همتایان کرمانشاهی خود و همچنین مذاکره با مقام های استان برای فراهم کردن زیرساخت ها برای مراودات اقتصادی از جمله اهدافی بود که در این سفر دنبال کردیم.

** شیطنت دشمنان خدشه ای بر روابط ایران و عراق وارد نمی کند
استاندار کرمانشاه گفت: شیطنت هایی که از سوی دشمنان بعضا مشترک ایران و عراق صورت می گیرد نمی تواند خدشه ای بر روابط عمیق ۲ کشور بخصوص در حوزه اقتصادی وارد کند.
هوشنگ بازوند در دیدار با فعالان اقتصادی شهر سلیمانیه عراق اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران و عراق از دیرباز روابط حسنه و خوبی با یکدیگر داشته اند به گونه ای که این دوستی همواره مورد حسد دشمنان واقع شده و سعی در وارد آوردن خدشه بر آن را داشته اند.
وی ادامه داد: برای تقویت دوستی ۲ کشور لازم است گام های اساسی از سوی آن ها برداشته شود که یکی از آن ها فعالیت های تجاری و اقتصادی است، چرا که این موضوع نقش بسیار مهمی در تحکیم روابط دارد.

** ۶۲۲ تن گوشت منجمد گوساله در کرمانشاه توزیع شد
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه گفت: حدود ۶۲۲ تن گوشت منجمد گوساله شامل سردست، ران و گردن از ابتدای امسال تاکنون در سطح فروشگاه های استان توزیع شده است.
علی اصغر بهمنی پور افزود: هرکیلوگرم سردست گوساله به قیمت ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ، ران به قیمت ۲۹ هزار و ۵۰۰ و گردن منجمد گوساله را با کیلویی ۲۸ هزار تومان در اختیار مردم قرار داده ایم.
بهمنی پور با بیان اینکه ۳۰ تن گوشت منجمد گوسفندی در اختیار مردم قرار گرفته، افزود: هرکیلوگرم ران منجمد گوسفندی با کیلویی ۴۰ هزار تومان، دست با کیلویی ۳۹ هزار تومان و گردن با کیلویی ۳۵ هزار و ۵۰۰ تومان در اختیار مصرف کننده قرار گرفت.
بهمنی پور از توزیع ۱۳۸ تن گوشت گرم گوسفندی وارداتی به صورت خالص خبر داد و گفت: این گوشت از کشورهای اوراسیا به میزان هرکیلو ۳۸ هزار و ۵۰۰ و از کشور استرالیا کیلویی ۳۹ هزار و ۵۰۰ تومان در اختیار مردم قرار گرفته است.
وی همچنین از توزیع ۴۸ تن تخم مرغ از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و افزود: هر شانه تخم مرغ به میزان ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان است.
بهمنی پور از توزیع یک هزار و ۲۷۰ تن مرغ منجمد از ابتدای امسال خبر داد و گفت: این میزان با کیلویی هشت هزار و ۹۰۰ تومان به صورت سیار و در سطح فروشگاه های بزرگ توزیع شده است.

خبر جدید  حمایت از شرکت های دانش بنیان سیاست پارک علم و فناوری است

** سه میلیارد ریال طلاجات و گوشی مسروقه در کرمانشاه کشف شد
فرمانده انتظامی کرمانشاه از کشف ۳۲ فقره سرقت توسط پلیس آگاهی استان خبر داد و گفت: برخی از کشفیات صورت گرفته مربوط به سرقت طلاجات و گوشی تلفن همراه به ارزش سه میلیارد ریال بوده است.
سردار «منوچهر امان اللهی» در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح مقابله با سرقت با هدف کشف و دستگیری سارقان متواری خشن، سارقان به عنف، زورگیران و کیف قاپان توسط ۲۳ تیم پلیس آگاهی استان اجرا شد.
وی تصریح کرد: در بخشی از این طرح ماموران پلیس موفق به کشف ۲ فقره سرقت طلاجات به ارزش ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال و همچنین کشف ۱۵ دستگاه گوشی همراه سرقتی به ارزش تقریبی ۴۰۰ میلیون ریال شدند.

** رقابت های کشتی آزاد جام تختی در کرمانشاه برگزار می شود
براساس تفاهم نامه امضا شده بین هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه و حمید بنی تمیم سرپرست فدراسیون کشتی ، سی و نهمین دوره رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام تختی در کرمانشاه برگزار می شود.
در مراسم امضای این تفاهم نامه که روز دوشنبه در محل فدراسیون کشتی برگزار شد، غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد و صابر رحیمی مدیرکل تربیت بدنی استان کرمانشاه نیز حضور داشتند.
سی و نهمین دوره رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام تختی روزهای ۱۸ و ۱۹ بهمن ماه برگزار خواهد شد.

** تندیس مهر برای مرد مهربان سرزمین پارسی
تندیس مهر حقوق بشر این بار در کرمانشاه به «علی دایی» اسطوره فوتبال ایران اهدا شد، تندیس مهری که به پاس تلاش های مهربانانه بزرگ مرد فوتبال آسیا در مناطق زلزله زده استان به وی اهدا شد.
علی دایی در سخنان خود از تصمیمش برای ساخت ۱۷۰ تا ۲۰۰ واحد مسکونی در مناطق زلزله زده خبر داد و گفت: خوشبختانه ۵۰ واحد در آستانه افتتاح قرار دارد و ۶۰ واحد دیگر نیز عملیات احداث آن ها با سرعت در حال انجام است.
دایی خاطرنشان کرد: همچنین حدود ۷۰ واحد مسکونی را نیز که عملیات ساخت آن ها آغاز اما به دلایلی نیمه کاره رها شده بود را نیز پذیرفتیم و در حال مقاوم سازی و اتمام کار آن ها هستیم.
علی دایی پس از ارائه گزارشی کوتاه از آخرین روند ساخت و ساز در مناطق زلزله زده، بازهم از اطرافیانش که وی را در کمک به مردم حادثه دیده یاری کردند قدردانی کرد.
اسطوره فوتبال ایران می خواست از لذت خدمتگزاری به مردم سرزمینش سخن بگوید اما اشک مجالش نداد و سخنان خود را نیمه تمام به پایان رساند تا کل سالن و جمعیت حاضر از این صحنه متاثر شوند.
حضار سالن، ایستاده علی دایی را تشویق کردند تا هر ایرانی وطن پرستی به خاطر داشتن چنین هموطن با غیرتی به خود ببالد و افتخار کند که در سرزمینی زندگی می کند که هنوز پوریای ولی ها و تختی ها در آن زنده هستند.

خبر جدید  2 پینگ پنگ بازکرمانشاهی به مرحله نهایی انتخابی تیم ملی راه یافتند

** استاندار کرمانشاه درگذشت آیت الله شاهردوی را تسلیت گفت
استاندار کرمانشاه با صدور پیامی درگذشت آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت.
متن کامل پیام هوشنگ بازوند به شرح زیر است: «درگذشت مجاهد نستوه و فقیه ربانی حضرت آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی را که در طول حیات فقهی، قضایی و سیاسی خویش قائل به اعتدال و رأفت اسلامی بود به محضر مقام معظم رهبری«مدظله العالی» و بیت سوگوار تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند سبحان برای آن عالم عالیقدر غفران واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت می نمایم.»
آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ساعتی پیش پس از مدت ها تحمل بیماری در سن ۷۰ سالگی دارفانی را وداع گفت.

** برای افزایش بودجه مرزی تلاش می کنیم
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ، اقدام های صورت گرفته در بخش مهندسی و زیرساختی در مرزهای استان کرمانشاه را بسیار چشمگیر و بی سابقه عنوان کرد و گفت: این مناطق راهبردی به لحاظ جغرافیایی اهمیت بسیار بالایی دارند.
حشمت الله فلاحت پیشه در حاشیه بازدید از مرز نفت شهر از توابع بخش مرزی سومار افزود: سفر اعضای کمیسیون امنیت ملی به استان کرمانشاه و بازدید زمینی و هوایی از مرزها با هدف بررسی امکانات مرزی و تحلیل در مورد راهبردهای امنیت و توسعه مرزی انجام گرفت.
وی اظهار داشت: امنیتی که هم اکنون در مرز هست به رغم بودجه اختصاص یافته که کمتر از حد انتظار ما و الزام های مورد نیاز است با جانفشانی نیروهای نظامی ، انتظامی ، هنگ مرزی، ارتش و سپاه این امنیت نسبت به سایر مرزها آبرومند و بسیار عالی است.
فلاحت پیشه افزود: تلاش ما این است با توجه به اینکه هم اکنون بودجه در دستور کار مجلس است، سهم بودجه مرزی را افزایش دهیم.

خبر جدید  تأثیر انواع رسانه‌ها بر سبک زندگی

** پروژه تقاطع امام حسین تا آخر امسال به بهره برداری می رسد
سرپرست شهرداری کرمانشاه گفت: اصلاح پروژه تقاطع امام حسین (ع) ۸۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا آخر سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
حامد لعل بخش در نشستی خبری افزود: تاکنون بیش از پنج میلیارد تومان اعتبار به این پروژه اختصاص پیدا کرده که به صورت کامل جذب شده است.
وی اضافه کرد: با موافقت استاندار کرمانشاه ۱۱ میلیارد تومان دیگر برای تسریع بخشی به این پروژه در نظر گرفته شده است.

** افتتاح ۴۰ پروژه بهداشتی با حضور وزیر
با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۴۰ پروژه بهداشتی و درمانی در مناطق زلزله زده غرب کرمانشاه به بهره برداری رسید.
افتتاح ۱۳ پروژه بخش دانشگاهی با اعتباری بالغ بر ۲۷۰ میلیارد ریال و مقاوم سازی و بهسازی کامل بیمارستان شهرستان سرپل ذهاب با صرف اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال از مهم ترین پروژه هایی بود که در سفر وزیر بهداشت به کرمانشاه به بهره برداری رسید.
افتتاح بیمارستان صحرایی ثلاث باباجانی، افتتاح نوسازی بیمارستان قصرشیرین و تعمیرات هتلینگ بیمارستان اسلام آبادغرب از دیگر پروژه هایی است که همزمان با سفر وزیربهداشت مورد بهره برداری قرار گرفت.

** دستگاه قضایی و اطلاعات به واگذاری سیلوهای استان رسیدگی کنند
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه سه سیلوی استان با ۱۰۰ میلیارد تومان زیرقیمت به بخش خصوصی واگذار شده است، خواستار رسیدگی دستگاه قضایی، اداره اطلاعات و اطلاعات سپاه استان به این واگذاری شد.
آیت الله مصطفی علما در خطبه های نماز جمعه کرمانشاه افزود: سه سیلوی کرمانشاه، کنگاور و سنقر ۱۴۰ تا ۱۵۰ میلیارد تومان قیمت خورده اند در حالی که به قیمت ۳۰ تا ۴۰ میلیارد تومان در حال واگذاری به بخش خصوصی هستند و این یعنی بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان زیر قیمت و تازه قرار است همین پول هم به صورت قسطی به دولت پرداخت شود که خریدار بی شک برای پرداخت آن از تسهیلات بانکی استفاده می کند.
وی این نوع واگذاری را چوب حراج زدن به بیت المال و سرمایه ۲ میلیون نفر جمعیت استان کرمانشاه عنوان کرد و گفت: مسئولان اجرایی استان باید با جدیت از سرمایه ملت و بیت المال مراقبت کنند.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه