23:39:25 - پنج‌شنبه 6 ژوئن 2019
کرمانشاه| سود پیاز هرسین بیشتر از کشاورز عاید دلال می‌شود
کرمانشاه| سود پیاز هرسین بیشتر از کشاورز عاید دلال می‌شود
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان هرسین گفت: در شرایط کنونی سود حاصل از محصول پیاز در هرسین بیشتر از کشاورز عاید دلالان می‌شود.

بابک قاضی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه هر کیلو پیاز در مزرعه ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان از کشاورز هرسینی خریداری میشود اظهار داشت: این در حالی است که این محصول در بازار با قیمتی بسیار بالاتر عرضه میشود.

وی با بیان اینکه اکنون سود این محصول بیشتر از کشاورز عاید دلالان میشود عنوان کرد: ایجاد سردخانه در هرسین بهترین راهکار برای برطرف کردن مشکل پیازکاران هرسینی است و از طریق ترویبونهای مختلف از سرمایهگذاران و بخش خصوصی درخواست همکاری شده و در این زمینه تسهیلاتی نیز به آنها پرداخت میشود.

خبر جدید  شعار جوانگرایی باید به عمل تبدیل شود

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان هرسین افزود: با ایجاد این سردخانه کشاورزان میتوانند محصولات پیاز خود را به صورت استیجاری در این سردخانهها نگهداری کنند و در زمان نیاز بازار با قیمت مناسب عرضه کنند.

قاضی گفت: در این صورت علاوه بر از بین رفتن نوسانات قیمت بازار، سود به طور مستقیم عاید کشاورز میشود اما اکنون دلالان بیشتر از کشاورزان سود میبرند.

خبر جدید  نخستین جشنواره تئاتر استانی تجربه‌های جوان فردا در کرمانشاه برگزار می‌شود

وی با اشاره به اینکه پیاز هرسین از نظر کیفیتی حرف نخست را در کشور میزند بیان کرد: در تمام کشور هر جا محصول پیاز وجود داشته باشد با عنوان پیاز هرسین عرضه میکنند و به همین دلیل برند آن منحصر به فرد و انحصاری است.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان هرسین افزود: اکنون به جای اینکه پیاز برندی برای هرسین باشد، هرسین به برندی برای پیاز کشور تبدیل شده است.

خبر جدید  کرمانشاه| ۱۱ بیمارستان امسال در کل کشور افتتاح می‌شود‌

قاضی گفت: شرایط آب و هوایی این شهرستان به گونهای است که این گونه گیاهی به خوبی در این منطقه رشد میکند و مردم نیز با اشراف به این موضوع به خوبی از این فرصت استفاده میکنند.

انتهای پیام/ح


منبع :: کرمانشاه| سود پیاز هرسین بیشتر از کشاورز عاید دلال می‌شود

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه