11:29:24 - جمعه 24 مه 2019
کرمانشاه| فراخوان نخستین جشنواره ملی «مرز امن» منتشر شد
کرمانشاه| فراخوان نخستین جشنواره ملی «مرز امن» منتشر شد
رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه گفت: فراخوان بخش پوستر و کارتون از سوی دبیرخانه نخستین جشنواره ملی مرز امن برای تقدیر از فداکاری‌های شبانه‌روزی مرزبانان منتشر شد.

افشین آزادی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اعلام انتشار فراخوان بخش پوستر و کارتون نخستین جشنواره ملی مرز امن آخرین مهلت ارسال آثار به این بخش را ۳۰ خردادماه ۹۸ قید نمود و اظهار داشت: این جشنواره در راستای تأکید، تبیین و ترویج شعار «کالای ایرانی» و بیان نقش، فداکاریها و تلاشهای شبانهروزی مرزبانان مرزهای کشور در حفظ امنیت، آرامش و آسایش روحی و روانی، ظهور آسیبهای اجتماعی و فرهنگی و به تبع آن رشد و توسعه اقتصادی کشور است.

وی با اشاره به اینکه از اهداف برگزاری این جشنواره بیان و انعکاس تلاشها، فداکاریها و ایثارگریهای مرزبانان شجاع میهن در دفاع از مرزها و ایجاد آرامش، آسایش و امنیت با زبان هنر است، گفت: ارتباط و تعامل نهادها و ارگانهای مختلف استان در برگزاری هر چه کیفیتر و با شکوهتر این برنامه ملی و ایجاد بستری با نشاط و شور انگیز برای گردهمایی هنرمندان استان و کشور نیز از دیگر اهداف است.

خبر جدید  شبکه توزیع کالاهای اساسی از سوی دولت محکوم به شکست است

آزادی با بیان اینکه تأکید و ضرورت استفاده از ابزار هنر در بیان موضوعات و مسائل مختلف و به تبع رشد کمی و کیفی آثار هنری و تشویق و ایجاد انگیزه برای هنرمندان از دیگر اهداف مهم این جشنواره است، بیان کرد: جریانسازی و پیشگام شدن حوزه هنری استان در بهرهبرداری هر چه بهتر و صحیحتر زبان هنر در بیان آسیبها و موضوعات از اهم اهداف است.

وی با اشاره به عناوین موضوع مسابقه از جمله مرز+ ۴۰، مرز و تاثیر آن در رشد اقتصاد، مرز، آرامش، صلح و ثبات، مرز و اشتغال زایی، مرز، مرزبانان و مرزداران و مرزنشینان عنوان کرد: از جمله شرایط شرکت در بخش کاریکاتور ارسال حداکثر پنج اثر در قالب A3 است و آثار دیجیتال بایستی با فرمت jpg و کیفیت ۳۰۰ dpi و حجم حداکثر پنج مگابایت همراه با مشخصات خالق اثر در قالب cd به دبیرخانه مسابقه ارسال شود.

خبر جدید  استاندار کرمانشاه‌: منتخبان مردم موضوعات اقتصادی و معیشتی را در اولویت قرار دهند

رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه با بیان اینکه آثار دستی باید با فرمت jpg و کیفیت ۳۰۰ dpi اسکن و همراه آصل آثار در قالب cd به ادرس دبیرخانه ارسال شود، بیان کرد: شرایط شرکت در بخش پوستر با ارسال حداکثر ۳ اثر و آثار باید در ابعاد ۵۰*۷۰ با فرمت tiffیا jpeg و با کیفیت ۳۰۰ dpi در فضای CMYK اجرا شده باشند و آثار باید در قالب cdیا dvd به همراه مشخصات صاحب اثر به همراه پرینت A4 برای قضاوت داوران به دبیرخانه مسابقه ارسال شود.

وی با بیان اینکه جایزه نفر اول، لوح تقدیر، بسته فرهنگی (صنایع دستی کرمانشاه)، تندیس و جایزه نقدی به مبلغ ۳۰ میلیون ریال، نفر دوم، لوح تقدیر، بسته فرهنگی (صنایع دستی کرمانشاه)، تندیس و جایزه نقدی به مبلغ ۲۰ میلیون ریال و نفرسوم، لوح تقدیر، بسته فرهنگی (صنایع دستی کرمانشاه)، تندیس و جایزه نقدی به مبلغ ۱۰ میلیون ریال و به سه نفر از برگزیدگان هر دو بخش هم جوایز ویژه ی اهداء خواهد شد.

خبر جدید  آمار باسوادی در مناطق روستایی استان کرمانشاه به ۲۷ درصد رسید

آزادی آخرین مهلت ارسال آثار را ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ و داوری و انتخاب آثار منتخب در تاریخ ۱۰ تیرماه سال جاری اعلام کرد و افزود: تاریخ برگزاری نمایشگاه ۱۵ تا ۲۲ تیرماه و مراسم اختتامیه و اهداء جوایز در تاریخ ۲۲ تیرماه است.

وی برگزاری نمایشگاه کاریکاتور و پوستر بهطور همزمان به مدت یک هفته، کارگاه آموزش پوستر با عنوان: «نقش و جایگاه فرهنگ ایرانی در طراحی پوستر» با حضور مهدی مهدیان را از برنامههای این جشنواره دانست و اظهار کرد: کارگاه آموزش کاریکاتور با عنوان: «تکنیک و ایده در کارتون» با حضور مسعود ضیائی زردخشوئی هم برگزار و علاقهمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانند به وبسایت www.artkermanshah.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/ن


منبع :: کرمانشاه| فراخوان نخستین جشنواره ملی «مرز امن» منتشر شد

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه