18:25:42 - پنج‌شنبه 11 آوریل 2019
کرمانشاه| سیلاب ۱۰۰ میلیارد تومان خسارت به زیرساخت‌های هرسین وارد کرد
کرمانشاه| سیلاب ۱۰۰ میلیارد تومان خسارت به زیرساخت‌های هرسین وارد کرد
فرماندار هرسین گفت: سیل اخیر ۱۰۰ میلیارد تومان خسارت به زیرساخت‌های شهرستان هرسین وارد شده و منتظر تصمیم هیئت دولت در زمینه پرداخت خسارت‌ها هستیم.

امیر شاهآبادی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه ۱۶ روستا در شهرستان هرسین درگیر سیل رودخانه گاماسیاب و دینورآب شدند اظهار داشت: شهرهای بیستون و هرسین نیز در معرض سیلابهای محلی قرار داشتند اما به دلیل هشدارهای به موقع هواشناسی، تشکیل ستاد مدیریت بحران و همکاری مردم امدادرسانی انجام شد و خسارتها به حداقل رسید.

وی با بیان اینکه منطقه چمچمال دارای اراضی مرغوب و محل تولید انواع محصولات کشاورزی است عنوان کرد: ۸۰۰۰ هکتار از اراضی در دشت چمچمال دچار خسارت شد که از این میزان ۴۰۰۰ هکتار به طور کامل تخریب شد و مابقی بین ۲۰ تا ۵۰ درصد خسارت دیدهاند.

خبر جدید  تخریب زیرساخت‌ها و ترافیک نتیجه تردد کامیون‌ها در شهر کرمانشاه است

شاهآبادی با اشاره به اینکه در این سیل تعدادی دام سبک و سنگین تلف شدند گفت: به اصطبلها و مکانهای نگهداری دام خسارت وارد شد و ابنیهها شامل مسکونی و دامی دچار خسارتهای تخریبی، تعمیری و معیشتی شدند.

فرماندار هرسین با بیان اینکه به دنبال وقوع سیل برخی از دستگاههای دولتی و زیرساختهای آنها دچار خسارت شد افزود: براساس برآوردها ۱۰۰ میلیارد تومان خسارت به زیرساختهای شهرستان هرسین وارد شده است و منتظر تصمیم دولت برای جبران خسارتها هستیم.

خبر جدید  خسارت ۳۷۶ میلیارد تومانی سیل در استان کرمانشاه

وی با اشاره به اینکه شهر هرسین به دلیل راهاندازی سیستم تصفیهخانه در اواخر سال ۹۶ مشکلی از نظر آب آشامیدنی ندارد گفت: چهار روستا در بخش مرکزی با قطعی آب و چهار روستا نیز در بخش بیستون با افت فشار آب مواجه شدند.

شاهآبادی با اشاره به حضور و همکاری بسیار مناسب مردم و نیروهای مسلح همچون ارتش و سپاه پاسداران در منطقه عنوان کرد: در این شهرستان هشت روستا در محاصره سیل و ۱۶ روستا در معرض سیل قرار گرفتند.

خبر جدید  بافت فرسوده کلانشهر کرمانشاه جان هزاران نفر را تهدید می‌کند+تصاویر

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه