1:04:10 - پنج‌شنبه 3 ژانویه 2019
کرمانشاه| فرماندار دالاهو: بازگشت اهالی روستای «چالاب‌یارقلی» نیازمند تخصیص اعتبارات ویژه است
کرمانشاه| فرماندار دالاهو: بازگشت اهالی روستای «چالاب‌یارقلی» نیازمند تخصیص اعتبارات ویژه است
بعد از پیگیری‌های خبرگزاری تسنیم برای رفع مشکل بازگشت اهالی روستای «چالاب‌یارقلی» به روستا فرماندار دالاهو قول بازدید از روستا و پیگیری مشکلات آن‌ها را داد.

جهانبخش حیدری در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه اهالی روستای «چالابیارقلی» در گذشته به صورت موقت در این روستا اسکان یافتهاند، اظهار داشت: اهالی این روستا اخیراً برای احیای آن درخواست دادهاند اما این اقدام در مرحله نخست نیازمند زیرساختهایی از جمله آب و راه است که این نیز نیازمند منابع مالی است.

فرماندار شهرستان دالاهو عنوان کرد: چنانچه اهالی این روستا عزم جدی برای بازگشت داشته باشند پیگیر ایجاد زیرساختها برای اسکان آنها خواهیم بود اما این اقدامات نیازمند منابع مالی و تسهیلات است که تلاش میشود در صورت امکان از اعتبارات شهرستان برای آنها تخصیص داده شود.

فرماندار دالاهوبا اشاره به اینکه آب آشامیدنی بهداشتی و راه دسترسی مناسب برای این روستا وجود ندارد، گفت: در شرایط کنونی رسیدگی به مناطق زلزلهزده در اولویت برنامهها قرار دارد اما برای بازدید بنده به همراه رؤسای چند دستگاه مربوطه از این روستا در آینده نزدیک برنامهریزی میشود.

خبر جدید  مرکز آمار بیکاری کرمانشاه را در یک فصل ۵ درصد کاهش داد

حیدری با بیان اینکه سهمیه شهرستان دالاهودر حدی نیست که تسهیلات به تمام خانوارهای این روستا اعطا شود و این موضوع نیازمند حمایت استانداری است، افزود: چنانچه این خانوادهها که به گفته خود مستأجران زلزلهزده هستند به بنیاد مسکن مراجعه کنند درخواست آنها پیگیری و برای افزایش اعتبارات به مرکز استان ارجاع داده میشوند.

خبر جدید  کرمانشاه| کریدور پلیس راه بیستون به هرسین تا پایان ۹۸ به بهره‌برداری می‌رسد

وی با اشاره به اینکه مسئولان اجرایی در صورت وجود منابع علاقهمند به بازگشت مردم به روستا و افزایش اشتغالزایی روستایی هستیم، گفت: این خانوارها باید به طور مشخص درخواست دریافت تسهیلات برای ساخت واحد مسکونی را از بنیاد مسکن داشته باشند زیرا زندگی در منازل آن روستا امنیت کافی و لازم را ندارد.

خبر جدید  ۲۲۳میلیارد تومان برای اشتغالزایی در استان کرمانشاه توسط کمیته امداد اختصاص یافت

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه