11:24:48 - یکشنبه 6 ژانویه 2019
کرمانشاه عنوان بیکارترین استان را یدک می‌کشد
کرمانشاه عنوان بیکارترین استان را یدک می‌کشد
براساس آمار نرخ بیکاری در پاییز امسال استان کرمانشاه همچنان به عنوان بیکارترین استان کشور معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، اشتغال و بیکاری از جمله موضوعهای اساسی اقتصاد هر کشوری است به گونه ای که افزایش اشتغال و کاهش بیکاری به عنوان یکی از شاخصهای توسعهیافتگی جوامع تلقی میشود.

استان کرمانشاه طی چند سال اخیر صدرنشین نرخ بیکاری در کشور بوده است و براساس نتایج طرح آمارگیری نیروی کار در پاییز امسال این استان با ۱۸٫۲ درصد بیشترین نرخ بیکاری را داشته است.

استانهای چهارمحال و بختیاری با ۱۷ درصد و البرز با ۱۵٫۸ درصد پس از کرمانشاه بیشترین نرخ بیکاری را در فصل پاییز داشتهاند واستانهای همدان با ۷٫۳ درصد، سمنان با ۶٫۶ درصد و مرکزی با ۶٫۹ درصد نیز کمترین نرخ بیکاری را در پاییز سال ۱۳۹۷ داشتند.

بررسی اشتغال در بخشهای عمده فعالیت اقتصادی نشان میدهد که بخش خدمات با ۴۹٫۹ درصد بیشترین سهم اشتغال را به خود اختصاص داده است و در مراتب بعدی بخشهای صنعت با ۳۲٫۹ درصد و کشاورزی با ۱۷٫۲ درصد قرار دارند.

خبر جدید  جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان «شبدیز» در کرمانشاه برگزار می‌شود

سهم شاغلان بخش کشاورزی در پاییز ۱۳۹۷ نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۰٫۱ درصد افزایش یافته است در حالی که سهم شاغلان بخش صنعت هیچگونه تغییری نداشته و از سهم شاغلان بخش خدمات ۰٫۱ درصد کاسته شده است.

سهم اشتغال ناقص نشان میدهد که ۱۱٫۷ درصد جمعیت شاغل دارای اشتغال ناقص بودهاند. این شاخص در بین مردان بیشتر از زنان و در نقاط روستایی بیشتر از نقاط شهری است. سهم اشتغال در پاییز ۱۳۹۷ نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۰٫۷ درصد افزایش یافته است.

خبر جدید  ۴۲ روستای استان کرمانشاه در برنامه روستای سالم قرار دارد

در پاییز ۱۳۹۷ سهم جمعیت بیکار فارغالتحصیل آموزش عالی از کل بیکاران ۴۰٫۵ درصد بوده است و این سهم در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی بالاتر است. بررسی تغییرات این شاخص نشان میدهد که نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۳٫۴ درصد افزایش یافته است.

خبر جدید  نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه: آمریکا مسبب همه عملیات‌های تروریستی علیه ایران است‌

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه