۱۱:۴۲:۳۷ - پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
کرمانشاه| رویداد استارتاپ «ایده‌پردازی» دانشگاه رازی برگزار شد
مدیر مرکز استارتاپ استان کرمانشاه گفت: سی و یکمین رویداد استارتاپ آموزشی کرمانشاه (کارگاه ایده‌پردازی) در سالن آمفی تئاتر مرکز استارتاپ دانشگاه رازی برگزار شد.

کرمانشاه| رویداد استارتاپ «ایده‌پردازی» دانشگاه رازی برگزار شد

مهدی طلایی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به برگزاری سی و یکمین رویداد استارتاپ کرمانشاه (کارگاه ایدهپردازی) در سالن آمفی تئاتر مرکز استارتاپ دانشگاه رازی اظهار داشت: در این برنامه که توسط مرکز استارتاپ استان انجام شد؛ کارگاه آموزشی ایدهپردازی و کسب و کاربرگزار شد.

مدیر مرکز استارتاپ استان کرمانشاه با بیان اینکه این رویداد استارتاپ با حضور ۲۰۰ نفر از دانشجویان، علاقمندان و فارغالتحصیلان ظهر امروز دوم خردادماه در دانشگاه رازی برگزار شد، گفت: این مرکز استارتاپ در سال ۹۴ با عضویت بیش از صدها نفر از فعالان حوزه کارآفرینی و استارتاپها فعالیت خود را بهصورت رسمی در دانشگاه رازی استان شروع و در حال حاضر با برگزاری نشستها، بازدیدهای تخصصی، کارگاههای آموزشی در سطح دانشگاهها و مدارس استعداد درخشان استان، ادبیات کارآفرینی را در استان رونق بخشیده است.

وی با اشاره به اینکه فارغالتحصیلان، دانشجویان و علاقمندان که با روشهای ایدهپردازی آشنایی ندارند و با ایدههای کسب و کار آشنایی نیستند میتوانند به این مرکز مراجعه کنند، گفت: یکی از اهداف کارگاه ایدهپردازی آشنایی دانشجویان با فرایند ایدهپردازی است و روشهای ارائه ایده کسب و کار را به آنها یاد میدهد.

طلایی با بیان اینکه این دوره استارتاپ ایدهپردازی به صورت آزاد و رایگان برگزار شد، بیان کرد: دورههایی با عنوان شوک برای ارائه ایدهها به دانشجویان، دوره تیمآپ برای کسانی که انگیزه دارند اما ایده ندارند یا انگیزه و ایده دارند اما تیم ندارند برگزار میشود.

وی با اشاره به اینکه در این مرکزبرای افرادی که ایده محوری مناسبی دارند ویک تیم و شغل را راهاندازی کرده اما به سرمایه نیاز دارند کمک میکنندتا اسپانسر مادی و معنوی را کسب کنند، عنوان کرد: از سال ۹۴ تاکنون ۳۰ رویداد استارتاپ در کرمانشاه برگزار شده و پنج رویداد جدید را تعریف کردیم و این رویدادها تعامل مناسبی بین دانشجویان، علاقمندان و افراد صاحب صنایع فراهم کرده است.

مدیر مرکز استارتاپ استان کرمانشاه با اشاره به اینکه نخستین رویداد مرکز استارتاپ، رویداد عمومی بود، گفت: در سال ۹۶ یک رویداد گردشگری در حوزه صنایع دستی و در سال ۹۷ یک رویداد استارتاپ دمو برگزار کردیم.

وی با بیان اینکه مرکز استارتاپ استان با ۳۷ مرکز و واحد صنعتی، خصوصی، اداره تعاون و پارک علم و فناوری تعامل دارد، گفت: برای تحقق شعار رونق تولید باید به مقوله تولید به عنوان یک فرایند نگاه کنیم و تحقق این شعار را در سه فاز مجزا یکی بسترسازی این مقوله در بین علاقمندان و توانمندان به منزله ورود در این عرصه، در فاز دوم توجه به واحدهای راکد و ارائه مشاوره تخصصی و کارآفرینی به افراد فعال این واحدها، در فاز سوم توجه به واحدهای تولیدی فعال و افزایش راندمان این واحدها با ارائه مشاوره تخصصی به این فعالان بررسی میکنیم.

انتهای پیام / ز


منبع :: کرمانشاه| رویداد استارتاپ «ایده‌پردازی» دانشگاه رازی برگزار شد
آخرین اخبار سرویس کرمانشاه پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
آرشیو
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه